Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Quattro i problem z jedną oponą:(


soeren

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam mały problem, otóż posiadam jeżdzone dwa sezony (kupiłem jako nówki) opony Dunlop sport max TT, niestety jedna z nich się uszkodziła (spotkanie z krawężnikiem) z racji napędu Q jestem w kropce. Opony przebieg jakieś 35k stan bieżnika jeszcze nie mierzyłem ale ze dwa sezony by jeszcze przelatły, tylko jak dokupię jedną nową bo o trafieniu takiej używki to raczej mogę pomarzyć to co takim wypadku z Q?

Co sądzicie o dokupieniu tej jednej nowej?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to jest ale te powiedzmy 2mm różnicy bieżnika nic nie robi. Napęd quattro ma jakiś procent różnicy prędkości kół bodajże do 7km/h czy jakoś tak więc różnica 2mm bieżnika nie będzie miała znaczenia. Za chwile padną opinie że zdecydowanie trzeba wymienić wszystkie opony na nowe a ty zrobisz jak uważasz. Ps: podjedź do jakiegoś wulkanizatora tam maja też używane opony a nóż będzi miał taką jak potrzebujesz :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony u wulkanizatorów i na allegro szukam całą zimę :( - bezskutecznie, myślę tak - auto już nie pierwszej młodości napęd pewnie też swoje jakieś luzy ma, więc pewnie dokupię tą jedną nową i założę tylko nie wiem, na które miejsce jeżeli ma to jakieś znaczenie :). Jak ma ktoś coś jeszcze do dodania to b. proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w auto świat pisało coś takiego:

UWAGA: samochody z napędem 4x4 nie powinny poruszać się na oponach których średnica bieżnika na osiach różni się diametralnie (w domyśle przód zużyty - tył w miarę nowy). Nawet niewielka różnica w wysokości bieżnika może powodować zniszczenie mechanizmów 4x4 (zapewne chodzi tu o długotrwałą jazdę). Sprawa dotyczy także montowania na przedniej i tylnej osi opon o różnych typach i rzeźbie bieżnika nawet jeśli mają te same wymiary

dodam tylko że mój szwagier kilka lat temu wymienił tak w golfie VR6 tyle że obie na przód ale inne niz te na tyle i 3 tys na nowy dyfer trzeba było wydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 2 osiach inne opony lecz te same parametry, bieznik sie rózni i wszystko jest OK :gwizdanie: jednej opony w uzywce nie bedą chcieli Ci sprzedać, jak juz to komplet na oś :gwizdanie:

W starych 15kach miałem róznice 2-3mm w zuzyciu pomiedzy osiami po jakims czasiea kupowałem je jako używki w takim samym stanie zużycia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...