Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Hałas z otworu nawiewu pod szyba przednia...


sokram

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mam problem z moja audi. Jak pojezdze po dziurach zaczyna mi sie odzywac taki hałas(terkotanie) dochodzacy z otworu nawiewu powietrza pod przednia szyba. Nie jest to wantylator bo ten chodzi cichutko.

Czy ktos zwas mial taki przypadek?

Jak to zniwelowac?

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem wymieniana szybe ale rok temu. Objawy zauwazylem 3 miesiace temu jak pojezdze tak po bruku to jakis element w tym miejscu dostaje rezonansu i buczy.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz to samo co u mnie szyba źle wklejona i deska bije o nią, włożyłem tam taki gruby kawałek gumy, taki długi pasek, między szybę, a deskę, nawet tego nie widać i spokój :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Hałas wg mnie dochodzi z wnetrza tej kratki a nie z powierzchni styku szyba i deska rozdzielcza.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jakiś zatrzask poleciał.nic tylko rozebrać.

Popukaj ręką wzdłuż szyby i sprawdź czy w okolicy kratek dźwięk jest inny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje zrobic jak Andrzej pisze:)Ale jak nie przestanie to juz nie bede wiedział co:) przy silniku wszystko spiete na maksa zawiecha ani drgnie.W srodku schowek wyjmowałem i macałem wszytko nie ma nic luźnego:)A jak prawa strona na drobnych diurach jade i bruku to słychac spod kratki na podszybiu albo bardziej tez na pawa strone.:)Maksymalnie wkur... zajacy odgłos:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się naszukałem i znalazłem świerszcza, na początku kombinowałem jak Ty że to ta kratka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klin i guma wsadzona terkotanie i stukanie spod dechy dalej:/ no nerwicy dostane z tym.Zawiecha miód ale ta decha mnie jeszcze wkurza:/A słuchajcie czy spotkaliscie sie ze stukaniem gdzies z okolic wycieraczek prezedniej szyby jest cos tam co mogłoby sie oberwac poluzowac odkrecic?pytam bo nie rozbierałem jeszcze tam nic a moze to be3dzie to z tamtych okolic pukac cos bo to dziwnie słychac jakby w srodku ale moze tez byc nazewnatrz.Jak jade prawa strona po dziurach to stuka a lewa strona jak wjade w dziury czy bruk to nie.Terkotanie i pukniecia.A w całej obudowie nagrzewnic i nawiewów jest moce cos takiego co by mogło latac?chyba nie prócz klap.Chyba bedzie mie czekała demontera dechy w lato bo nie bedzie mi nic terkotac w srodku musi byc cisza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedz tam gdzie Ci szybe wymieniali i powiedz ze cos nie tak moze sprawdza // zrobia ;DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh:)tyle ze ja juz auto kupiłem juz z nowa szyba:) nie wydaje mi sie aby to była szyba bo ten dźwiek jest taki bardziej jakby plastiku i blaszki który sie albo urwał albo poluzował jak wjade na bruk to jest terkotanie.Wiadomo ze przez posta tego nie opisze:)Ale to takie dzwik delikatnie metaliczny.wycieraczki wczoraj obadałem bo juz mnie tak wczoraj wkurzył ze szału dostałem tyle aut sie robi a ze swoim terkotaniem nie moge sobie poradzic:)na podszybiu wszystko sztywne.Nie ma bata ze w srodku w całej obudowie nagrzewnicy cos nawala no bo co innego.Kiedys schowek zwalałem i sprawdzałem wszystko łąpa i po drugiej stronie pod nogami kirowcy tez i tez sztywno.A to takie terkotanie z puknieciami jest gdzies w okolicach srodkowej kratki nawiewu na przed. szybei rozchodzi sie jakby w prawo.A moze ktos jest blisko mojej okolicy.A samemu jezdze to nie dosłysze dokładnie a nie mam zabardzo z kim przejechac sie:)Ktoś jest chętny?:)walcie jakie macie jeszcze pomysły bo jak sie wkurze jeszcze bardzoej to wypierdziele ten kokpit bo juz wyjscia nie bede miał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam problem z moja audi. Jak pojezdze po dziurach zaczyna mi sie odzywac taki hałas(terkotanie) dochodzacy z otworu nawiewu powietrza pod przednia szyba. Nie jest to wantylator bo ten chodzi cichutko.

Czy ktos zwas mial taki przypadek?

Jak to zniwelowac?

Sokram

a nie wpadlo ci tam cos przypadkiem? nie zdejmowales kratek tych przednich? mogl sie ulamac kawalek plastiku i stuka na nierownosciach.

najprostszym sposobem bedzie rozebrac i sprawdzic. pusc najmocniejszy nawiew na szybe i wsluchaj sie czy terkocze. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez to przerabiałem napazałem w deche łapa wsadzałem paluchy pod szybe i tez nic nawalałem w obudowe on nawiewu jak był schowek zdjety i tez nic.Tylko podczas jazdy na bruku i dziurawej połatane drodze.:) kur...y dostane jak tego nie zrobie

[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2011, 20:36_________________________________________________i weź tu jedź z laska zapitala jak cholera a w srodku cos terkocze siara na maksa nie moze tak byc:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez to przerabiałem napazałem w deche łapa wsadzałem paluchy pod szybe i tez nic nawalałem w obudowe on nawiewu jak był schowek zdjety i tez nic.Tylko podczas jazdy na bruku i dziurawej połatane drodze.:) kur...y dostane jak tego nie zrobie

[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2011, 20:36_________________________________________________i weź tu jedź z laska zapitala jak cholera a w srodku cos terkocze siara na maksa nie moze tak byc:/

można głośniej muzykę puścić :polew: a tak na poważnie to coś Ci wpadło obawiam się że bez demontażu się nie obejdzie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tez sie własnie obawiam tego:)[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2011, 21:53_________________________________________________ja po tylu cholernych godzinach poszukiwania i całym roku wczoraj przypadkowo znalazłem usterke która mnie tak meczyła i dokuczała:)dawałem sobie reke obciac ze hałas jest w srdoku pod decha ale tak naprawde to była wina niedocisnietego zacisku i klocka których przyczyna była sprezyna która została odkrztałcona podczas demontazu kiedys tam i niedogała dobrze i nie naciagała zacisku wiec wszystko drzało przez ta głupia sprezyne(drut zabezpieczajacy):)Tak mnie auto w hu....a zrobiło:) :polew: :polew: :polew: :polew: teraz cisza:) moge zajac sie nastapnymi sprawami:) heh pozdrawiam nie dajcie sie oszukac swoim maszynom tak jak moja mnie :)haha a juz miałem deche w majówke rozwalac:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie czy spotkaliscie sie ze stukaniem gdzies z okolic wycieraczek prezedniej szyby jest cos tam co mogłoby sie oberwac poluzowac odkrecic?

Kolego - tak spotkałem się. Sprawa była w tym przypadku prosta i polecam sprawdzić - zdejmij ten plastik z podszybia, pod którym jest akumulator (uszczelka klapy+plastik) a następnie zajrzyj czy mechanizm wycieraczek siedzi w gumowych mocowaniach - u mnie mocowanie przesunęło się i stukało o metalową krawędź nadwozia auta. Zsunęło się bo źle go wcześniej założyłem (moja wina) jak naprawiałem mechanizm wycieraczek, który jest zawodny jak się okazuje :(

Też stuka mi coś nad schowkiem pod poduszką pasażera i będę próbował dobrać się do tego od dołu (widzę, że jest szansa po demontażu schowka dostać się tędy właśnie do poduszki i zobaczyć "co w trawie piszczy"). Do tego wchodzi coś w rezonans jakby było urwane co przy dieslu strasznie WK$#WIA że doprowadza mnie do szału. Do tego jak jest tylko chłodniej w tym miejscu wszystko dziwnie skrzypi jakby coś ocierało. Jak tylko uda mi się ustalić co to jest z pewnością podzielę się fotostory podpinając pod ten wątek!

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...