Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] VAG 409.1 (i pewnie inne) na Windows 7 64bit


fahur

Rekomendowane odpowiedzi

instaluje virtualbox a jak na tym zainstalować windowsa xp ?

Wskazujesz obraz na dysku z wersją instalacyjną systemu i pewnie jakiś kreator się pojawi. Szczerze mówiąc ja wolę VMware Workstation ale to subiektywne odczucie.

Łukasz idea jest ogólnie taka: instalujesz jakiś wirtualizator, na nim stawiasz wirtualną maszynę Windows XP x86(32 bit) z obrazu *.iso. Wirtualizator najczęściej sam określa wielkość pamięci RAM, dysk, dostęp do USB, k. sieciowej itp. Rola człowieka w takich wirtualizacjach sprowadza się do wyklikania wszystkiego za pomocą myszki ; ) System - matka to Twój 64bitowy HomePremium i system - gość, który w Twoim przypadku będzie XP na którym postawisz sobie VAG'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobić jak mam włąsnie Home Premium :wallbash: jest jakiś sposób

a postawienie Winshita na virtualce nie załatwi sprawy? polecam VirtualBox

a mozesz po polsku powiedzieć :cool1: nie jestem informatykiem

Wujek Google za przewodnika.:)

Tu masz VB: http://www.dobreprogramy.pl/VirtualBox,Program,Windows,13122.html

Potem stawiasz na tym windę XP.

proponowałbym pobierać z oficjalnej strony projektu http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

[br]Dopisany: 03 Maj 2011, 15:00_________________________________________________

instaluje virtualbox a jak na tym zainstalować windowsa xp ?

Wskazujesz obraz na dysku z wersją instalacyjną systemu i pewnie jakiś kreator się pojawi. Szczerze mówiąc ja wolę VMware Workstation ale to subiektywne odczucie.

VirtualBox jest lepszy pod każdym względem (wydajność, stabilność.... ) więc warto stare przyzwyczajenia zmieniać. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego leniwy jesteś. :gwizdanie:

to nie lenistwo to brak wiedzy na ten temat i prosze sie nie złościć :bicz: robie to pierwszy raz w życiu [br]Dopisany: 03 Maj 2011, 20:21_________________________________________________myśle ze jest więcej takich laików i to im napewno pomoże , dziękuje wszystkim za okazaną cierpliwość :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o to aby nie lansowac teraz rozwiązan wirtualizacyjnych tylko skupic się na tym, na czym stabilnie działają starsze wersje VAG.

Rozwazam podwieszenie tego wątku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematem wątku nie było na czym stabilnie działają starsze wersje Vag tylko jak to zainstalować na win 7 64 bit więc mowa o wirtualnych maszynach jak najbardziej w temacie przemik :cool1:[br]Dopisany: 09 Maj 2011, 01:02_________________________________________________Panowie ostatnie myśle pytanie i powinienem sobie poradzić mianowicie

zainstalowałem tego XP na wirtualBoxie i jest ok uruchamia sie w oknie w moim Win 7 64 bit tylko jak skopiować lub przenieść aplikacje VCDS do tego okna przeciągnięciem myszy sie nie da, kopiuj wklej tez nie ? pendrive widoczny jest tylko przez win7 a win xp w tym, okienku wewnerznym go nie widzi ? jak tam przenosić programy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematem wątku nie było na czym stabilnie działają starsze wersje Vag tylko jak to zainstalować na win 7 64 bit więc mowa o wirtualnych maszynach jak najbardziej w temacie przemik :cool1:[br]Dopisany: 09 Maj 2011, 01:02_________________________________________________Panowie ostatnie myśle pytanie i powinienem sobie poradzić mianowicie

zainstalowałem tego XP na wirtualBoxie i jest ok uruchamia sie w oknie w moim Win 7 64 bit tylko jak skopiować lub przenieść aplikacje VCDS do tego okna przeciągnięciem myszy sie nie da, kopiuj wklej tez nie ? pendrive widoczny jest tylko przez win7 a win xp w tym, okienku wewnerznym go nie widzi ? jak tam przenosić programy :mysli:

Nie wiem gdzie to dokładnie jest w VB ale powinna być opcja w stylu "USB - podłącz napęd" wtedy pendrive jest przełączany wirtualnie z systemu-matki na system-gościa.

Na wirtualnej maszynie instalujesz programy normalnie tak jak w systemie-matce. Dlatego dobrze by było zgrać program na pendrive i po "podmontowaniu" go do wirtualnej maszyny zainstalować z niego aplikację. Można też po odpowiedniej konfiguracji ściągnąć to z neta czy tam zainstalować z CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się trochę pobawiłem VAG-COM'em na VMWare i udało mi się uzyskać dosyć stabilne połączenie, szczególnie ze sterownikiem silnika, z którym połączenie było najbardziej niestabilne. Przypuszczam, że podobnie będzie na innych emulatorach.

Parametry zmieniałem w Menedżerze Urządzeń -> Porty -> COM3 (port na którym jest kabel), następnie zakładka Ustawienia portu i tam ustawiłem liczbę bitów na sekundę na 38400. Następnie w Zaawansowane... ustawiłem Latency timer na 1 msec.

Dzięki temu ustawieniu połączenie nie rwało się i mogłem przeprowadzić wszystkie operacje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Krzyśku za pomoc ale nic nie pomaga :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Krzyśku za pomoc ale nic nie pomaga :confused4:

Wiem, że są 2 wersje VB jedna ma obsługę USB a druga(OpenSource) nie ma. Nie masz nigdzie w zakładkach czegoś takiego jak "USB" i "Włącz kontroler USB"? Napisz jeszcze jaką masz wersję VB.

Dlatego właśnie nie do końca byłem zwolennikiem VB choć nie sądzę aby to był problem wirtualizatora. Wiem, że na rozwiązaniach VMware działa to na pewno czego przykład masz wyżej kolegi fahura. [br]Dopisany: 09 Maj 2011, 10:47_________________________________________________Taka zakładka: http://imageshack.us/f/85/zrzutekranusy.png/

[link zapożyczony]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja walczylem z tym niby sie udalo (xp mode) ale tak mulilo ze se 7-mke 32 bit zainstalowalem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wygospodarować jakieś 7-10GB na dysku i wrzucić XP jako drugi system lub odpalać XP z pendrive'a :-)

Wtedy nie powinno być żadnych problemów, bo USB będzie obsługiwane natywnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...