Jump to content

[ALL B5] Awaryjne podniesienie maski

wampir
 Share

Recommended Posts

Witam

Szukałem na forum i znalazłem jedynie watek o awaryjnym podnoszeniu maski w B6, a ja mam problem w B5.

Auto od dłuższego czasu zaskakuje bezawaryjnością bo nie pamiętam kiedy podnosiłem maskę do góry, a teraz się okazuje, ze nie mogę jej podnieść np żeby dolać płynu do spryskiwaczy. Ciągnę za dźwignię i słyszę dźwięk odbijającego mechanizmu tak, że maska podnosi się standardowo te kilka cm, ale jak próbuje ją podnieść za wystająca "klamkę" to niestety coś ją blokuje.

Wielokrotne zamykanie i próby otwarcia nie dały żadnych rezultatów.

Co z tym zrobić bo bo mam już dość głupich komentarzy, że przynajmniej mam pewność, że się podczas jazdy nie otworzy :(

Byłbym bardzo wdzięczny za ewentualne zdjęcia tego mechanizmu.

mialem taka sytuacje ze mi sie zamek troche skrzywil i nie moglem otworzyc.Musisz mocno ciagnac do siebie ten uchwyt od zamku.U siebe az urwalem ten plastik i potem musialem wymienic zamek i teraz smiga.

a jest jakas metoda bez urywania ?[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 21:06_________________________________________________Udało się ponieść bez urywania "klamki" ale było cięzko. Potrzebny był płaskownik ok 60cm, kóry trzeba wlozyc przy reflektorze i pchnąć blokadę. Proponuję każdemu profilaktycznie przesmarować sobie ten mechanizm na klapie :)

Już zaczyna mnie nudzić to, że auto się nie psuje obym nie wykrakał :)

Przy twoim silniku tylko śmigać :)

tez miałem taki problem ale ja musiałem wywindować autko w gore po czym ściągnąć osłonę dolna co prawie nic nie dało bo nadal nie widziałem zamka dopiero po ściągnięciu zderzaka ujrzałem i drutem długości około 80 cm pchnołem zamek dodam ze okazało się ze spadła linka :confused4:

nie wiem ile miejsca było u Ciebie w 1.8 ale u mnie w 2.6 bardzo mało było widać