Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie HID do B6 ?


Gość juras

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam te z pierwszego linku - żadnych problemów CB nie zakłuca (-tylko mi w tamtym roku kolega sprzedał zestaw za 300 zeta z montażem) polecam żarnik 4.300K ,na początku miałem 5000K ale wzrok się męczył :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio mam Navigation plusa i jest ok. a hidy mam już ok. 4-5 miesięcy- znajomy co mi to zakładał powiedzial, że spokojnie na dwa lata mam spokój albo następna wymiana żarników na jego koszt :naughty: zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :) a jak z policja? nie czepiaja sie? nie masz jakiegos zdjecia jak w nocyone swieca? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówiłem mam żarnik 4300K to barwa neutralna i nie daje po oczach jak np. 6000K czy 8000K, także raczej z tego powodu nie zwracasz na siebie uwagi to i Policji nie drażnisz a drogę oświetlają bajecznie(oczywiśnie jak masz odbłyśniki w dobrym stanie)zdjęć nie posiadam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 4300. mam 5000 i są ciut za niebieskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5 K i nigdy policja sie nie czepiała.

porównywalismy 5K z ori Xenonem w B6 i jak stoja obok siebie to róznicy praktycznie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem, pojeździłem kilka dni i dzisiaj lewy palnik nie chciał odpalić. Odpala tylko na zapłonie, gdy silnik nie chodzi. Jak zapalam silnik i potem włączam światła to niestety się pieprzy. Błędy esp abs i hamulców..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ewentualnie polecacie jakieś jeszcze sprawdzone hidy żeby nie było żadnych zakłóceń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saga89.. temat rzeka.. mi się działaj schrzaniły trochę. loteria co kupisz. albo będzie dobrze albo nie. taki urok "taniości" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie chcem kupić cos zeby nie bylo bledow i radio normalnie odbieralo bo jak ma mi sie chrzanic to wole zostac przy zarówkach[br]Dopisany: 17 Luty 2012, 21:43_________________________________________________może ma ktoś jakieś sprawdzone hidy co dobrze działają w b6? jakie kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem, pojeździłem kilka dni i dzisiaj lewy palnik nie chciał odpalić. Odpala tylko na zapłonie, gdy silnik nie chodzi. Jak zapalam silnik i potem włączam światła to niestety się pieprzy. Błędy esp abs i hamulców..

kolego jak masz takie błędy to lepiej ten zestaw wymontuj od razu bo już było kilka przypadków na forum, że od hid'ów siejących takie mocne zakłócenia główny ecu padał :(

Ja zrezygnowałem po roku z chińskich przetwornic z zestawów hid i zmieniłem je na ori od Toyoty firmy Koito. Pomysł zaczerpnąłem z forum passata. Tam jeden z użytkowników zamontował te przetwornice z żarnikami Hid i był bardzo zadowolony. Jako, że u siebie zaobserwowałem, że hidowskie przetwornice nie pracują statecznie przez co takie same żarniki emitują różną barwę oraz intensywność światła postanowiłem je zmienić.

Po wymianie przetwornic światło z dotychczas użytkowanych żarników jest dużo mocniejsze, ma jednakową barwę, brak zakłóceń cb oraz zwykłego radia.

Koszt 2 szt używanych przetwornic w stanie idealnym to 300 pln do tego potrzebny jest adapter z d2s na wtyczki do żarników hid (lub można zlutować kable).

Minus tych przetwornic jest taki, że nie mieszczą się w miejsce pod lampą na przetwornice valeo, oraz nie są hermetyczne, także należy je dobrze zabezpieczyć np. zasilikonować szpary.

Przetwornice Koito stosowane są w Toyotach, Lexusach, Porsche. Cieszą się one małą awaryjnością i dość dobrą ceną zakupu.

Do żarników hid należy kupić przetwornicę taką jak na tej aukcji (sam z tej aukcji kupowałem) :

http://allegro.pl/przetwornica-xenonowa-toyota-avensis-2003-06-koito-i2110779344.html

gdyż mniejsze czarne nie odpalą chińskich żarników.

Wielu z nas myśli, że przetwornice nie odgrywają dużej roli w procesie świecenia, gdyż wytwarzają tyko odpowiedni prąd dla żarników i ich słaba jakość nie wpływa na jakość emitowanego światła przez żarniki. Też do tej pory tak myślałem i za złe świecenie obarczałem żarniki. Jak się okazuje przetwornice hidowskie nie radzą sobie ze stabilną pracą, przez co wytwarzają nieodpowiednie napięcie dla żarników co później przekłada się na jakość emitowanego światła. Markowe przetwornice muszą spełniać pewne normy, które są przez producentów sprawdzane i przez to ori przetwornice przyczyniają się do lepszej jakości wytwarzanego przez żarnik światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie błędu spalonej żarówki nie wypowiem się gdyż mam uboższą wersję komputera, bez tej opcji. Reszta ok. Do przetwornicy należy oczywiście podłączyć zasilanie z kostki w reflektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...