Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piła łańcuchowa spalinowa


Deko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, poszukuję piły łańcuchowej dobrej firmy (nie żadne TESCO).

Piła do użytku domowego 3-4 raz w roku, o dobrej mocy żeby nie męczyła się to wtedy robota idzie lepiej :decayed:

Kwota jaką dysponuje to około 700-800 zł, zdecydowanie nowa.

Może ktoś handluje, używa na co dzień lub posiada w domu i jest godna, będę wdzięczny.

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostrodzie przy carrefourze cyganiaki sprzedaja pily lancuchowe STAHL :kox:

wolaja na poczatku 400pln, ale po chwili za 200pln oddaja:)

:polew:

joke :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko STIHL. Mam i używam i super się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest Husqvarna,ale za tę kasę bierz Stihla 180kę w zupełności wystarczy,bardzo poręczna i mało awaryjna piła. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy w domu STIHLA od ładnych paru lat i nic się nie dzieje, tej zimy tylko rozebrałem piłę na najdrobniejsze kawałki, wszystko przemyłem wyczyściłem. Wymieniłem filterki i znów z 5 lat bez żadnej ingerencji powinno śmigać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. budżetowa wersja Husqvarny tj. Partner, mam w sumie pilarkę i kosę (od paru lat), bez zastrzeżeń a sporo tańsza od Husqvarny, czy Stihla, myślę, że do tak sporadycznego użytku w zupełności wystarczy, chyba że zależy Ci na logo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logo mi nie zależy, ale wielokrotnie sam na własnej skórze doświadczyłem że dobra marka świadczy o jakości.

Ciężko trafić na dobry zamiennik, których chociaż w połowie dorówna marce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sthil 170 ok 7 lat jeśli do użytku własnego spokojnie wystarczy cena nowej piły to właśnie 700-800zł bdb sprzęt polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piła spalinowa to tylko Husqvarna,lepiej dopłacic i mieć konkretny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz dopłacać idz do leroy merlin tam jest Husqvarna coś za 650 zł, kupowałem ostatnio piła chodzi jak trzeba a pieniądze ok.

ja robię na dachach więc może to nie ścinka w lasach amazonki ale piły praktycznie cały dzień chodzą podczas robienia konstrukcji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz dopłacać idz do leroy merlin tam jest Husqvarna coś za 650 zł, kupowałem ostatnio piła chodzi jak trzeba a pieniądze ok.

ja robię na dachach więc może to nie ścinka w lasach amazonki ale piły praktycznie cały dzień chodzą podczas robienia konstrukcji :decayed:

to jest to,kolesie którzy u mnie robili dach też pracowali na Husqvarnach, piły dostają równo po d*pie i działają wyśmienicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz dopłacać idz do leroy merlin tam jest Husqvarna coś za 650 zł, kupowałem ostatnio piła chodzi jak trzeba a pieniądze ok.

ja robię na dachach więc może to nie ścinka w lasach amazonki ale piły praktycznie cały dzień chodzą podczas robienia konstrukcji :decayed:

to jest to,kolesie którzy u mnie robili dach też pracowali na Husqvarnach, piły dostają równo po pupie i działają wyśmienicie

:decayed: :decayed: :decayed: to już nie są czasy janosika z siekierką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makita dcs4610 idealna do domu :) prowadzimy sklep to jak byś potrzebował to wal na pw :hi: z ceną się dogadamy :hi:

Kolego a może coś z Husqwarny bo większość stawia na tą markę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makita ma w ofercie świetny sprzęt elektryczny,ale piła spalinowa im się nie udała znam przypadki stopienia tłoka.

Używam od 4lat Sthil 180. Świetna,do wyrobu konstrukcji dachowych i prac budowlanych,mimo,że nie jest do tego stworzona daje spokojnie radę z twardym drzewem opałowym(buk,dąb,grab,olcha).

od niedawna mam też Husqvarna 346xp,ale to już inna liga(przyspieszenie,szybkość cięcia,ale cięższa i mniej poręczna)

Moim zdaniem,obie pilarki godne polecenia,a możliwości zastosowania i trwałość ograniczona jest umiejętnościami i zdrowym rozsądkiem operatora...

"wersje nisko-budżetowe" markowych firm typu Partner,nac i cała gama....są to piły,którymi można coś przeciąć,ale nie mają one dużo wspólnego z profesjonalnymi urządzeniami,chodzi mi o szarpnięcia przy przyspieszeniu,wibrację w czasie pracy,czy promocyjną moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stopienie tłoka?? co przez to rozumiesz?? nie mieliśmy takiego przypadku ja tam pracuje od 7 lat i nie wiedziałem takiego czegos no chyba że na szkoleniu :naughty:

każdy sprzęt jest dobry tylko trzeba wyznawać zasade "jak się dba tak się ma" :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Twój młody wiek (w profilu 23 lata) to bardzo długi staż pracy już masz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...