Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Przegrzewanie się silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam sprawa wyglada nastepujaco w ubiegly piatek nagle zaczelo mi sie przegrzewac auto ale jezdzilem poniewaz temperatura nie byla az tak tragiczna....stalo mi sie to do poludnia a pod wieczor jadac autem przy wyprzedzaniu cos szarpnelo i zrobil sie totalny muł..jeszcze w ten sam dzien podjechalem na vaga wykazal walnieta przeplywke wszystko by sie zgadzalo bo dwa lata temu mialem identyczny objaw i po wymianie przeplywki wszystko bylo ok no ale w poniedzialek wymienilem na nowa oryginalna bosch i nic to nie zienilo nadal ten sam blad i auto mu nadal sie przegrzewa do tego wszystkiego wczoraj przestalo i grzac w aucie jest zimno tak jak na dworze mimo ze ustawie 29 stopni dzis wykrecilem termostat i hmmm nie moglem osiagnac wiecej jak 82 stopnie wiec niby to wina termostatu no ale teraz pytanie co z ta przeplywka i dlaczego auto przestalo grzac??? bo juz nic nie wiem w tym momencie :mysli:

Opublikowano

powiem ci tak że w moim 1Z też wymieniałem przepływke ale musiałem z powrotem wsadzić starą bo nówka była jeszcze gorsza niz moja stara zużyta, może też masz taka felerną jak mi sie trafiła

Opublikowano
  • Autor

Widzisz tamta byla podrobka zwyklym zamiennikiem i smigala 2 lata a teraz orginalny bosch nie daje zadnej roznicy i na starej i na nowej jest to samo mysle nad tym zeby wlozyc ja do innego audi i sprawdzic jesli bedzie walnieta to zaraz lece do sklepu ktory mi ja sprzedal bo nie byla taka tania :)

Opublikowano

no ja kupiłem wtedy również firmówke, nową i oryginalną tyle że w dobrych pieniądzach na allegro i sprawdziło się że co jest tanie to jest drogie bo przepływka poszła sie walic

Opublikowano

sprawa wyglada nastepujaco w ubiegly piatek nagle zaczelo mi sie przegrzewac auto ale jezdzilem poniewaz temperatura nie byla az tak tragiczna....stalo mi sie to do poludnia a pod wieczor jadac autem przy wyprzedzaniu cos szarpnelo i zrobil sie totalny muł..jeszcze w ten sam dzien podjechalem na vaga wykazal walnieta przeplywke

ale co ma przepływka do przegrzewania się auta? Przepływka-to może być jeszcze jeden problem,a nie przyczyna przegrzewania się auta-jeśli temperatura nie dochodzi do 90 stopni-to walnięty termostat,a nie przepływka,bo ta tylko mierzy ilość powietrza potrzebnego do ustalenia dawki paliwa,a nie temperatury,no i kolejna rzecz-piszesz,że auto się przegrzewa,a nie osiąga 90 stopni?
Opublikowano
  • Autor

Caly czas sie sklaniam do tego ze faktycznie jest do d*py tak jak mowisz bo objawy wskazuja idealnie na to i blad na vagu ze przeplywka walnieta zaluje ze kupilem tego orginala moglem kupic ten zamiennik co 2 lata temu i moze by posmigal nastepne 2 :)[br]Dopisany: 17 Marzec 2011, 20:36_________________________________________________

sprawa wyglada nastepujaco w ubiegly piatek nagle zaczelo mi sie przegrzewac auto ale jezdzilem poniewaz temperatura nie byla az tak tragiczna....stalo mi sie to do poludnia a pod wieczor jadac autem przy wyprzedzaniu cos szarpnelo i zrobil sie totalny muł..jeszcze w ten sam dzien podjechalem na vaga wykazal walnieta przeplywke

ale co ma przepływka do przegrzewania się auta? Przepływka-to może być jeszcze jeden problem,a nie przyczyna przegrzewania się auta-jeśli temperatura nie dochodzi do 90 stopni-to walnięty termostat,a nie przepływka,bo ta tylko mierzy ilość powietrza potrzebnego do ustalenia dawki paliwa,a nie temperatury,no i kolejna rzecz-piszesz,że auto się przegrzewa,a nie osiąga 90 stopni?

kolego przeczytaj dokladnie co napisalem auto nie osiaga 90 stopni po wyjeciu terostatu dopiero i dobrze wiem do czego jest przeplywka ja wypisale tylko wszystko co zaczelo mi sie dziac z autem

Opublikowano

kolego przeczytaj dokladnie co napisalem auto nie osiaga 90 stopni po wyjeciu terostatu

sorry-nie doczytałem :wink4: ,ale dalej twierdzę,ze przegrzewanie się silnika,to nie jest wina przepływki-skoro wiesz do czego ona służy-powinieneś problemu szukać gdzie indziej-najpierw sprawdz drożność ukłądu chłodzenia,bo jeśli przestało grzać-to pewnie obieg jest zatrzymany,lub częściowo przytkany i to może być przyczyną przegrzewania się auta-może pompa wody Ci padła i nie ma obiegu-musisz wszystko sprawdzić,zaczynając od rzeczy,które są bezpośrednio powiązane z układem chłodzenia silnika :wink4:
Opublikowano
  • Autor

No zle sie zrozumielismy :) wiem ze przeplywka nie ma nic wspolnego z przegrzewaniem sie tylko chcialem te dwa problemy ujac w jednym poscie :) widzisz poprzedniej wiosny mialem ten sam problem z przegrzewaniem sie wina byla niby po stronie chlodnicy bo byla zajonizowana czy cos tam tak mi powiedzieli ale nie wykluczam tez pompy wody bo chyba smiga od nowosci a wlasnie ialem wymieniac caly rozrzad z popa wody wiec moze dopoki nie a jeszcze upalow to wymienie ten rozrzad i pompe a potem wrazie co zaczne sie doszukiwac czegos innego gdyby przegrzewanie sie auta nie minelo

;)

Opublikowano

a no to teraz już jaśniej się zrobiło :wink4:

ja bym obstawiał,na brak obiegu :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Aaaa koledzy przepraszam za braki loterek M bardzo czesto w moich postach ale moj laptop zostal zalany :D i litera M mi bardzo ciezko trybi :P[br]Dopisany: 17 Marzec 2011, 20:55_________________________________________________W sumie to chce wymienic ten rozrzad z pompa wody do tego chyba za jedna robota wymienie chlodnice i plyn chlodniczy na nowy zeby bylo jasno i przejrzyscie :) jesli to nic nie zmieni to sie poddaje :D

Opublikowano

"nie wykluczam tez pompy wody bo chyba smiga od nowosci"

no coment. :thumbdown:

Opublikowano
  • Autor

"nie wykluczam tez pompy wody bo chyba smiga od nowosci"

no coment. :thumbdown:

y

No niestety nie ja jestem uzytkownikiem auta od nowosci wiec nic na to nie poradze

Opublikowano

Witam sprawa wyglada nastepujaco w ubiegly piatek nagle zaczelo mi sie przegrzewac auto ale jezdzilem poniewaz temperatura nie byla az tak tragiczna....stalo mi sie to do poludnia a pod wieczor jadac autem przy wyprzedzaniu cos szarpnelo i zrobil sie totalny muł ................... auto mu nadal sie przegrzewa do tego wszystkiego wczoraj przestalo i grzac w aucie jest zimno tak jak na dworze mimo ze ustawie 29 stopni .......... dlaczego auto przestalo grzac??? bo juz nic nie wiem w tym momencie :mysli:

uszczelka pod głowicą ?

Opublikowano

Zapowietrzenie układu może być skoro nie masz ciepłego powietrza a wysoką temperaturę. Może zagotowało płyn albo co tam masz wlane .. A tak jeszcze masz płyn w zbiorniczku wyrównawczym ? :tongue4: Ryzykant z Ciebie jeżdżąc z wysoką temperaturą.. W audi jak temperatura przekroczy 90C to coś jest nie tak przy sprawnym czujniku :hi: Możesz mieć dziurę gdzieś i ucieka Tobie płyn..Sprawdzone.

Opublikowano
  • Autor

Plyn mi nie ucieka poniewaz od roku mam identycznie ten sam poziom i mam wlany dobry plyn ale po wyjeciu termostatu auto przestalo sie przegrzewac moge mu cisnac ile sie da a temperatura nie skoczyla na wiecej niz 83 stopnie ale kwestia nie dzialajacego ogrzewania pozostala nadal powietrze leci tak zimne ze powiedzialbym prosto z dworu czy mozliwe ze zacielo sie cos co otwiera cieple powietrze?[br]Dopisany: 19 Marzec 2011, 14:46_________________________________________________Panowie bylem przed chwila jeszcze raz wszystko posprawdzac chcialem rowniez odpowietrzyc wedlug instrukcji ale niestety wygladA na to ze u mnie w ukladzie nie ma wogole zadnego krazenia nic sie nie dzieje weze dochodzace do nagrzewnicy kompletnie zimne letni cieply jest tylko gorny waz wchodzacy do chlodnicy sciagnelem waz z nagrzewnicy ten z odpowietrznikiem i gdy nacisnele ten gorny waz od chlodnicy to siknal mi plyn ale samo pod wlasnym cisnieniem nic nie leci a wiec w poniedzialek idzie wymiana rozrzadu wraz z pompa bo wydaje mi sie ze to pompa nic innego pozdrawiam[br]Dopisany: 19 Marzec 2011, 15:47_________________________________________________No wiec koledzy rozrzad wymieniony caly komplet diagnoza byla trafna pompa byla walnieta juz wszystko smiga pozostal tylko problem przeplywki zabrali boscha na gwarancje bo stwierdzili ze walnieta to mnie rozwala kupilem nowke a na drugi dzien dowiedzilem sie ze 3 tygodnie musze czekac na reklamacje heeeh ale co zrobic pozdrawiam wszystkich

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.