Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

qrde, dzięki bardzo stary, ale mam nadzieję, że nie sprawiło mu to dużo kłopotu;) Mówiłem tylko ,żeby zerknąć, a nie od razu pisać, ale raz jeszcze bardzo dziękuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panton i inni, kumaci w temacie - znalazłem sobie informacje nt. sposobu montażu znaków pionowych na drodze. Wiem juz, że nie zgadza się to ze stanem faktycznym znaku, w który uderzyłem, ale jak to teraz udowodnić? Nie byłem jeszcze na Tuwima - możliwe, że teraz znak jest tam zamocowany jak trzeba...[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 16:15_________________________________________________http://sipdata-abc.lex.pl/dane/dzienniki/03/d03l81/zal1_1.pdf

pozycja 2181 - min. pół metra miało być od jezdni - chyba się przejadę i sprawdzę, bo nie wiem, czy tyle było..

Hej..... co masz dokładnie na myśli DJ? min. 0.5m od pasa jezdni ma być znak postawiony... ? a tam stał przy samym krawężniku tak....więc nie było zachowane 0.5m od pasa jezdni... napisz coś więcej bo ja nie znam sytuacji dokładnie... :mysli:

Jeżeli znak jest postawiony mniej niż 0.5m od jezdni to masz podstawę prawną, że znak ten nie powinien w tym miejscu stać... to jest punkt zaczepienia w mojej ocenie (nie jestem prawnikiem i mogę być w błędzie więc miej to na uwadze :wink4: ).

Dzisiaj mam trochę sraczkę bo wysypało się kilka tematów ale do wieczora ogarnę wszystko więc spokojnie możemy usiąść i przemyśleć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko. Pozostaje kwestia, czy już ten znak naprawili, a jeśli nawet, to czy z zachowaniem wszystkich wymiarów, bo jeśli tak, to nie wezmę przecież pomiarów...jeśli jednak stoi tam na starym miejscu, to sobie zmierzę, czy jest zachowany ten wymiar. Powinien też być betonowy fundament 80cm w ziemię, ale tego nie sprawdzę - gdyby jednak taki był, to znaku z drugim kierowcą z pewnością nie moglibyśmy tak łatwo przekrzywić w stronę chodnika. Kwestia dyskusyjna - czy jest też zachowana wys. znaku (2,2m od chodnika). W każdym razie - jest jakieś pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko. Pozostaje kwestia, czy już ten znak naprawili, a jeśli nawet, to czy z zachowaniem wszystkich wymiarów, bo jeśli tak, to nie wezmę przecież pomiarów...jeśli jednak stoi tam na starym miejscu, to sobie zmierzę, czy jest zachowany ten wymiar. Powinien też być betonowy fundament 80cm w ziemię, ale tego nie sprawdzę - gdyby jednak taki był, to znaku z drugim kierowcą z pewnością nie moglibyśmy tak łatwo przekrzywić w stronę chodnika. Kwestia dyskusyjna - czy jest też zachowana wys. znaku (2,2m od chodnika). W każdym razie - jest jakieś pole do popisu.

Znaku na pewno nikt nie ruszył... a jeżeli nie ma 0.5 do jezdni to masz konkret... i podstawę by zakwestionować lokalizację samego znaku, który de facto był przyczyną szkody (akt wandalizmu w tym monecie nie ma znaczenia ponieważ znaku nikt nie przyniósł i położył na drodze a wykrzywił.... ). Za lokalizację znaku, ich ble ble blee.... odpowiada zarządca i będzie mu bardzo trudno uchylić się od odpowiedzialności bo jakie ma argumenty..., że to wandale przekrzywili znak jak go tam nie miało prawa być?! + oczywiście umocowanie w ziemi znaku... jeżeli jest to prawnie i w miarę szczegółowo określone to należy zweryfikować stan faktyczny umocowania/utwierdzenia tego znaku. Jak się coś nie zgadza to jest kolejny punkt zaczepienia.... (bez sensu by jakiś debil mógł od tak sobie przekrzywić czy wyrwać cały znak.... pytanie tylko czy jest to w przepisach uregulowane i jak to sobie wymyślili pajace z wiejskiej.....)

Sprawdź jak ten znak jest umiejscowiony (odległość od jezdni, od skrzyżowania itp. itd.)

Kuj żelazo puki gorące.... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz- zerknąłem sobie na te fotki, które wtedy zrobiłem - znak jest skrzywiony u podstawy. Dodatkowo to musiało być zrobione samochodem, bo musiałbyś być konkretnie napakowany, żeby skrzywić rurkę fi 50 o ściance 2-3 mm rękoma;] Dobra...Bartuś się idzie uczyć, coby jutro nie ud***ć zerówki;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim terminie dostałeś od zarządcy odpowiedź...? (musisz pamiętać, że 30dni to termin zawity)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde, dzięki bardzo stary, ale mam nadzieję, że nie sprawiło mu to dużo kłopotu;) Mówiłem tylko ,żeby zerknąć, a nie od razu pisać, ale raz jeszcze bardzo dziękuję;)

nie no on napisal wiesz takie wg niego ale to sobie przeczytasz i mozesz jeszcze wiecej wlozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha :papa:

Ale miałem dzisiaj zapierdziel w pracy, nawet nie było kiedy taczek załadować, to jeździliśmy w tę i nazad pustymi :heat:

:tongue4:

Co tam Seba słychać, już myślałem, że Cię jakiś tatrzanski misio przydybał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rem1k - na pewno Cię zaraz ścigną, więc musisz odpowiedzieć, czy jedziesz na bibe 29.01 :decayed:

O, widzisz, widzisz :D

[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 20:04_________________________________________________

:slina: :slina: :slina: :slina: :slina: :slina: :slina: :slina:

963229869_nHFi2-XL.png[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 20:21_________________________________________________

Co jest w takim zestawieniu kolorystycznym w A4, że tak mi się ono podoba :kox: :kox: :kox:

2urvy3s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładne furmanki :cool1:[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 20:35_________________________________________________rem1k słyszałem że rozprowadzasz naklejki łódzkiej bandy tzw.gołąbki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panton: jak pojechałeś jeszcze sobie pogrzebałem... tak sobie pokodowałem kierownicę że mi bluetooth przestał śmigać następnego dnia :tongue4:

hehe... to łądnie... ale jak to mówią "jak nie zepsujesz to się nie nauczysz" :wink4:

A z czym tak kombinowałeś w tej kierownicy.... ? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... to łądnie... ale jak to mówią "jak nie zepsujesz to się nie nauczysz" :wink4:

A z czym tak kombinowałeś w tej kierownicy.... ? :cool1:

a jak montowałem bt to sobie nie zakodowałem go w zasadzie. nie włączyłem obsługi przez multikiere i przypomniałeś mi jak chciałeś zobaczyć. żeby to wszystko śmigało trzeba zakodować rnse + kiere + moduł bt + w 17 jeszcze jakiś long na kanałach może dwóch. tak sobie pokodowałem, że mi nie działała wczoraj :decayed:. ale już dzisiaj rozpykałem. :tongue4:[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 20:55_________________________________________________

no ładne furmanki :cool1:[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 20:35_________________________________________________rem1k słyszałem że rozprowadzasz naklejki łódzkiej bandy tzw.gołąbki :wink4:

naklejki zwykłe mam - true.[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 20:55_________________________________________________

Rem1k - na pewno Cię zaraz ścigną, więc musisz odpowiedzieć, czy jedziesz na bibe 29.01 :decayed:

O, widzisz, widzisz :D

2urvy3s.jpg

no dlaczego nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rem1k, mam dopisać do listy? No i połowicę też,jak mniemam? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...