Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Skrzypienie z okolic amortyzatora


krzychkk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Mam pytanie:co moze piszczec przy amortyzatorze?Słychac to np:przy wsiadaniu na tyl auta lub mocnym naduszeniu tylu samochodu :mysli:.Wczoraj robilem przeglad i pytalem mechanika co to piszczy a on,ze sprawdzali amortyzatory zawieszenie i wszystko jest ok :th: ale nie dowiedzialem sie przyczyny pisku.Moze to sprężyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy słychać tylko przy zaciągniętym ręcznym.Jeśli tak to nie amortyzator,tylko klocki się delikatnie przesuwają po tarczy i stąd objaw skrzypienia.

A łatwo to sprawdzić stań na wzniesieniu zaciągnij ręczny, siadaj na tył i wtedy dokładnie usłyszysz , czy to klocki - czy to gumy na amorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zgrzytalo na poczatku przy wsiadaniu puzniej jak jechalem na dziurach puzniej zaczelo strasznie zgrzytac juz caly czas jak tylko autko bylo w ruchu. podnioslem autko kolo sciaglem wyczyscilem szczoteczka wahacze itd. (straszny syf od piachu i soli) po wyczyszczeniu trzeba sprawdzic gumy na wahaczach czy czasem ktoras nie jest peknietau (mnie jest) lub czy nie weszlo pod ktoras powietrze i trzeba bardzo dokladnie i mocno z psikac np.WD-40 (mozna tez nabrac oleju silnikowego do strzykawki zalozyc igle i polac gumy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z tyłu skrzypiały konczące sie klocki i od recznego mechanizm który jest zamontowany na tylnych tarczach sie poprostu zapiekł po wymianie jest :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...