Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otworzenie sklepu - krok po kroku kto poradzi ?


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko szczególnie do ludzi którzy prowadzą tego typu działalność czyli sklep. Mam zamiar otworzyć sklep lecz na razie mam skąpe informacje dotyczące tego typu działalności. Nie będzie to sklep z branży jakieś szczególnej objętej jakąś kontrolą sanepidu itp czyli sprawy lokalu jego urządzenia itd możemy sobie odpuścić. Bardziej chodzi mi jak zacząć , gdzie zgłosić , co załatwić jakieś kasy fiskalne itp cuda ( jakie koszt w przybliżeniu nielicząc zaopatrzenia oczywiście muszę ponieść żeby uruchomić sklepik ) Sprawy zatrudnienia kogoś narazie odpuszczamy bo to ma być sklepik najbardziej dla żony :naughty: Prowadze swoją działalność gospodarczą lecz nie jestem Vat-owcem i niebardzo wiem z czym to się je. Napewno musze zgłosić rozszerzenie działalności gospodarczej o handel ale co dalej?? Może ktoś mi rozjaśnić troche umysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko szczególnie do ludzi którzy prowadzą tego typu działalność czyli sklep. Mam zamiar otworzyć sklep lecz na razie mam skąpe informacje dotyczące tego typu działalności. Nie będzie to sklep z branży jakieś szczególnej objętej jakąś kontrolą sanepidu itp czyli sprawy lokalu jego urządzenia itd możemy sobie odpuścić.

tu akurat moglbym pomoc ;) Kazdy lokal uzytkowy jest objety przepisami sanitarnymi i pepoż - jak bedziesz na tym etapie, to tel do mnie znasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na tym etapie co ty . Poczytaj TU - http://www.ifirma.pl/ .

Proponuje iśćdo uzedu miasta i wypełnić formulaz o dofinasowanie unijne czyli jakieś 12 000 zł na rozpoczęcie działalości . To taka bezzwrotna pozyczka pod warunkiem ze bedziesz prowadził dzialalosc ponad rok , jesli nie - zwracasz kapuste . Z tym ze najpierw musisz zgłosić sie do nich , potem po otrzymaniu decyzji reszta z załatwianiem z urzademi , Nip-ami .

Odnośnie VAtu itp . poczytasz na stronce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na tym etapie co ty . Poczytaj TU - http://www.ifirma.pl/ .

Proponuje iśćdo uzedu miasta i wypełnić formulaz o dofinasowanie unijne czyli jakieś 12 000 zł na rozpoczęcie działalości . To taka bezzwrotna pozyczka pod warunkiem ze bedziesz prowadził dzialalosc ponad rok , jesli nie - zwracasz kapuste . Z tym ze najpierw musisz zgłosić sie do nich , potem po otrzymaniu decyzji reszta z załatwianiem z urzademi , Nip-ami .

Odnośnie VAtu itp . poczytasz na stronce .

Ale ja działalność juz mam tylko musze ją rozszerzyć o handel i niewiem czy istnieje tez rozszerzenie o handel poprzez internet ? bo cos mi sie obiło o uszy. Bo chciałbym również jak to ruszy pohandlowac również przez internet jako dodatek do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dopisać PKD w urzędzie.Koszt 50zł.Z tego co pamiętam to będzie to chyba http://klasyfikacje.pl/drzewo.php?baza=PKD&parentList=52,52.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl czy nie lepiej zrobic to na żone,

po 1sze moze da sie wyciagnac dotacje

po 2gie bedzie pewnie miala znizke w zus przez 2 lata

po 3cie. jak cos bedzie sie (odpukac) sypac w ktorejs z tych Twoich dzialalnosci to nie beda Ci mieszac jednaego z drugim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dopisać PKD w urzędzie.Koszt 50zł.Z tego co pamiętam to będzie to chyba http://klasyfikacje.pl/drzewo.php?baza=PKD&parentList=52,52.6

Dokładnie to .

Pomysl czy nie lepiej zrobic to na żone,

po 1sze moze da sie wyciagnac dotacje

po 2gie bedzie pewnie miala znizke w zus przez 2 lata

po 3cie. jak cos bedzie sie (odpukac) sypac w ktorejs z tych Twoich dzialalnosci to nie beda Ci mieszac jednaego z drugim...

No własnie . Tym bardziej, ze juz nie bedziesz mieszał przy swojej działalności a żonka bedzie miała kase na rozpoczęcie działalności [ chyba połowe dofinansowania mozna wsadzić w towar , reszte to przeliczniki procentowa na wyposazenie itp . ]

Ponadto moze sie ubiegać o ten "mały ZUS" czyli jakieś 300 zł miesiecznie chyba ;)[br]Dopisany: Grudzień 20, 2007, 10:03:04 _________________________________________________

Bo chciałbym również jak to ruszy pohandlowac również przez internet jako dodatek do sklepu.

DO tego jest oddzielny punkt w PKD - ktore musisz opisać przy składaniu wniosku , tudziez w "biznes planie " . Możesz wpisać sobie więcej punktów z tym że nie musisz koniecznie ich spełniać . Pamietaj kazda zmiana to 50 zł .- łapiduchy pierd. :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...