Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Czarne Świece, Czarny Dym, Ubytki Oleju...[ZDJĘCIA]+ FILMIK


Adikoss

Rekomendowane odpowiedzi

Z najnowszych informacji z ten dym powstał w skutek spalania oleju! Ciśnienie na cylindrach jest prawidłowe 14 bar na każdym.. Prawdopodobnie są zapieczone pierścienie... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bankowo pierścionki!! to widać. przy przepływce i innych podzespołach jak lambda itp. nie będzie takiego dymu. Mam nadzieję że uratujesz swoją niunie :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Małe uaktualnienie Audianka trafiła do mojego znajomego mechanika po oględzinach wystawił diagnozę - Zapieczone pierścienie ew. uszczelniacze zaworowe/zaworów. Dwa dni później miała już wymienione uszczelniacze na nowe pierścienie + planowanie głowicy/ nowa uszczelka pod głowicą zalany nowy Mobil1 10w40 (półsyntetyk) i OD tamtego czasu śmiga jak trzeba, ZERO ubytków oleju, ZERO dymu. Elegancko :)

Pozdrawiam może komuś ten temat pomoże w przypadku podobnych problemów aha i nie słuchajcie ludzi którzy z tego co zauważyłem pierwsze co w takich sytułacjach piszą SONDA LAMBDA bo wymieniałem i była to tylko strata pieniędzy...

I jeszcze jedno cała naprawa wyszła 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Małe uaktualnienie Audianka trafiła do mojego znajomego mechanika po oględzinach wystawił diagnozę - Zapieczone pierścienie ew. uszczelniacze zaworowe/zaworów. (...)

I jeszcze jedno cała naprawa wyszła 1000zł

Jakby ktoś inny przeglądał ten wątek z podobnym problemem to na Allegro są preparaty luzujące zapieczone pierścienie, bez rozbierania silnika, widziałem też kedyś specjalną płukankę wlewaną do oleju przed wymianą właśnie na zapieczone pierścienie, zawsze warto sprawdzić 50zł to nie 1000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...