Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Podłączenie radia


Yukas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problemik... mianowicie zakupiłem radio Pioneer i po podłączeniu go pod oryginalne przewody zasilające i wyjęciu kluczyka ze stacyjki zanika prąd i po ponownym włożeniu kluczyka radio rozprogramowuje się. Gdzie moge podłączyć radio aby miał stałe zasilanie, czy musze koniecznie ciągnąć bezpośrednio od akumulatora, którędy wóczas pociągnąć przewód do wnętrza samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam czy na kostce nie ma czasem dwoch przewodow zasilajacych, jeden staly a drugi od stacyjki, sprawdz miernikiem czy nie ma drugiego plusa przy wylaczonej stacyjce, jezeli jest to musisz pozamieniac przwody i powinno byc ok, a jak nie bedzie to zasilanie mozesz pociagnac z listwy ktora jest nad nogami kierowcy za obudowa, port 31 czerwony, tak mi sie wydaje ;) pamietaj o jakims bezpieczniku po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego widzę że za bardzo nie masz pojęcia o tego typu sprawach skoro chcesz ciągnąć jakiś dodatkowy przewód to po pierwsze a po drugie że tu i tu jest kość ISO to nie oznacza to że piny w tych kościach poprowadzone są tak samo..., pojedź do jakiegoś speca od alarmów zapłacisz grosze i tyle a sam zaczniesz kombinować to spalisz radio (w ori instalacji jest kilka + i między innymi + stały i + po zapłonie) widocznie są one zamienione (w każdym bądź razie tam gdzie powinien być + stały do radia jest + po zapłonie) ale tak jak mówię sam lepiej tego nie rób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej nie mam grosza więc chciałbym sam podłączyć radio, miernik posiadam więc spróbuje poszukać czy w kostce jest drugi jakiś przewód zasilający, jeśli go nie ma to będe szukał tego portu 31...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pozostaje organoleptycznie oznaczyć przewody w instalacji... powodzenia ! :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio podłączone, wystarczyło zamienić przewody zasilające w kostce ISO przy radiu :dance:

Teraz jak przekręcam kluczyk do pozycji I radio włącza się samo lub jeśli je wcześniej ręcznie wyłączyłem to nie włączy się samo, zaś po wyjęciu kluczyka ze stacyjki piknie kilka razy że radio zostało wyłączone, przy czym zapamiętuje wszystkie wcześniejsze ustawienia :)

Mam nadzieje, że komuś też się przyda ta metoda podłączania radyjka ;)

Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi i udzielone wskazówki ... :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie model Pioniera kupiłeś i jaki dokupiłeś kabel aby połączyć radio z oryginalnymi kablami Audi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...