Skocz do zawartości
IGNOROWANY

XENONY-nowe lub przerobka soczewek


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

troche o xenonach na forum bylo, ale potrzebuje konkrety

planuje kolejny prezencik dla niunki :D xenonki i tu pytanka

1 z czego dokladnie sklada sie komplet xenonow, jakie sa przecientne ceny??

2 czy sa jakiekolwiek problemy z brakiem spryskiwaczy w zderzaku??

3 sa rozne "moce" xenonow... jakie nadaja sie do lamp valeo i czy jest to moc(tzn temperatura, bo mierzona w Kelvinach) zarnika, przetwornicy czy czego??

4 lepiej szukac jakis uzywanych czy przerabiac soczewki??

[ Dodano: 2006-09-10, 08:25 ]

z tego co wiem to soczewki przerabiaja za 700-1000pln ale nie wiem nic dokladniej co tam wkladaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz przerabiać soczewki H7 to polecam tylko rozwiązania:

a) UŻYWANE (najczesciej z rozbitków) przetwornice HELLA (1gen) hermetyczne i żarówki przystosowane pod H7 - cena ok 1100-1300zł zależy od miejsca, mam telefony do fachowców z Koszalina, Piły, Wągrowca, Olsztyna, Warszawy itp

wada tego rozwiązania jest brak gwarancji

B) NOWE przetwornice HID 3gen (2 lata gwarancji) wraz z żarówkami przystosowanymi pod H7 (jesli na gwarancji przepali Ci się zarowka dostajesz 2 nowe, przetwornica rowniez jest wymieniana od reki) - cena 1500zł,

rozwiazanie za 700zł to zestawy oparte na starych przetwornicach 1gen bez hermetyzacji i zarowkach d2s czyli konieczne jest przerabianie reflektorow bo gniazdo zarowki H7 jest inne niz D2S - ogolnie nie polecam

uwaga tez rozwiazania z zarowkami juz przystosowanymi pod H7 - byla b duza partia robiona przez ruskich ktorzy po prostu masowo przerabiali zarowki d2s aby pasowaly pod gniazdo H1, H7 - sa one bardzo nietrwałe !! zatem jesli zdecydujesz sie na rozwiazanie A sprawdz aby zarowki były PHILIPS lub OSRAM !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdo zarowki H7 jest inne niz D2S

wlasnie ktos mi mowil ze gniazdo w ori soczewkach valeo jest identyczne i wystarczy kupic przetwornice i zarnik...ale nie jestem tego na 100% pewny.

Philips świeci bardziej na zielono a Osram na niebiesko.

to chyba juz jest malo istotne, wazne zeby dobrze oswietlalo droge

jakie sa koszty samego zarnika (moze znajde jakies uzywane ori lampy z przetwornicami)

[ Dodano: 2006-09-10, 13:07 ]

aha, a co z systemem samopoziomowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to moge Ci podac kontakt do goscia ktory ma kompletne xenony w idealnym stanie, dzwonilem wczoraj i wola 1800zl, ja nie skorzystam na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do tematu bo jest troche zwiazany z moim problemem... mam lampe z przetwornica VALEO... druga lampa przy kupnie auta byla uszkodzona i nie mam do niej przetwornicy... chcialem zakkupic przetwornice VALEO ale jej cena to srednio 400zl a dostepnosc bardzo ciezka... myslalem zeby zakupic np przetwornice HELLA ktora jest duzo tansza i jest na ta sama zarowke... problem w tym ze nie wiem czy wtedy lampy beda swiecic rownym swiatlem... czy moze byc jakas roznica?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Panowie , radze kupic oryginalne, koszt podobny, mniej dłubania i ryzyka, za komplet hid'a muszisz zabulić 1500 + przerobki, za 1800 masz caly komplet lampek, wsadzasz i swiecisz az sie mordka cieszy :grin:

Murzyn - jesli chodzi Ci o Panow w niebieskich mundurkach, to nie czepiali sie o brak spryskiwaczy, czesto jezdzilem do niemiec czasami ze 3 razy w tygodniu i nic,

U mnie sa na zarowkach osrama i swieca przy zapaleniu na niebiesko z lekka poswiata fioletu, tylko w****iają mnie postojowki, cholernie czesto sie palą i są H6W sztuka 20 zl :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Panowie , radze kupic oryginalne, koszt podobny, mniej dłubania i ryzyka, za komplet hid'a muszisz zabulić 1500 + przerobki, za 1800 masz caly komplet lampek, wsadzasz i swiecisz az sie mordka cieszy :grin:

:

Dokładnie np http://www.allegro.pl/item127963628_lampy_audi_a4_2000r_xenony.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...