Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] większy ubytek oleju w zimie


grzegorzxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam do Was takie pytanie zauważyłem że teraz gdy są mrozy to ubywa mi więcej oleju niż było to przy dodatnich temperaturach np. na tysiąc km ubyło mi tak że 2mm na miarce to dużo i czy to możliwe że teraz w zimie ubywa oleju więcej dodam że jeżdżę teraz tak po 20 km dziennie. Dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam

temat poprawiony, stosuj proszę regulamin

pre_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienes uzupelnic temat, brak prefixu :)

troche duzo, moze wina turbiny. nie ma dymka? może uszczelniacze zaworów. może gubisz? poczytaj na forum. troche jest na ten temat.

biorac pod uwage ze pomiedzy kreskami jest pok 1cm i ta odleglosc to ronowaznik 1 L. to wychodziłoby ze schodzi ok 2 L/10.000 km. może inaczej samochod był ustawiony (gorka)?

zima może troche wiecej zuzywac ale az taka roznica? a ile zuzywał gdy było ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie schodzi tyle bo od wymiany do wymiany czyli na 10 tysi dolewam niecały litr nawet 0,8 l trzymając cały czas stan jak po wymianie więc nie aż tyle co piszesz silnik jest suchy nie dymi to znaczy teraz jak jest mróz to jak jest zimny to zadymi ale juz 3 km nic nie dymi w lecie wogóle nie widać dyma nawet po paru dniach stania ogólnie motór jest oki. Tyle że teraz więcej ubywa ale przy takich temperaturach to może i norma jak wiecie coś to odpisujcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli od wymiany do wymiany jest 0,8L to prawdopodobnie tak jak napisalem samochod inaczej stał policz sobie 2mm / 1000 km to x 10 wychodzi 2 cm. zmierz sobie odleglosc pomiedzy min i max, pomiedzy znakami jak juz pisałem jest 1L oleju.

oczywiscie zwiekszone zuzycie oleju jest uzasadnione. chodzi o zimny start. w temp np. -5C wysztkie elementy mają minimalnie mniejsze wymiary niż przy + 5 C czy wiecej. stad większe luzy w układzie tłok-pierscienie- cylinder, podobnie sie zachowuje uszczelnienie zaworów, oraz uszczelnienie turbiny,do tego guma jest minimalnie sztywniejsza. co prawda olej w tej temperaturze ma wieksza lepkosc więc niby sie luzy kompensują, ale to raczej jedyne wytłumaczenie zwiekszonego zuzycia oleju. jezdz monitoruj i sie nie przejmuj :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzięki ale jak uważasz ten ubytek 0,8 do 1,0 litra na 10000 jest duży olej to 10/40 Castrol magnatec ale pewne źródło przebieg 220000 mam się czym martwić że mam taki ubytek od wymiany do wymiany bardzo dziękuję za pomoc.

ps. olej wymieniałem w lipcu i od tego czasu przejechałem 6200 km i do tej pory wlałem tak ze 0,4 litra nawet troszkę mniej ale czy to dużo jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie to w normie przeciez to od 80-100ml/1000km. wiadomo chcialoby sie zeby nie zuzywal wogole :) ale te 220.000 km to juz jest jakis przebieg.

powinni sie wypowiedziec uzytkownicy samochodow z takim motorkiem.

sadze ze gdybys mial niepokojace objawy o ktorych pisalem wczesniej byloby sie czym przejmowac.

moj dokladniejszym sprawdzeniu zuzywa ok. 0,5L/10.000km (125.000 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzięki ale jak uważasz ten ubytek 0,8 do 1,0 litra na 10000 jest duży olej to 10/40 Castrol magnatec ale pewne źródło przebieg 220000 mam się czym martwić że mam taki ubytek od wymiany do wymiany bardzo dziękuję za pomoc.

ps. olej wymieniałem w lipcu i od tego czasu przejechałem 6200 km i do tej pory wlałem tak ze 0,4 litra nawet troszkę mniej ale czy to dużo jest ?

Zakładam że przebieg jest autentyczny jek sam twierdzisz wycieków brak, autko niedymi to 1 litr na około 12000km napewno niejest przyczyną usterki ;). A tak poza tym to 75KM trzeba nieraz zdrowo batem pogonic żeby jakoś pogalopować, więc to może być częsciowo powodem ubytku oleju :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.9 tdi 110km. ostatnio jezdzilem na maxa tak 190-200km/h i jak po takiej jezdzie sprawdzilem olej to bagnet byl prawie suchy. czy to przez taka jazde moze byc tak duzy ubytek oleju? od ostatniej wymiany przejechalem 12.000km. moze mi ktos to wyjasnic??? bo nie wiem czy czeka mnie duza naprawa czy tak juz jest. HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja posiadam :audi: 1.9 tdi 110 koni ostatnio oleju wlałem na 15 tyś około 1 litra dużo jeżdzę po NORWEGI a tam sa tereny górzyste i to efekt zużycia i pobrania oleju ale w normalnej jedże zamyka śie w 0.6 litra i to jest jazda zimą

pozdrawiam dziuniek :audi: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jezdzisz w gorzystym terenie powinienes wymieniac czesciej np co 10.000km. tak samo jak ktos duzo po miescie jezdzi. chodzi o to ze przebiegi pomiedzy wymianami sa umowne. w gorach czy w miescie jezdzi sie na nizszych biegach, wiec silnik sie wiecej kreci. wtedy zuzywa wiecej oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilmuha-to normalne przy ostrym butowaniu ,no i chyba czas na zmiane oleju :wink4:

Normalne to wcale nie jest :no: bo jesli motor jest w dobrej kondycji to oleju niechlipnie :th: ale musimy brac pod uwage że niektóre silniki mają ładnych kilka setek tyś. kilometrów naklepane ;) tylko liczniki wskazują magiczne 180.000km :D Często w TDIku powodem ubytku oleju jest niestety Turbina :disgust:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilmuha-to normalne przy ostrym butowaniu ,no i chyba czas na zmiane oleju :wink4:

Normalne to wcale nie jest :no: bo jesli motor jest w dobrej kondycji to oleju niechlipnie :th: ale musimy brac pod uwage że niektóre silniki mają ładnych kilka setek tyś. kilometrów naklepane ;) tylko liczniki wskazują magiczne 180.000km :D Często w TDIku powodem ubytku oleju jest niestety Turbina :disgust:[quote

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,3708.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...