Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] S6 Manual


Nowak_zg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po krótkiej przerwie ;)))), jest to moje trzecie Audi.

Najpierw bylo A4, ktore niektorzy znaja

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=12919.0

Nastepnie byla TT ktora oczywiscie tez zostala pomodzona

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=85703.0

Po sprzedazy TT miala byc bmw e65 745i lub a8 d3 4.2

lecz jeszcze gdy mialem tt to trafila sie S6 sedan w takim stanie ze grzechem bylo by jej nie wziac.

Trafila sie w ten sposob ze ... nie byla nawet na sprzedaz.

Po 2 tygodniach meczenia kolegi zeby jednak mi ja sprzedal wreszcie sie zgodzil i stwierdzil ze kupi sobie rs6 lub e60 545i.

W ten oto meczacy dwutygodniowy sposob stalem sie posiadaczem swego rodzaju lekkiego unikatu .... S6 w manualu, w dodatku bez kagańca predkosci oraz odcinki obrotow.

Auto jezdzilo po niemczech i bylo do teraz serwisowane w ASO, przebieg jest smiesznie niski udokumentowany ksiazkami i rachunkami doslownie za wszystko z serwisow. W dodatku sprawdzilem ja po VIN`ie i wszystkie te papiery sie potwierdzily.

Wyposażenie:

*Podsufitka alcantara kremowa

*Oryginalne Karbony

*Podgrzewana kierownica

*Pół kubełki RECARO w pelnej elektryce i czarnej skórze

*8 poduszek

*Kierownica z multifunkcja

*2 strefowy klimatronik

*Podgrzewane fotele

*Wszystkie szyby i lusterka w elektryce

*ESP

Mysle ze ten egzemplarz dlugo nie pozostanie seryjna eSa :)

Plany:

-Tylne lampy IN-PRO bialo czerwone diodowe - ZROBIONE

-Znaczek z S6 c6 na tylna klape - ZROBIONE

-Kolo 19" prawdopodobnie z Rs6 c5 ( 19" 9j ET35 )

-Grill przod rs6

-Zderzak przod rs6

-Progi rs6

-Listwy drzwiowe rs6

-Zderzak tyl rs6

-Owalne koncowki wydechow jak w rs6

-Spoilerek tylny z rs6

-RNS-E

-Delikatna gleba ( napewno nie na maxa w dol jak w tt :P )

-moze podsufitka czarna alcantara i do tego podgrzewana tylna kanapa oraz tylna roleta elektryczna i roletki do tylnych drzwi.

-sciema wszystkich szyb - ZROBIONE

Fotki:

010mr.th.jpg 008ya.th.jpg 006hy.th.jpg 004wox.th.jpg

013bk.th.jpg 012yov.th.jpg 011rmu.th.jpg 009xy.th.jpg

007bvk.th.jpg 005ggx.th.jpg 003hl.th.jpg s6sportec.th.jpg

002hoo.th.jpg 001izj.th.jpg 97663178.th.jpg 52584395.th.jpg

34078077.th.jpg 84061648.th.jpg 45118074.th.jpg 31851593.th.jpg

76229368.th.jpg s6inpro.th.jpg 10995255.th.jpg s6znaczek.th.jpg

FILMIKI:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest piękna.... gratuluję auta! :good: który to rocznik? 2001?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000r ... lecz po Vinie wyszlo ze modelowo 2001r

ciesze sie ze sie podoba...

ja mam caly czas banana na ryjku glownie ze wzgledu na dzwiek chociaz osiagi tez mnie nie zawiodly... mimo ze jak wiadomo 4.2 v8 nie trzyma serii i "nie jedzie" ;)

manual ma ten + w stosunku do tipa ze jednak osiagi sa wyraznie lepsze bo badz co badz tip w s6 jest dosc stary i zmula te auto....

jako ciekawostke powiem ze s6 c5 wazy +/- tyle co s8 d2. roznie podaja ale zawsze ok 1800kg

a druga ciekawostka to:

s6znaczek.th.jpg

na allegro taki znaczek kosztuje 56zl + wysylka 10-20zl - 66-76zl

a w ASO nowka funkiel oryginal ;) 60zl bez znizek

wiec potwierdza sie zasada ze czesto takie pierdolki typu plasticzki, kratki, znaczki bardziej sie oplaca w aso kupowac niz na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz się chwal ile maksymalnie leci? :gwizdanie: w końcu na "niemiecką autostradę" daleko nie masz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz się chwal ile maksymalnie leci? :gwizdanie: w końcu na "niemiecką autostradę" daleko nie masz :decayed:

heh chcialem unikanac tego tematu bo zaraz pewnie sie zaczna teksty ze nie mozliwe jak to przewaznie bywa bedzie pelno niedowiarkow ;) oczywiscie nie bede nic nikomu udowadniac....

auto bez kaganca leci 280km/h licznikowe a ile jest naprawde nie wiem .... dla tych niedowiarkow oto filmik z youtube z jakas tam s6 c5 ( nie moja )AUDI S6 4.2 V8 340ps. V-MAX 280 km/h LARRY & PRZEMEK

katalogow niby 5.5s do 100km/h ma manual ... ile moj ma nie patrzylem i nie robi mi to roznicy.

z ciekawostek moge powiedziec ze

na autostradzie zjadlem e60 545i 333KM do 200km/h podobnie powyzej 200 odchodzilem.

na autostradzie tej samej zjadlo mnie s5 coupe czyli 4.2.....

z pod swiatel zjadlem inne s5 coupe ale pewnie kierownik straszna ( modelowo chyba 2010 czy cos takiego bo mialo ledy z tylu .... biale na FG blachach ... moze wojtek_a4 kojarzy )... podejrzewam ze kierownik sredni i tip w tej s5 byl.

cls63 amg mnie zjadl na autostradzie i to mocno .... w sumie nic dziwnego.

e55 amg w211 rowniez mnie zloil w miescie ;).

ps. nie kupilem tego auta jako killera na 1/4 ale jako wygodny i szybki srodek przemieszczania sie z punktu a do punktu b. wiem ze nie trzyma pewnie seryjnej mocy ale wg mnie jest to dosc zdrowy egzemplarz jesli mozna to tak ocenic na oko.

[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 21:40_________________________________________________

auto fajne , tylkoo te gejolooki

przeciez to nie sa gejlooki ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to piękny wynik... to nie pozostaje nic innego jak wytrwałości w modach i cieszenia się z frajdy z jazdy :good: no i jak najniższych cen paliwa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz się chwal ile maksymalnie leci? :gwizdanie: w końcu na "niemiecką autostradę" daleko nie masz :decayed:

heh chcialem unikanac tego tematu bo zaraz pewnie sie zaczna teksty ze nie mozliwe jak to przewaznie bywa bedzie pelno niedowiarkow ;) oczywiscie nie bede nic nikomu udowadniac....

auto bez kaganca leci 280km/h licznikowe ( ile jest naprawde nie wiem .... dla tych niedowiarkow sa filmiki na youtube jak s6 c5 wlasnie tyle lataja )

katalogow niby 5.5s do 100km/h ma manual ... ile moj ma nie patrzylem i nie robi mi to roznicy.

z ciekawostek moge powiedziec ze

na autostradzie zjadlem e60 545i 333KM do 200km/h podobnie powyzej 200 odchodzilem.

na autostradzie tej samej zjadlo mnie s5 coupe czyli 4.2.....

z pod swiatel zjadlem inne s5 coupe ale pewnie kierownik straszna ( modelowo chyba 2010 czy cos takiego bo mialo ledy z tylu .... biale na FG blachach ... moze wojtek_a4 kojarzy )... podejrzewam ze kierownik sredni i tip w tej s5 byl.

cls63 amg mnie zjadl na autostradzie i to mocno .... w sumie nic dziwnego.

e55 amg w211 rowniez mnie zloil w miescie ;).

ps. nie kupilem tego auta jako killera na 1/4 ale jako wygodny i szybki srodek przemieszczania sie z punktu a do punktu b. wiem ze nie trzyma pewnie seryjnej mocy ale wg mnie jest to dosc zdrowy egzemplarz jesli mozna to tak ocenic na oko.

[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 21:40_________________________________________________

auto fajne , tylkoo te gejolooki

przeciez to nie sa gejlooki ;>

Nowak znam to S5.

Nowk sztuka przywieziona z niemiec pare chwil temu.

Nawet macalem ja :decayed:

Piekne skory ma w srodku :evil:[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 21:54_________________________________________________Rob ja tak jak moja byla eSke czym predzej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowak znam to S5.

Nowk sztuka przywieziona z niemiec pare chwil temu.

Nawet macalem ja :decayed:

Piekne skory ma w srodku :evil:

Wojtek_a4 to spytaj kierownika o jazde przez pol zielonej i potem start z pod swiatel z s6 c5 ciekawe co powie ;)... mlody chlopak z dziewzcyna byl. wszystkie szyby ciemne tak ?

ps. dochodzilem go tez na prostych wczesniej wiec cos slabo jechala ta S5 ( jak na s5 ) .... bo inna rejestracja: "?? AWON" odchodzila mi na autostradzie powyzej 200 w miare szybko.

Rob ja tak jak moja byla eSke czym predzej :tongue4:

No postaram sie .... wszystkie czesci z rs6 juz namierzylem oprocz tylnego zderzaka ( znalezienie tego do sedana jest chyba niemozliwe).

Ps. koncowki wydechow z rs6 jak cos to masz tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam osobiscie wlasciciela.

Fura stala pare dni u mojego kolegi.

Nie wiem czy mowimy o tej samej.

ta, o ktorej mowie jest nowka sztuka( miala 500km na liczniku) na rs4 kole i chyba nie miala ciemnych szyb jeszcze 2 tyg temu.[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 22:02_________________________________________________Koncowki poszly :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam osobiscie wlasciciela.

Fura stala pare dni u mojego kolegi.

Nie wiem czy mowimy o tej samej.

ta, o ktorej mowie jest nowka sztuka( miala 500km na liczniku) na rs4 kole i chyba nie miala ciemnych szyb jeszcze 2 tyg temu.

pewnie ta sama ... bo tamta tez biala coupe na ledach z tylu na kole z rs4 blachy FG ale z tego co pamietam miala ciemne szyby.... ;)[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 22:03_________________________________________________

Koncowki poszly :confused4:

:(

dobrze chociaz ze znam wymiary jakbym nie mogl znalezc :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili ledy juz za gejolooki robia , tak czy sak nie bylo ich w tej budzie i smiesznie to wyglada na takim aucie , ale kto co lubi.Tak to auto zacne zlwaszcza na tym sportecu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili ledy juz za gejolooki robia , tak czy sak nie bylo ich w tej budzie i smiesznie to wyglada na takim aucie , ale kto co lubi.Tak to auto zacne zlwaszcza na tym sportecu :cool1:

sportec sprzedany ... szukam ori felgi z rs6 c5 19" et35 9j :)

wg mnie ledy w prawie oryginalnej stylistyce nie robia gejlooki ale ok to twoja opinia :)

a jak kiedys zmienie zdanie to w domu leza caly czas ori swiatla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, S6 Cudoo :))

do tych planów dołożyłbym ściemnienie tych led'ów ..nie jakiś hardcore ale delikatna folia:)

będzie LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na sportecu wygląda obłędnie :kox:

S6 i RS6 mają takie same błotniki?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S6 i RS6 mają takie same błotniki?? :mysli:

tak...

a6 4.2 / s6 i rs6 maja takie same blotniki

z ciekawostek ktore malo osob wie to maja jeszcze

inna maske ( dluzsza ) inna szybe przednia, inne wahacze i troche pierdolek ktore nie sa widoczne na pierwszy rzut oka.

Zeby zrobic S6 z wygladu na RS6 potrzeba:

- zderzak przód

- grill

- progi

- listwy drzwiowe dolne

- zderzak tyl

- lotka tylnej klapy

- koncowki wydechow

jako nastepna ciekawostka moge powiedziec ze seryjna opona w s6 ma 255/40R17 a w rs6 255/35R19 lub 255/40R18

a mi sie z zimowkami pomylilo i kupilem 255/45R17 zamiast 255/40R17.... ;) ale na szczescie sie zmiescily tylko troche dziwnie przez to wyglada ... taki wielki balon :polew:

Paweł, S6 Cudoo :))

do tych planów dołożyłbym ściemnienie tych led'ów ..nie jakiś hardcore ale delikatna folia:)

będzie LPG?

2x magic III

stag 300+8

wtryski hana

butla 72L w kolo

wielozawor ekstra

miedz 8mm

http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=7554&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?p=108418&highlight=#108418

tutaj 2 linki o tej instalacji

po wielu przeczytanych postach na lpg forum zostal wybrany bezproblemowy mocny zestaw ... jeden z lepszych do tego silnika.

efektem jest 0 problemow i praktycznie identyczne osiagi na gazie.

i czekam na komentarze od ludzi nie majacych pojecia o gazie w stylu ... "gaz do s6 to profanacja" ;) splyna po mnie jak woda.

ja wyznaje zasade ze dobre klocki + dobry montaz = 0 problemow w ekploatacji co juz sie potwierdzilo na kilku autach ktore dobrze zna m.in moja byla TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawostek ktore malo osob wie to maja jeszcze

inna maske ( dluzsza ) inna szybe przednia, inne wahacze i troche pierdolek ktore nie sa widoczne na pierwszy rzut oka.

ale tu chodzi o różnicę między S a RS, czy o różnicę S/RS a zwykłą C5??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez ten sportec to VT i to w wydaniu 20 i pol cala :polew::kox:

:oklaski:

w zwiazku z tym ze jestes pierwsza osoba ktora zauwazyla ze to vt ...to daje sobie nagrode ze mi to dorbze wyszlo skoro poprzednicy nie zauwazyli.... ;)

sporteki lezaly w domu ale nie byly montowane bo nie mialem do nich opon ... a w miedzyczasie zostaly sprzedane ;P[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 22:40_________________________________________________

z ciekawostek ktore malo osob wie to maja jeszcze

inna maske ( dluzsza ) inna szybe przednia, inne wahacze i troche pierdolek ktore nie sa widoczne na pierwszy rzut oka.

ale tu chodzi o różnicę między S a RS, czy o różnicę S/RS a zwykłą C5??

chodzi tu o roznice miedzy a6 4.2/S6/RS6 ( czyli c5 z v8 ) a innymi a6 c5

ps. zawieszenia sprzedawane do c5 z V8 (4.2/s6/rs6) sa tez inne niz do zwyklych a6 c5 z silnikami 4 i 6 cylindrowymi.

do tych mocniejszych sa dostepne gwinty tylko billsteina i kw ktorych ceny troche mnie stresuja a uzywek nie ma.

chociaz ostatnio znalazlem sprezyny do s6 -35mm na mapettuning ale w uwagach bylo napisane: do s6 bez quattro :polew: :

http://www.mapet-tuning.com/sklep/audi-4040-p-4559.html

czytajcie co pisze w "UWAGI: :polew::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem sporteci 19 cali na body RS6. Biednie bylo :embarrassed:

Bardzo podobaly mi sie RS4 ET29

dscf1330.jpg

ale mi jej brak ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...