Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Zawieszennie KW??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

takie pytanie moze z serii glupich ale...

Jakie sa wrzenia z przesiadki z 1BA na -30.

W trakcie kupna sa sprezyny i amory firmy KW...jakies sugestie odnosnie tej firmy :mysli:

Pzdr

Opublikowano

Moim zdaniem wrażenia są straszne u mnie najpierw było 1ba-1be-eibach-30.Przesiadka 1ba-1be spoko natomiast 1be-eibach :shocked:.Natomiast niektórzy jeżdżą na gwincie i mówią że jest ok jak auto w szwach się rozłazi.

Opublikowano

KW jest jeszcze twardszy od Eibacha. Zależy co oczekujesz, komfort czy prowadzenie?

Opublikowano
  • Autor

no domyslam sie, ze o komforcie mozna zapomniec...ale mam nadzieje ze tragedii nie bedzie...

...przeciez ludzie schodza ponizej -30, nawet maja na przodzie -50 :mysli:

Opublikowano

Wiesz linia graniczna jest cienka pomiędzy komfortem a prowadzeniem. Jak postawisz na prowadzenie to komfort mocno traci ale wydaje mi się że tragedii nie będzie. Ja z KW nie mam doświadczenia ale dzisiaj zakupiłem od kolegi z forum eibachy i zobaczę jak to będzie u mnie.

Opublikowano

Artur, nie martw się na zapas. Będzie twardziej ale za to dużo pewniej, przy tym zawieszeniu co chcesz bankowo nie zrobi się taczka. Po kilku dniach zapomnisz że miałeś inne zawieszenie ;)

Opublikowano
  • Autor

Artur, nie martw się na zapas. Będzie twardziej ale za to dużo pewniej, przy tym zawieszeniu co chcesz bankowo nie zrobi się taczka. Po kilku dniach zapomnisz że miałeś inne zawieszenie ;)

no czekam na przesyłke i po swietach zakładam...mam nadzieje ze bedzie :good: a na bank optycznie auto nabierze charakteru :kox:

Opublikowano

czarny eibach jest twardy? z tego co kojarze to dosc komfotowy spring

Opublikowano

Mam springi eibach -30 i amory 1BE i komfort ok, woże rodzinę i nikt nie narzeka. Jestem bardzo zadowolony z tych spręzyn.

Opublikowano

tak wlasnie myslalem :)

Opublikowano

Witam!

takie pytanie moze z serii glupich ale...

Jakie sa wrzenia z przesiadki z 1BA na -30.

W trakcie kupna sa sprezyny i amory firmy KW...jakies sugestie odnosnie tej firmy :mysli:

Pzdr

jesli KW to porzadnie zabezpiecz jakims smarem lub specjalnym do tego typu rzeczy preparatem aluminiowe nakretki amortyzatorow z przodu bo ja w tym roku musialem je rozcinac i dorabiac u tokarza nowe z kwasowki... Jak Ci sie alu utleni to nie ruszysz tego zadna siła pozniej :/

Opublikowano

nie jest lekko ale da rade, juz rozkrecalem takie stare gwinty, ale najlepiej po prostu je regularnie smarowac :hi:

Opublikowano

Artur a tak z ciekowości ile dałeś za springi?? u siebie będę musiał zmienić to buja na zakrętach coraz bardziej

Opublikowano

Moim zdaniem wrażenia są straszne u mnie najpierw było 1ba-1be-eibach-30.Przesiadka 1ba-1be spoko natomiast 1be-eibach :shocked:.Natomiast niektórzy jeżdżą na gwincie i mówią że jest ok jak auto w szwach się rozłazi.

To masz jakieś przykre doświadczenia, bo albo kupowałeś stare dziadostwo, albo jesteś strasznie delikatną osobą :wink4: Ja miałem 1BE - było dość twardo. Dodatkowo, nieładny efekt "kozy", czyli podniesiony przód w stosunku do tylnej osi :thumbdown: Zawsze to jednak ładniej, niż na 1BA.

Zmieniłem zawieszenie na KONI Sport z regulacją twardości + sprężyny H&R i jak dla mnie idealnie - lepsze trzymanie, pewniejsze prowadzenie i jak dla mnie lepiej wybiera nierówności, bo jest jakby bardziej miękko. Jest niżej od 1BE o 10-15mm i tragedii nie ma.

Jeździłem również na gwincie AP i jest jak dla mnie jeszcze bardziej miękko niż na moim w/w setup'ie, więc opinie o twardości gwintów i generalizowanie nie ma tu odzwierciedlenia.

Jak widać zawieszenie zawieszeniu nie równe.

Opublikowano

A przy gwincie nie jest przypadkiem tak, że im niżej tym bardziej miękko? Pytam, nie twierdzę :cool1:

Opublikowano

Panowie a co lepiej : b8 + eibach czy jakiś gwint ? bawić się w zmianę wysokości nie będę .. ew tylko twardość

Opublikowano

ktoś wyżej napisał że -zapomnisz ze zmieniałeś zawias :good: :good:

gdzieś na innym forum czytałem że gwinty KW z reg. twardości rozpadają się na polskich drogach

im niżej tym bardziej "komfortowo" :> :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.