Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie głośniki w przednie drzwi B5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam szukam i szukam i nic konkretnego nie mogę wyszukać. Poszukuję konkretnie głośników do przednich drzwi bo tylko tego mi brakuję do kompletu a nie mogę się zdecydować :confused4: głośniki muszą być naprawdę dobre (nie interesują mnie 160mm bo nie będę przerabiał boczków drzwi) muszą to być 130mm. Kilka wskazówek słucham muzy klubowej i w moim samochodzie zależy mi na długim miękkim i niskim basie którego ma być czuć (tzn. ma ruszać nogawkami spodni pasażerów :naughty:). Jednostka sterująca to ALPINE CDE-9882 Ri, wzmacniacz GROUND ZERO GZTA 2255x, skrzynia z głośnikiem GROUND ZERO GZRW-12XDAL (rodzaj skrzyni dopiero wybiorę bo głośnik będzie sprawdzany w kilku rodzajach skrzyń i zobaczę co mi spasuję) kable oczywiście miedziocha 30mm2 (ze względu na możliwość i wysokie prawdopodobieństwo, a raczej pewność dalszej modyfikacji). wrócę jeszcze do suba gdyż taka info może się komuś przydać pierwotnie miał być głośnik GROUND ZERO GZRW 30 SPL, natomiast po dzisiejszych rozmowach w firmie powiedziano że do zasilenia tego potwora musiał by być wzmak o mocy co najmniej 1kW w RMS (1000W i to mono block) a i tak głośnik klasy SPL-owskiej nie zejdzie tak nisko z basem jak GZRW-12XDAL i stąd zmiana planów. I tu pojawia się problem przednich drzwi oczywiście zostaną wyciszone matą i zabudowane aluminium od strony boczka lub sam boczek od wewnątrz zostanie pokryty żywicą ale to jeszcze do dogadania i szukam teraz jakiegoś kompromisu z głośnikami bo to trudne zadanie ze względu na mały rozmiar głośnika który będzie musiał dać radę się zgrać z subem. bardzo proszę koledzy o cenne propozycję cena jaką przeznaczyłem na głośniki w drzwi to ok 700zł ( te z kolei będą zasilane wzmakiem GROUND ZERO GZIA 2075HPX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze 13ka nie zaspokoi twóich wrażeń audiofilskich, jak chcesz konkretna to licz sie z tym że tak czy tak bedziesz musiał nią wyjsć poza tapicerke, bo dobra 13ka którą poczujesz ma napewno wiecej niz 60mm grubosci, a tyle trzeba zeby zmieścił sie ten głosnik za tapicerka i nie kolidował z opadajacą szybą. Podsumowujac tak czy tak ingerujesz w tapicerke wiec wolał bym na twoim miejscu załozyc dobra 16ke :wink4:

Jest wątek nt wstawienia 16ek w ori miejsce :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobą fizyki nie oszukasz im większy tym lepszy natomiast cholernie mnie boli wygląd po przeróbce boczka oglądałem dzisiaj w firmie projekty przeróbki boczków i żaden nie jest ładny powiem więcej są paskudne. reasumując sprzęt nie będzie jakiś konkret natomiast chodzi o to żeby uwydatnić średnie tony żeby nie ginęły w basie a to jest do zrobienia bo nie wierzę żeby nie, wysokie tony to pikuś tylko ten średni w B5 boli że w serii nie dali 160mm. a co kolego sądzisz o wytłumieniu drzwi? boczek żywicą i matą czy wstawiać aluminium i mata??[br]Dopisany: 30 Marzec 2011, 20:55_________________________________________________wydaje mi się że wstawki alu będą stabilniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wstawiajac odpowiedniej głebokosci głosniki 16ki nie wyjdziesz nimi poza tapicerke, zobacz tu

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23961.0

ja włąsnie jestem na etapie kupowania mat i bede robił u siebie tak jak w tym linku :good:

co do alu to niewiem czy to wtedy zamkniesz ze sobą :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak tylko czy znajdę jakieś konkretne głośniki żeby to sie sprawdziło. i nie wiem czy miękką matą od zewnatrz to dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o 16tki to w b5 na 100% mieszczą się PB L-60C http://allegro.pl/powerbass-l-60c-kurier-gratis-paragon-fv-i1489586901.html

Droższe zestawy przekraczają magiczną granicę 60mm głębokości montażowej, więc bez rzeźby boczka pewnie odpadają.

13tki które naprawdę zrobiły na mnie wrażenie w np A3 i A4 to u-dimension jr. comp 5 http://allegro.pl/u-dimension-jr-comp-5-kurier-gratis-paragon-fv-i1504860786.html

cichy s4 o jakiej miękkiej macie piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie takie mi polecał mój spec od audio tylko nie zapisałem nazwy i chyba te wezmę, co do maty to ogladałem takie maty kiedyś w sklepie i to takie flaki były cinkie i wyglądały kiepsko. nie wiem jak wyciszyć te drzwi co byś proponował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ładował dedykowane do a4 Bose.Gra baaaardzo dobrze.Zwłaszcza,że inzynierowie z Audi nad tym pracowali.Same głośniki dają efekt subwoofera w kufrze.

Ty chyba nic poza nimi nie słyszałeś, byle jaki zestaw za wiecej niz 200zł roznosi to całe bose w przypadku B5 :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ładował dedykowane do a4 Bose.Gra baaaardzo dobrze.Zwłaszcza,że inzynierowie z Audi nad tym pracowali.Same głośniki dają efekt subwoofera w kufrze.

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki 16cm montowane pod fabryczną tapicerkę ? Czy ktoś zastanowił się nad powierzchnią membrany, która przetwarza dźwięk i porównał wynik do powierzchni fabrycznej maskownicy głośnika w tapicerce ? Wydaje mi się, że kupując telewizor 50 calowy chcemy oglądać obraz wielkości 50 cali a nie np 32. Kwestie montażowe i tłumienia drzwi pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tony średnie i wysoki bas nie są tak kierunkowe jak wysokie, więc częściowe przysłonięcie światła membrany przez oryginalną maskownicę nie pogorszy parametrów akustycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowość tonów średnich jest jak najbardziej istotna. Generalnie nie ma ściśle określonego momentu pasma od którego zapominamy o istocie kierunkowości. Wszystko zależy od indywidualnych uszu jednak aby rozpocząć rozmowę o ukierunkowaniu dźwięku trzeba najpierw ten dźwięk usłyszeć. Mam rozumieć, że przeciętnemu słuchaczowi nie będzie przeszkadzać to iż spora część muzyki będzie brzmiała pod tapicerką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tony średnie i wysoki bas nie są tak kierunkowe jak wysokie, więc częściowe przysłonięcie światła membrany przez oryginalną maskownicę nie pogorszy parametrów akustycznych

Nie bardzo wiesz o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wyborze głośników trzeba sprawdzać rozstaw otworów mocowania czy jest to jakoś znormalizowane ? Muszę wymienić w moim charczący głośnik, nie robię żadnych przeróbek. Chcę zamontować takiej wielkości jak fabryczny. Nie bardzo wiem jakie parametry ma fabryczny głośnik.

Czy takie coś podejdzie ?

http://www.audiosklep.pl/carpower-crb-130ps-p-2128.html

czy lepiej ten ?

http://www.audiosklep.pl/hertz-dcx-130-p-457.html

Mają różne pasma przenoszenia. Chce po prostu by mi to dobrze grało.

Czy to byłby montaż plug n play czy trzeba jakieś podstawki/dystanse czy coś podobnego kupować dodatkowo ? Pytam, bo w poprzedni aucie miałem te głośniki "zalane" :shocked: plastikiem co tworzyło taką jakby podstawę pod głośnik i wymiana na niefabryczny byłaby kłopotliwa.

Jak to jest w a4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat co mój przedmówca tz chciałbym zrobić jakieś dobre car audio . posiadam Radyjko JVC KD-R501(kupione już kiedyś) i seryjne głośniki które trzeba zmienić bo już pierdzą. myślałem żeby na przód włożyć jakieś 16 pb -lecz nie koniecznie tej firmy (oczywiście drzwi będę wygłuszał i wiem że trzeba kombinować z umiejscowieniem głośników ) a na tył jakiś sub. a wszystko podpięte pod wzmacniacz. cena jaką bym chciał przeznaczyć to około 1000-1500złmax (w cenie wygłuszenie ,głośniki przód .okablowanie ,wzmacniacz i subwoofer-skrzynia /tuba/ coś co będzie się nadawało do sedana i będzie cieszyć ucho.) co możecie mi zaproponować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łukasz załóż swój watek napisz czego słuchasz, czego oczekujesz od sprzetu powinien ktos doradzić, jeśłi chodzi o przód 16ki to musisz szkuać czegos co ma max głebokosc 65 z naciksiem na 60mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że mam podobny problem, a nie chce specjalnie zaśmiecać forum nowym wątkiem podepne sie pod ten temat.

Otóż też chce w najbliższym czasie kupić głośniki do przednich drzwi, z powodu że w jednym z nich potargałem membrame chyba przez zbyt głośne słuchanie. Stało sie tak dlatego że w tylniej półce mam juz zestaw głośników które graja bardzo dobrze, a przedne poprostu nie nadążają.

Chciałbym teraz kupic coś, co wytrzyma głośniejsze słuchanie i nie bedzie charczeć. Dodam iż nie zależy mi jakoś specjalnie na efekcie bo tył i tak juz robi swoje.

Aaa i sterowanie mocą radia żeby bardziej grał tył nie bardzo wchodzi w gre, bo jednak troche psuje to efekt ;/

Czy znajde jakieś w miare porządne głośniki do przodu, które poprostu wytrzymaja głośniejsze słuchanie? Dodam iż słucham głównie muzyki klubowej.

Co do ceny to interesuje mnie najlepszy stocunek cena/jakość. max mysle ze 200zł mógłbym dać, gdyż i tak tył gra kluczowa role. Ogolnie potrzebuje cos co wytrzyma wiecej niz oryginal :)

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...