Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Pilnie poszukiwany pompowtryskiwacz do 2.0 TDI 170KM


peAce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bratu dzisiaj podczas jazdy auto odmówiło posłuszeństwa i przestało jechać. Po podłączeniu do VAGa w warsztacie wyskoczył błąd pompowtryskiwacza. Prawdopodobnie niezbędna będzie jego wymiana. Proszę o info, gdzie można kupić nowy względnie regenerowany pompowtryskiwacz do audi B7 2.0 TDI 170KM. Cena jaka podał warsztat to ok. 2500zł nie ukrywam, że interesowałby mojego brata tańszy. W jego imieniu proszę o pomoc w tej sprawie. Dodam, że jego A4 B7 jest z roku 2007.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wczoraj miałem dokładnie to samo, bez żadnego ostrzeżenia w sekundę byłe w dużych tarapatach. Przy prędkości ok 150-160km/h wysiadła 3cia pompka - zwarcie, które wyłączyło cały zapłon i unieruchomiło auto. Chyba nie muszę tłumaczyć, jaki ma to wpływ na wspomaganie układu hamowania i kierowniczego...

Po tym doświadczeniu zmieniam go na oryginał, mogę oszczędzać na proporczykach na lusterku, ale nie na bezpieczeństwie.

Alternatywa, na którą się nie zdecydowałem:

http://allegro.pl/pompowtrysk-siemens-regeneracja-03g130073d-vw-i1533320671.html

Podobno wtryski Siemensa bardzo często w ten sposób padają, może ktoś to potwierdzić?

Słabo mieć auto, które jest w ten sposób nieprzewidywalne, albo/i jeździć tak zachowawczo, żeby móc zawsze zahamować przy braku wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150-160 km czy ze starym czy nowym wtryskiem powinieneś jechać zachowawczo :)

Rozumiem, że wymieniłeś wszystkie wtryski na oryginały dla bezpieczeństwa na drodze ?

peAce

Kupuj regenerowany - większość tych 'nowych' z ASO również są elementami 'odnowionymi'. Wywalić 2,5 kpln na nowy wtrysk w starym aucie to nierozsądna inwestycja. Zwłaszcza, że masz tam jeszcze 3 sztuki które lada moment mogą się wyłożyć.

Jest sporo serwisów które dają gwarancję na regenerację wtrysku, więc szukaj takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie. W wątku o utracie mocy w BRD wszystko opisałem (również ilość wymienionych wtrysków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...