Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Cisnienie Turbosprezarki


mlody_89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawdzałem dzis jakie daje cisnienie turbo i wyszło mi ok 0,98 Bara. Co moze byc powodem? Podczas rozpedzania samochodu zauwazylem jak cisnienie faluje, poporstu wskazówka falowala, Słychac nawet podczas jazdy jak trubo faluje tzn tak jakby momentami puszczalo cisnienie. Co to moze znaczyc?? Aha i podlaczajac Vag-a nie wykazalo zadnych błedów. Czy moze miec to falowanie cos wspolnego z zaworem N75??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wszystkie weze i nic nie syczy wszystko szczelne.Zastanawia mnie caly czas ten zawór N75 moze przez niego powstaje to falowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawidłowa praca aktuatora a co za tym idzie WG

ciśnienie 0.9 Bara to bardzo dużo :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktuator to jest gruszka która poprzez ciegno i klapkę (WG) otwiera drugi kanał wylotowy w turbinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wskaźnik to nagraj jak wyglada doładowanie. tak jak logi tylko żeby było widać obrotomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest problem ze nie mam już wskaźnika i nie będę miał możliwości pożyczenia, a czy taki zwykły wskaźnik od kompresora starczył by?? Zdaje mi się ze nie ma zmienionego Softa chyba... Słuchajcie a jakbym jutro na próbę wyjął zawór n75 i te przewody złączył zwykłym trójnikiem??? Moze coś się stać? Bo chyba jest możliwość jakoś sprawdzić N75?? Czytałem gdzieś w necie ze mostkuja jakieś 2 wężyki, aby zobaczyć czy jest różnica w jeźdźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest problem ze nie mam już wskaźnika i nie będę miał możliwości pożyczenia, a czy taki zwykły wskaźnik od kompresora starczył by?? Zdaje mi się ze nie ma zmienionego Softa chyba... Słuchajcie a jakbym jutro na próbę wyjął zawór n75 i te przewody złączył zwykłym trójnikiem??? Moze coś się stać? Bo chyba jest możliwość jakoś sprawdzić N75?? Czytałem gdzieś w necie ze mostkuja jakieś 2 wężyki, aby zobaczyć czy jest różnica w jeźdźcie.

N75 mozesz sprawdzic VAG-iem (test elementów wykonawczych, blok silnik)

jak zmostkujesz przewody to jest to najlepsza droga do roz...jebania turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czytałem ze mostkuja te przewody aby to sprawdzic. Mam Vag-a lecz Polskiego 4.9 :( a chciałem tego innego ale nie ma skad sciagnac.

Tutaj opisuja mostkowanie:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=373372

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...