Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Blokowanie kół przednich


zyzio1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo gorąco od jakiegoś czasu borykam sie z problemem blokowaniem kół osi przedniej Problem zaczął sie od zblokowania na światłach kompletu czterech kół mechanik powiedział zgrzanie płynu hamulcowego po ostygnieciu hamulców same od siebie poluzowały miałem chwilke spokoju po pewnym czasie problem sie powtarza ale nie do stopnia kompletnego zblokowania kól podczas jazdy czuć jak auto zwalnia i zapach z rozgrzanych klocków co wiazało sie z wymianą tłoczka i zestawu naprawczego zacisku wraz z tarczami i klockami Zamontowałem tarcze nacinane i nawiercane w komplecie z klockami TRW i problem nastał podobnie tarcze rozgrzewają sie do czerwoności i co zabawne dotyczy to tylko ośki przedniej zastosowany płyn hamulcowy DOT - 4 prosze o pomoc :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia koronki i czujniki ABS przy kołach

ale najpierw VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy by się chciał czegoś dowiedzieć. Ale wiedzą nie chcą się dzielić :(

możesz jaśniej ????

przeciez napisałem co najpierw trzeba zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłanczam sie do posta grzeje mi sie tylko ale jedno przednie lewe kolo od kierwocy wymienilem tłoczek i gumki na nim dalej to samo sie pojawia i nie zawsze kolo jest zagrzane po przejechaniu 20 km a nie raz nawet potrafi po tej samej trasie sie zagrzac hamując bardzo malo drugie jest zimne co to moze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio1980 sprawdź czy pedał hamulca odbija do końca. Spróbuj podciągnąć go stopą od dołu. Mam jeszcze takie pytanie jeśli chodzi o serwo, hamulce są "lekkie" czy musisz mocno przyciskać na pedał żeby wyhamować? Pytam się, bo u mnie zawiniło serwo. Nie odpuszczało do końca hamulca. Załatwiłem tak kpl. tarcz i kloców :wallbash:

Jeśli chodzi o ABS to tylko Vag pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłanczam sie do posta grzeje mi sie tylko ale jedno przednie lewe kolo od kierwocy wymienilem tłoczek i gumki na nim dalej to samo sie pojawia i nie zawsze kolo jest zagrzane po przejechaniu 20 km a nie raz nawet potrafi po tej samej trasie sie zagrzac hamując bardzo malo drugie jest zimne co to moze ??

wez se caly zacisk kup jakas uzywke nie drogie sa przecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio1980

jak Ci się znowu zblokują hamulce odepnik wtedy przewód podciśnienia od serwa.

jeśli hamulce puszczą i auto będzie się toczyć to winne będzie serwo.

Ja teraz mam dokładnie to samo i grzeją mi się 4 koła :angry: po odpięcu przewodu serwa hamulce puszczają. teraz tylko czekam aż znajde czas aby serwo zmienić wkoncu szewc w podartych butach chodzi.

Sprawdź czy nie masz wody w serwie -> częsta usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma do tego zacisk skoro w zacisku pracuje tłoczek i on odpowiada zeby sie cofał przy odpuszczaniu hamowania i to dziwne bo dzieje sie tak z jednym kolem nie wiem co dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...