Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po rekonstrukcji ACL????


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zerwanie Acl podczas grania w pilke ,jestem po 1 operacji mianowicie wycięcie 2 łekotek i tez czekam na rekonstrukcje ACL co do tych 2 dziurek to sie nie zgodze bo bedziesz mial kawalek rozciete zeby pobrac tak jak pisales kawalek z miesnia ... Ale nie martw sie niczym teraz moze byc tylko lepiej :good: :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zerwanie Acl podczas grania w pilke ,jestem po 1 operacji mianowicie wycięcie 2 łekotek i tez czekam na rekonstrukcje ACL co do tych 2 dziurek to sie nie zgodze bo bedziesz mial kawalek rozciete zeby pobrac tak jak pisales kawalek z miesnia ... Ale nie martw sie niczym teraz moze byc tylko lepiej :good: :good: :good: :good: :good:

nie mięśnia tylko ścięgna a dziury są trzy i jeden szew około 5cm :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie mięśnie posiadają ścięgna – nie mają ich na przykład mięśnie mimiczne, a także niektóre mięśnie przytwierdzające się do kości bezpośrednio brzuścami. Ale to wyjątek. Ścięgno musi mieć swój przyczep kostny, jest kontynuacją brzuśca mięśniowego, jest jego elementem, przytwierdza go do struktur kostnych. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają mięśnie twarzy do ACL ?

I nie zmienia to faktu że pobranie ścięgna to pobranie kawałka...mięśnia, czyli jego przyczepu. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za porady :notworthy:

Witam ponownie.

Już jestem po rekonstrukcji ACL i jak się okazało miałem także rekonstrukcje łękotki.

W niedziele 17 około godz 15,20 powieźli mnie na stół po około 75 minutach już leżałem na sali,podczas zabiegu wszystko widziałem na ekranie.W poniedziałek zostałem wypisany ze szpitala mimo tego ze strasznie mnie bolało,podczas podróży do domu około 100km z kolana zaczęła wydobywać się krew.Całe popołudnie poniedziałkowe i wtorek walczyliśmy w domu z zatamowaniem i na całe szczęście sie udało.Na dzień dzisiejszy mam strasznie opuchnięte kolano i samoczynnie nie podniosę nogi nawet na minimetr.

Mam robić okłady,nie obciążać kolana przez 4 tyg i stopniowo ćwiczyć,wizyta kontrolna wraz ze zdjęciem szwów za 2 tyg.

mam parę pytań:

Jak długo mniej więcej będzie trzymać się opuchlizna,

Czy wstawienie guzików jest dobrą metodą-wady i zalety,

Jak często powinienem ćwiczyć napinanie mięśni(wiem ze to sprawa indywidualna)ale wczoraj jak robiłem napinanie mięśni podudzia (10 sek napinania,potem 20 rozluźnienia i tak około 17 serii)plus taki sam zestaw na mięśnie czworogłowe do tego jeszcze samoczynnie podginałem sobie powoli nogę do około 25stopni i powolnie ja opuszczałem to po dwóch takich zestawach ćwiczeń strasznie bolała mnie noga.

Acha i zastanawia mnie jak na tubie ludzie chodzą bez kul dobę po operacji??? :shocked: :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie opuchlizna trzymała ponad dwa tygodnie. Zaczęła schodzić jakoś w okolicy zdjęcia szwów ale jest to sprawa bardzo indywidualna. Napinanie mięśni robiłem kilka razy dziennie w zależności od tego jak bardzo mnie bolało i od pamięci:) Chodzisz na rehabilitację czy masz tylko zestaw ćwiczeń do robienia w domu?

Chodzenia bez kul nie widziałem ale rehabilitantka mówiła mi że sporo lekarzy nie zaleca stabilizatorów tylko po operacji sugeruje chodzić o kulach ale starając się robić to jak najbardziej naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za porady :notworthy:

Witam ponownie.

Już jestem po rekonstrukcji ACL i jak się okazało miałem także rekonstrukcje łękotki.

W niedziele 17 około godz 15,20 powieźli mnie na stół po około 75 minutach już leżałem na sali,podczas zabiegu wszystko widziałem na ekranie.W poniedziałek zostałem wypisany ze szpitala mimo tego ze strasznie mnie bolało,podczas podróży do domu około 100km z kolana zaczęła wydobywać się krew.Całe popołudnie poniedziałkowe i wtorek walczyliśmy w domu z zatamowaniem i na całe szczęście sie udało.Na dzień dzisiejszy mam strasznie opuchnięte kolano i samoczynnie nie podniosę nogi nawet na minimetr.

Mam robić okłady,nie obciążać kolana przez 4 tyg i stopniowo ćwiczyć,wizyta kontrolna wraz ze zdjęciem szwów za 2 tyg.

mam parę pytań:

Jak długo mniej więcej będzie trzymać się opuchlizna,

Czy wstawienie guzików jest dobrą metodą-wady i zalety,

Jak często powinienem ćwiczyć napinanie mięśni(wiem ze to sprawa indywidualna)ale wczoraj jak robiłem napinanie mięśni podudzia (10 sek napinania,potem 20 rozluźnienia i tak około 17 serii)plus taki sam zestaw na mięśnie czworogłowe do tego jeszcze samoczynnie podginałem sobie powoli nogę do około 25stopni i powolnie ja opuszczałem to po dwóch takich zestawach ćwiczeń strasznie bolała mnie noga.

Acha i zastanawia mnie jak na tubie ludzie chodzą bez kul dobę po operacji??? :shocked: :shocked:

to i tak dobrze bo ja 6 tygodni nie mogłem obciążać jak najczęściej schładzaj i ćwicz wesołych świąt :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie mam ćwiczyć w domu samemu,lekarz powiedział ze na razie nie dostanę ortezy ani skierowania na rehabilitację bo jest za wcześnie.

Niby za dwa tygodnie jak pojadę na zdjęcie szwów to wtedy dostane skierowanie i wniosek na orteze ale w sumie orteza jest najważniejsza do 6 tyg od zabiegu więc będę rozmawiał o wniosek na normalny stabilizator.

4 razy dziennie mam napinać przez 10 sek i rozluźniać na 20 obie partie mięśni???

Zdrowych,wesołych,spokojnych Świąt :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rehabilitację już od trzeciego dnia po operacji. Na początku na takim urządzeniu, które ruszało za mnie nogą, krioterapię i jeszcze cos w polu magnetycznym i lasery. Ortezę też miałem od początku, w zasadzie to lekarz mi ją założył od razu po operacji.

Wesołych świąt i duzo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie mam ćwiczyć w domu samemu,lekarz powiedział ze na razie nie dostanę ortezy ani skierowania na rehabilitację bo jest za wcześnie.

Niby za dwa tygodnie jak pojadę na zdjęcie szwów to wtedy dostane skierowanie i wniosek na orteze ale w sumie orteza jest najważniejsza do 6 tyg od zabiegu więc będę rozmawiał o wniosek na normalny stabilizator.

4 razy dziennie mam napinać przez 10 sek i rozluźniać na 20 obie partie mięśni???

Zdrowych,wesołych,spokojnych Świąt :wink4:

tak :) napinasz 4 dajmy na to na 10 sekund rozluzniasz na 20sekund i tak 30 razy :) i lydkle tez:) a jak Ci kazal lekarz cwiczyc bo mi cos tu smeirdzi ze zadnych cwiczen nie pokazal a kazal cwiczyc?

Kondzik masyzna do ruchow biernych zamiast fizjoterapeuty czyli maszyna zastapuje "ludzia" stosowane bo sie ustawia i idzie a pacjent "cwiczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze co kraj to obyczaj :confused4:

Lekarz nic nie wspomniał o żadnej ortezie,a ćwiczenia przyszła rehabilitantka i pokazała z tym ze 3 sesje po 17 powtórzeń na łydkę i udo.Sęk w tym że jak zrobiłem sobie takie sesje to musiałem brać dwie tabletki od bólu bo napierdzielało aż usiedzieć nie mogłem.

Tą maszynkę też przynieśli do nas na sale tylko dla kogo innego.

Z tego co wiem to te maszynki są dobre tzn naprawdę pomagają w zgięciu.

Na samą myśl że jeszcze 3 tyg najmniej mam siedzieć w łóżku dostaje zajoba.Mam tylko nadzieje ze po tym czasie odrzucę stopniowo kule,a jak to u was było???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak boli to zaczynaj od 10 powtorzen i dodawaj sobie codziennie, rob 4 razy dziennie takie sesje:) maszyna to to samo co rehabilitant... ja jestem jednak za czlowiekiem on czuje ruch itp a maszyna tylko macha i tyle dlamnie maszyna jest dobra na pozniejszy czas na poczatku powinien byc czlowiek i tej teorii bede sie trzyma;:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ćwiczyć na tyle ile dajesz rade. Jeśli czujesz duży ból to tego nie rób. W najbliższych dniach po operacji nie możesz dawać z siebie wszystkiego, bo masz kolano rozbebeszone w środku i mu się się to trochę zagoić. Mieśnie możesz napinać ile chcesz, ale nie zginaj kolana na siłe.

Ja kule odrzuciłem po roku od operacji, ale mój przypadek był skomplikowany tak jak wcześniej opisywałem. I pamiętaj że jak już chodzisz z kulami, to zawsze używaj dwóch. Jeśli pochodzi dłużej z jedną to jeszcze Ci kręgosłup padnie. Wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie nie pamiętam kiedy odstawiłem kule ale wiem, że po 7 tygodniach od operacji normalnie już chodziłem i nawet dostałem pozwolenie od rehabilitantki na delikatne potańczenie na domówce. Według mnie było to bardzo szybko biorąc pod uwagę, że zaraz po operacji wcale się nogą nie rusza. A ta maszyna jest naprawdę świetna. Z jej pomocą robiłem zgięcie o około 10 stopni większe niż byłem w stanie samemu zrobić co znacząco przyspieszyło powrót do sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...