Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po rekonstrukcji ACL????


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wszystko zależy od stopnia uszkodzenia oraz od danego przypadku.

Ja ku memu zdziwieniu miałem także rekonstrukcję łękotki.

Najbardziej ból czuć w miejscu gdzie mi pobrali kawałek mięśnia.

Ok nie męczę was więcej i życzę wesołego Alleluja i spokojnych Świąt :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Święta Święta i już po nich :decayed:

Niestety wczoraj w domu kolega ciągnął psa a ten zahaczył łapkami o moją chorą nogę po czym odczułem straszny ból w okolicy rozciętego miejsca,do tego strasznie pieczenie,ból po 5 min przeszedł ale jak położyłem się wieczoram czułem ze moja noga zachowuje się inaczej tzn jakby mnie mniej bolało(zawsze pobolewało mnie w okolicy właśnie tego nacięcia tak że nie mogłem zrobić 5 uniesień nogi i nawet na boku jak się położyłem to odczuwałem lekki dyskomfort)ale teraz prawie nic nie czuje tak jakby po tym zdarzeniu odmieniło się.Obawiam się najgorszego ze doszło do zerwania przeszczepu,jak myślicie,czy po prostu mogło do czegoś takiego dojść???W poniedziałek mam kontrole także opowiem o wszystkim lekarzowi,mam nadzieje że poprostu szew haczył mi o nerw i stąd teraz odczuwam mniejszy ból :wink4:

Dodam że siła nie była duża ale piesek zahaczył od boku kierując moją nogę na zewnątrz :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Święta Święta i już po nich :decayed:

Niestety wczoraj w domu kolega ciągnął psa a ten zahaczył łapkami o moją chorą nogę po czym odczułem straszny ból w okolicy rozciętego miejsca,do tego strasznie pieczenie,ból po 5 min przeszedł ale jak położyłem się wieczoram czułem ze moja noga zachowuje się inaczej tzn jakby mnie mniej bolało(zawsze pobolewało mnie w okolicy właśnie tego nacięcia tak że nie mogłem zrobić 5 uniesień nogi i nawet na boku jak się położyłem to odczuwałem lekki dyskomfort)ale teraz prawie nic nie czuje tak jakby po tym zdarzeniu odmieniło się.Obawiam się najgorszego ze doszło do zerwania przeszczepu,jak myślicie,czy po prostu mogło do czegoś takiego dojść???W poniedziałek mam kontrole także opowiem o wszystkim lekarzowi,mam nadzieje że poprostu szew haczył mi o nerw i stąd teraz odczuwam mniejszy ból :wink4:

Dodam że siła nie była duża ale piesek zahaczył od boku kierując moją nogę na zewnątrz :wallbash:

dlatego powinieneś mieć ortezę, masz taki sam przypadek jak ja i nie słuchaj nikogo tylko lekarza,bo każdy przypadek jest inny, nie znam przypadku by po operacji nie zakładali ortezy to dość dziwne, co do bólu miałem tak samo :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wszyscy lekarze preferują orteze,nawet specjalnie po wypisaniu ze szpitala rozmawiałem z lekarzem i on powiedział ze to nie jest potrzebne chodź pewnie dużo lepiej bym się czuł :good:

Jak u Ciebie się to stało i jakie byly konsekwencję???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wszyscy lekarze preferują orteze,nawet specjalnie po wypisaniu ze szpitala rozmawiałem z lekarzem i on powiedział ze to nie jest potrzebne chodź pewnie dużo lepiej bym się czuł :good:

Jak u Ciebie się to stało i jakie byly konsekwencję???

pisałem wyżej konsekfencje zszyta łąkotka takim czymś za co zabuliłem 350pln i rekonstrukcja ACL, gdybyś miał ortezę to teraz byś się nie martwił przez kundla :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam za co hunt-a winić,koleś przesadził bo pochlał za wiele.

Może ja jestem przewrażliwiony ale chyba przeszczep nie jest az taki słaby.

Ciekawe czy w ogóle podczas wszystkich wizyt lekarz zrobi chodź USG kontrolne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam za co hunt-a winić,koleś przesadził bo pochlał za wiele.

Może ja jestem przewrażliwiony ale chyba przeszczep nie jest az taki słaby.

Ciekawe czy w ogóle podczas wszystkich wizyt lekarz zrobi chodź USG kontrolne...

ja miałem USG co 2 tygodnie a po 6 tygodniach leżałem w szpitalu przez 3 tygodnie na rehabilitacji i tam miałem co tydzień :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Juz w połowie jestem po pierwszej wizycie :decayed:

Termin miałem na poniedziałek i jak już lekarz mnie przyjął stwierdził ze tylko zdejmie szwy bo on nie rezał mojego kolana i najlepiej niech zadecyduje o tym czy już mam mieć rehabilitacje,orteze lub stabilizator lekarz prowadzący :wallbash:

Teraz muszę czekać do wtorku i pewnie podczas tej wizyty będę miał punkcje bo nazbierało się wody,wygląda to jakbym miał taką bułeczkę nad kolanem(zwłaszcza jak podniosę się)

Ostro biorę się za ćwiczenia i kolano mniej boli,zgięcie bliskie 90 a wyprost już prawie pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie daj sobie ściągać wody ona się sama wchłania, ta ingerencja nic dobrego nie przynosi, staw produkuje ten płyn bo go potrzeba i jak ściągniesz to i tak naprodukuje znowu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że pisze tak późno ale opadają ręce z naszą służbą zdrowia :wallbash: :wallbash:

We wtorek udałem się na kolejną kontrolę gdyż w zeszłym tygodniu nie było lekarza poradni i jakiś gostek na zastępstwie nic nie mógł zrobić,w sumie to i ten lekarz z poradni nic nie wymyślił tylko dal skierowanie na odczepnego na 10 ćwiczeń,olał mnie jeżeli chodzi o orteze lub stabilizator dość perfidnie dając do zrozumienia co bym sobie poszedł do lekarza prywatnie(jego kolesia :kwasny:)Tylko potwierdziło się ze lekarze to sterta ludzi kochająca łapówki,może nie w sensie bezpośrednim ale jak lekarz zacznie nam robić na przekór to przecież wiadomo że pójdzie się prywatnie dla własnego spokoju :thumbdown:

Już w sumie miałem iść prywatnie ale dowiedziałem się że u nas przyjmuje ortopeda i jednocześnie specjalista rehabilitacji udało mi się do niej dostać a z nią to inna gadka,z miejsca dostałem zabiegi na 3 tyg,w sumie ze ćwiczeniami 7szt dziennie.

Kazała jak na razie nie fisiować z nogą i leżeć bo wysięk w tym stopniiu sco mam jest ok ale jak się powiększy to będzie utrudniał nam ruch od 90 stopni.

Od wtorku ruszam i czuje ze pod koniec miecha już mnie postawią na nogi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że pisze tak późno ale opadają ręce z naszą służbą zdrowia :wallbash: :wallbash:

We wtorek udałem się na kolejną kontrolę gdyż w zeszłym tygodniu nie było lekarza poradni i jakiś gostek na zastępstwie nic nie mógł zrobić,w sumie to i ten lekarz z poradni nic nie wymyślił tylko dal skierowanie na odczepnego na 10 ćwiczeń,olał mnie jeżeli chodzi o orteze lub stabilizator dość perfidnie dając do zrozumienia co bym sobie poszedł do lekarza prywatnie(jego kolesia :kwasny:)Tylko potwierdziło się ze lekarze to sterta ludzi kochająca łapówki,może nie w sensie bezpośrednim ale jak lekarz zacznie nam robić na przekór to przecież wiadomo że pójdzie się prywatnie dla własnego spokoju :thumbdown:

Już w sumie miałem iść prywatnie ale dowiedziałem się że u nas przyjmuje ortopeda i jednocześnie specjalista rehabilitacji udało mi się do niej dostać a z nią to inna gadka,z miejsca dostałem zabiegi na 3 tyg,w sumie ze ćwiczeniami 7szt dziennie.

Kazała jak na razie nie fisiować z nogą i leżeć bo wysięk w tym stopniiu sco mam jest ok ale jak się powiększy to będzie utrudniał nam ruch od 90 stopni.

Od wtorku ruszam i czuje ze pod koniec miecha już mnie postawią na nogi :>

:good: wracaj do żywych bo robota czeka :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powrócę to mojej małej najpierw zrekompensuje to że musi siedzieć z tatusiem kaleką w domu :decayed:

Dziś jestem 3 dzień po rehabilitacji,ogólnie mam 6 ćwiczeń wszystkie izometryczne,do tego jeszcze laser i terapuls.

Z nogą już lepiej tzn dziś przeszedłem tak z 6 metrów bez kul ale to w domu tak dla sprawdzenia siebie :rolleyes:

Od następnego tygodnia będzie raczej zmiana ćwiczeń i zdaje mi się ze wtedy będzie ból.

Pani specjalistka od rehabilitacji poradziła mi jak skutecznie zlikwidować wodę z kolana.

Trzeba kupić tabletki uszczelniające kolano-Aescin i robić okłady z kapuchy.

W tydzień woda spadła w oczach przez co mniej kolano boli :good:

Pytanie ma czy krio mieliście odpłatne???

W sumie już bym miał krio ale niestety z blizny po pobraniu lekko się sączyło bo miałem jeszcze kawałek szwu :wallbash: :wallbash: i teraz muszę czekać aż się zagoi i wtedy krio dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krio miałem na kasę, jestem rok i trzy miechy po operacji i zabrałem się za ostrą pracę, a tu zonk po przewiezieniu 50 ton piasku na taczce w trzy dni kolano mam jak balon, wody w uj :wallbash: :wallbash: teraz leżę z lodem na nodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre patent z kapusta jest dobry,ja stosuje całodobowo tylko na reha ściągam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre patent z kapusta jest dobry,ja stosuje całodobowo tylko na reha ściągam.

też to stosuję :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szybkiego powrotu do zdrówka :tongue4::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szybkiego powrotu do zdrówka :tongue4::wink4:

:wink4: w poniedziałek do roboty :gwizdanie: wzajemnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...