Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BKE] Biegi wchodzą z oporem na ciepłym silniku


pbialystok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim nabytkiem mianowicie biegi (wszystkie) wchodzą z lekkim oporem. Ma to miejsce tylko i wyłącznie gdy silnik jest rozgrzany i jednocześnie samochód jest na postoju (w czasie jazdy, gdy koła toczą się chociaż minimalnie biegi wchodzą dobrze nawet na rozgrzanym silniku). Sprzęgła nie słychać zupełnie, bierze bardzo dobrze.

Skrzynia manualna 5 biegów.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo u siebie w audi a4 b5.

Myslałem ze to może brak oleju, okazało sie ze miałem za mało 0,7 litra

Dolalem Castrola75W90 ale dalej jest to samo;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem bardzo podobnie na zimnym wchodziły bardzo dobrze, na ciepłym pojawiał się opór, choć nie zawsze, skrzynie wykluczyłem po konsultacji z kilkoma mechanikami diagnoza jedna - problem z wyrobionym lewarkiem i przeniesieniem ruchu ręki na wbicie biegu, tam bym szukał problemu, grupa VAG ma pewne niedociągnięcia jeśli chodzi o precyzyjność pracy tego elementu nawet w nowych samochodach niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo i obstawiam sprzęgło :cool1:

przy okazji zmieniam na jednomas :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie od mechanika, gdzie byłem celem wymiany oleju w skrzyni biegów. Diagnoza - niski poziom oleju w skrzyni - ok 2 cm poniżej korka wlewowego :cool1: Olej wymieniłem na nowy castrol taf x manual 75w90. Efekt - prawie żaden - biegi wchodzą może minimalnie lepiej.

Zauważyłem także, że przy wkładaniu biegu(cały czas na sprzęgle, gdy samochód jest rozgrzany) samochód rusza kilka cm do przodu. Mechanik stwierdził że te objawy mogą być spowodowane zepsutym wysprzęglikiem.

Pomocy ! :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil po kolei poduszki silnika ( a zwlaszcza ta po stronie kierowcy ) no i wybierak skrzyni :wink4: Moze gdzies delikatnie skrzynia sie przemieszcza i dlatego tak jest . a z ta temp. silnika to moze tak sie tylko wydaje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymiana kpl. sprzęgła załatwiła sprawę. wszystko już jest ok., nawet dwumas siedzi oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...