Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prośba o analizę logów - kiepski stan


Jacuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i tak jak w temacie proszę o analizę logów i ewentualną diagnozę jeśli się da.

Za dobrze nie wyszły gdyż stan awaryjny sie włączał przy około 3200obr/min

Brak dynamicznych bloków 010 i 011 tzn. robiłem, ale coś źle poszło.

Coś się dzieje z silnikiem - tzn przy przyśpieszaniu mocniejszym dosyć wyraźnie słychać powietrze jakby dmuchało lub ssało w komorze silnika:( no i te stany awaryjne juz sie powtarzają często ;( Poza tym nie widać więcej objawów niepokojących (no może telepanie silnikiem na jałowych obrotach, ale to juz od dawniejszych czasów) Na mocy straciło wyraźnie bo zostało z wirusa Rogala z 60% mocy...

Dzięki z góry za diagnozy, bo w środę popycham do mechanika go i przy kompletnym zawieszeniu i rozrządzie będzie robił też to co wyjdzie w praniu i chciałbym się przygotować mentalnie na większe wydatki :(:wallbash:

Zdrówka

Logi Statyczne

000-001 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fee006bfb7bfc18c.html

003-004-007 8d8484410f11599bm.jpg

013-018-023 17ecf6a233a921c0m.jpg

Logi z Basic Settings

000 - a5b69f0a946d0620m.jpg

003 - 8feb333179085362m.jpg

004- 846e037f15d3231bm.jpg

011 - e843ba2cecbf4349m.jpg

Logi Dynamiczne

001 -c0e7f57ddf3f1235m.jpg

003-004 bf9e8f26f9b58a0bm.jpg

004-008 1eed41cd3e251df6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zgasić silnik i jeszcze raz spróbować zlogować grupę 10 i 11 dynamiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kierownice stoja deba,ale potrzeba wlasnie 010 i 011 logow do oceny turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zgasić silnik i jeszcze raz spróbować zlogować grupę 10 i 11 dynamiczne

próbowałem, uwierz:)

No, ale to samo sie działo przy pałowaniu następowała odcinka przy okolicach 3200 obr

A przy okazji to przy chodzącym silniku po odkręceniu korku wlewu paliwa kropelki oleju "strzelają" do góry - i pytanie czy tak powinno być ??bo nie wydaje mnie się ;/ oleju nie ubywa, ani nie przybywa (to juz było wczesniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wklej 011,zgas zapal , i zrob 010 albo odwrotnie

no nie zrobię tych logów - dzisiaj próbowałem kilka razy (włącznie z ponownym startem silnika) i odcięcie za każdym razem - chyba, że logi do momentu odcięcia też coś jakiejś wiedzy wniosą w diagnozę ?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo sprawdź cały dolot bo coś mi się zdaje że masz nie szczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo sprawdź cały dolot bo coś mi się zdaje że masz nie szczelność

:P ciahciah miał rację - jednak słabo patrzyłem na te "rułki" bo dziura była w takim krótkim łączniku gumowym (od góry nie do zobaczenia:) ) zobaczymy czy coś więcej będzie bo na razie u mechanika jest autko na wymianie zaiweszenia i uszczelki pod pokrywą bo coś troszku olej uciekał tamtędy;/ po naprawach spróbujemy zrobić logi swieże i zobaczymy co będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pokrywie zaworów lubi olej wyłazić na tych trzech podkładkach śrub trzymających pokrywę, w aso komplet podkładek do tych śrub 96zł, z zmienikami jest różnie, sam mam teraz uszczelkę+podkładki za 67zł jakiejś włoskiej no name i na jednej śrubie znowu puszcza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tych trzech podkładkach wyłaził i to niemało ;/

No ale już po naprawach wszelakich jest ... wachacze lem, amorki sachs, rozrząd, poduszki silnika i skrzyni oryginały ( i tu w końcu nastała cisza w kabinie i autko nie drży na wolnych obrotach :> inny samochód) + drobne pierdołki ala klocki hamulcowe, wymienione płyny hamulcowe i chłodzący ...i prawie 5 koła popłynęło ......:(drogi sport to audi :)

ps. powyższe części u LUK77 zakupione, więc przy okazji polecam bardzo :)

ps2. dzięki za chęci pomocy :) teraz jak będzie wolna chwila można zvagować i zobaczyć w jakim stanie motorownia.

Zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...