Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam
Chciałem poruszyć dość ważny temat bo wszystko co znalazłem na forum to jakieś spekulacje .
Otóż jestem świeżo po przekładce automatu (multitrona) na manual i chciałem powiedzieć że się da i wcale tonie jest takie trudne I nie opłacalne jak niektórzy piszą , zresztą to rzecz gustu ja przed stawie jak to wyglądało u mnie Audi A4 B6 1,9tdi 131ps
2800zł całkowity koszt przeróbki
Części potrzebne do przeróbki
skrzynia 6
sprzęgło z dwumasem
kryza między silnikiem i skrzynią
alu osłona pod dwumas
wybieraki do biegów
półośki
pedały (bez pedału gazu pasuje na 100% automatu)
Jak już to mamy to tylko kumaty mechanik mój skasował 500zł
I nie dajcie się nabrać że to taka wielka rewolucja wszystko polega na wyjęciu jednego i włożeniu drugiego tylko kabelek od wtyczki światła wstecznego trzeba przerobić a tak wszystko pasuje






Opublikowano

pewnie ze sie da... u nas na slasku wszystko sie da :wink4:

a tak powaznie gratki i oby wszytsko spisywalo sie :good: :good: :good:

Opublikowano

przecież krakowa nie zbudowałeś.Przeróbka była pięknie opisana i obfotografowana choć chyba dotyczyła b5 ale to żadna różnica.

Opublikowano

przecież krakowa nie zbudowałeś.Przeróbka była pięknie opisana i obfotografowana choć chyba dotyczyła b5 ale to żadna różnica.

pokaż bo żadnej takiej nie widziałem na tym forum, fotostory nie przypominam sobie :gwizdanie:

Opublikowano

faktycznie w dziale warsztat zrób to sam jest tylko opis ale nie ma fotek.Wątek: [b5 AHU] Wymiana Automatu na manual

Opublikowano

jak b5 nie rozni sie od b6 to gratki dla panów , ciekawe ile bledów na vagu ci teraz wyskakuje ? hmm ? nie chce nic marudzic ale nie widzi sie mi to troche

a co ze skrzynia zrobiles ? i reszta gratów

pominołes wiele aspektów jak :

wspornik skrzyni jest inny , kodowania, sterowniki, czujniki , wiecej szczegółów ?

Opublikowano
  • Autor

Do dzisiaj zrobiłem ponad 500km i wszystko OK Co do błędów to trzeba zmienić kodowania na manual i wszystko gra . W B6 nawet zegary są uniwersalne mogą być stosowane w auto i wmanual wszystkie dane potrzebne do esp i abs oraz szybkość są sczytywane z przegubów tak że z tym niema najmniejszego problemu a jeśli chodzi o tajle to są już wystawione

belka pod skrzynią jest ta sama co w automacie

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Mam do kupienia w okazyjnej cenie audi b6 1.9Tdi 131PS

Zamontowana jest tam jednak skrzynia multitronic, chciałbym przełożyć do niej manual.

Nie piszcie że jest to nie opłacalne bo jeżeli sprzeda się skrzynie i graty od multitronica to wychodzi prawie na równo.

Czy ktoś z was kiedyś to robił??

Potrzebne mi jest wiedzieć co dokładnie będzie mi potrzebne

- skrzynia 6-biegów 800zł

- półosie 200zł

- dwumas ze sprzęgłem 600zł

- wybierak 150zł

- pedały 350zł

Czy o czymś zapomniałem?

I niech mi jeszcze ktoś wytłumaczy kwestie sprzęgła ( czego jeszcze brakuje pomiędzy pedałem a skrzynią)

Opublikowano

Sprzedasz skrzynie, zwrócą Ci się koszta przerobu. Sam jest ciekaw co potrzeba, zamierzam się z wymianą tego k**estwa w Pasku.

Opublikowano

z tego co się orientowałem w tym teamcie to nie wygląda tak różowo dwie sprawy są

1 - podobno może być tak że jak odłączysz skrzynię i silnik pali to jest OK, jak nie pali to musisz ciągną jakąś dodatkową wiązkę instalacji

2 - może być inaczej zarobiony trzpień walu przystosowany do automatu u to już jest mega problem nie do przejścia w miare tanio

no i trzeba pewnie jeszcze jakiegoś kumatego komputerowaca żeby ci zaprogramował to co trzeba po wmianie skrzyni

sprawa nie jest taka ciekawa jak się wydaje

Opublikowano

Na inny trzpień wału jest rozwiązanie - adapterr :wink4:

Opublikowano

o widzisz a ja nie wiedziałęm i sprzedałem po taniości swojego multi :kwasny:

Opublikowano

Kumatego goscia od komputerow w vagach to ja mam. Tym sie nie martwie, bardziej chodzi mi o mechaniczna strone tego problemu. Co mi dokladnie bedzie potrzebne. Zeby auto dlugo nie stalo rozebrane

Opublikowano

600zł dwumas ze sprzegłem? to chyba używka? jak juz przerabiac to dwumas i sprzegło wsadzic nowe, chociaz pojezdzisz :)

Opublikowano

Działajcie, działajcie, bo temat i mi przemknął przez głowę.

Póki co, wydaje mi się mechanicznie dosyć proste do ogarnięcia. Gorzej z elektroniką.

Opublikowano

Kodówanie ECU wystarczy :)

Opublikowano

Kodówanie ECU wystarczy :)

Obyś miał rację. Póki co czekam, aż ktoś przetrze szlaki :decayed:
Opublikowano

Mówię tak bo w przekładce Tiptronic-Manual wystarczy kodowanie no i tutaj chyba też. Oprócz tego, że skrzynia maja inna zasadę działania to samo połączenie z ECU jest chyba takie samo. Tylko gdzieś mi się obilo o uszy że w awx/avf jest inny trzpien wału ale ile w tym prawdy to Bóg wie :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.