Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak sprawdzić czy działa tylny silniczek spryskiwacza?


lukdohc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szukalem na forum i nic nie bylo... posiadam a4 avant z 96 roku sa dwa zbiorniczki z plynem do spryskiwaczy, gdzie sie znajduje tylny spryskiwacz i jak sie do niego dostac, najlepiej krok po kroku bo mi chyba padl wogole go nie slychcac i prosze nie odsylac do ukreconej rurki przy wycieraczce bo to nie to sprawdzone, poprostu wogole nie leci plyn, wiec gdzie i jak sie dobrac do silniczka tylnego?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, etka pokazuje ze znajduje sie ona przy zbiorniczku, tak samo jak do przednich. poszukaj tam! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(pod) zbiorniczkiem tylnym plynu

...czyli masz drugi zbiorniczek w nadkolu (w bagażniku)?? Wyjmiesz go lekko unosząc ku górze, uchwyt w kształcie klina. Silniczek znajdziesz z drugiej strony zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za pomoc, mam ale jak teraz sprawdzic czy on jest sprawny??

czesc, ja bym wyciagnal zbiorniczek, ja zrobilbym dwoma sposobami:

1- podlaczylbym omomierz i sprawdzilbym czy jest opor, w przypadku pojawiania sie takowego silniczek powien byc sprawny

2- podlaczylbym pod 12 V na krotko i zobaczylbym czy dziala!

Pozdrawiam i powodzenia, Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie jutro sprawdze omomierzem, bo teraz juz ciemno...

a jesli sie okarze ze nie ma oporu czyli nie dziala, to czy przedni silniczek spryskiwacza rozni sie od tylnego, bo na allegro nie widzialem zadnego tylnego tylko ogolnie pisze silniczek spryskiwacza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa pompka kosztuje około 30 zł (zamniennik - bo uważam że w to miejsce nie ma sensu pakować orginalenj pompki).. może mieć opór ale nie chodzić.. u mnie był tak zatarty że nie dało się reanimować (i opór miał).. a zbiorniczek znajduje się w prawym nadkolu w bagażniku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda moze byc zatarty, jezeli pojawi sie opor wowczas nalezy podlaczyc na krotko pod 12V wowczas wykluczy sie uszkodzenie instalacji elektrycznej badz bezpiecznika! wydaje mi sie ze moze sie zatrzec podczas pracy na sucho ale nie jestem pewny. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się zbiornik na płyn do tylniego spryskiwacza w Avanacie po II lifcie ??? Byłem pewny,że do tyłu pobiera płyn z głównego zbiornika gdyż tak miałem w poprzednim aucie.W swojej A4 słyszę silnik ale płyn nie leci na tylną szybę więc napewno zbiornik jest pusty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, szukaj po dzwieku skoro go slyszysz :P nie mam avanta ale gdzies czytalem ze chyba sa obok siebie oba zbiorniczki. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się zbiornik na płyn do tylniego spryskiwacza w Avanacie po II lifcie ??? Byłem pewny,że do tyłu pobiera płyn z głównego zbiornika gdyż tak miałem w poprzednim aucie.W swojej A4 słyszę silnik ale płyn nie leci na tylną szybę więc napewno zbiornik jest pusty .

ty masz tylko jeden zbiornik, ten z przodu, a jak plyn nie leci to zobacz czy nie masz mokro pod wykladzina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie, czy przedni i tylny spryskiwacz jest taki sam, czy sie rozni czyms??

i ktory to bezpiecznik od tylnego spryskiwacza, szukalem i znalazlem ze

24 - 25A - wycieraczka, pompka spryskiwaczy ale czy to nie jest spis do a4 po lifcie?? bo tam jest jedna a w tym opisie na forum nie ma 2 bezpiecznikow do pompki, a jesli to jest ten jeden bezpiecznik to moge wykluczyc, bop wycieraczka chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam audi A4 kombi 2005 rok,nie działa mi tylny spriskywacz,mam jeden zbiornik z przodu i jak włączam tylny spryskiwacz to słychać jak chodzi ale woda nie leci,leci ale spływa gdzieś po przednim lewym nadkolu i pod lewym przednim błotnikiem jest kałuża.Czy wie ktoś jak to naprawić?gdzie dokładnie idzie ten wężyk i czy dużo jest rozbierania?Pozdrawiam :hi:[br]Dopisany: 01 Marzec 2010, 14:09_________________________________________________czy nikt z was nie miał takiego przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...