Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6 101KM] "Gwizd" dobiegajacy z silnika.


Mariusz79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanko do wlascicieli Audi z silnikiem 1.6 czy w ich autach słychać cichy świst, lub tez jak to woli gwizd, dobiegajacy z silnika.Od kiedy kupilem moje cacko tak było,wiec nie wiem czy to normalny odglos,czy tez siada jakies lozysko w alternatorze czy pompie.Ten świst raczej słychać na wolnych obrotach.

POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubia sobie w audi powyc

O ile dobrze czytam to koledze cos tam gwiżdze czy tam śwista a nie Wyje :wink:

Najprawdopodobniej gwiżdze ci rolka rozrzadu albo alternator albo po prostu pompa wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to pompa wspomagania lubia sobie w audi powyc

Mam podobny objaw. Swego czasu dodałem do układu wspomagania trochę motor-life i na jakiś czas ustało świstanie. Penie na wiosnę zabiorę się za wymianę pompy wspomagania.

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_____________Najprawdopodobniej gwiżdze ci rolka rozrzadu albo alternator albo po prostu pompa wody____

Czyli mam to rozumieć, że trzeba zlikalizować bliżej skąd ten świst/gwizd dochodzi i wymiana (w alternatorze oczywiscie tylko łozyska :razz: ). Mam nadzieje, że to nie rolka napinacza, bo jak czytam o tych zerwanych paskach rozrządu to... brrr :mrgreen: ! Rozrząd był wymieniany przy 120 tys, a teraz mam ponad 160, więc chyba mało możliwe żeby to była rolka (teoria mówi, że powinna wytrzymać jeszcze 80 tys kilometrów). A jeszcze pytanko jak jest z pompą wody? Napędzana jest przez pasek rozrządu?

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanko jak jest z pompą wody? Napędzana jest przez pasek rozrządu?

Przez rozrzad masz tylko walki napedzane. Pompa wody, alternator, wisko, wspomaganie jest napedzane z paska wielorowkowego czy jak tam go zwal. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanko jak jest z pompą wody? Napędzana jest przez pasek rozrządu?

Przez rozrzad masz tylko walki napedzane. Pompa wody, alternator, wisko, wspomaganie jest napedzane z paska wielorowkowego czy jak tam go zwal. :razz:

Czyli przy wymianie rozrzadu nie ma potrzeby wymiany pompy wody bo jej ewentualne zatarcie nie spowoduje zerwania paska rorzadu tak? Wszedzie pisza ze trzeba ale na logike biorac to jakis kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...