Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu przy większej prędkości również po wymianie tarcz,klocków


jaro333

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z testów i do d*py!!!! Przy 140 czuć delikatne szarpanie na budzie i też na pedale hamulca. Sam już nie wiem co robić. Co wymienić w pierwszej kolejności? Tarcze, wahacze a może amortyzatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko hamowaniu i to mam wrażenie, że czuć je bardziej jak mam wrzucony bieg niż jak to robię na luzie, ale może to tylko moje wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Panie nic innego...Przetoczyles je, sa proste ale pod wplywem teperatury sie wyginaja minimalnie i nic innego.. po prostu przegrzane i nic z tego nie bedzie...chyba musisz zainwestowac w nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najgorsze jest to, ze na kole maja taka tolerancje niewielka tj 0,05mm ok kupie nowy zestaw BOSHA, na allegro chodzą po 230zł i zobacze, ale szlag mnie trafi jak to powróci, albo jak na nowych tarczach będa takie same odchyłki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie wymieniłem tarcz. Zrobiłem następujący test. Po dlugim postoju wyjechałem na drogę i na odcinku 1 km rozpędziłem się do 120km/h i pierwszy raz dotknąłem pedału hamulca. Zakładając, że tarcze były zimne to nie powinno się tak od razu odkształcić. Niestety występowały drgania na całej budzie. Potem jeździłem kilka km ciągle hamując. Prosto z drogi zjechałem pod garaż i dokonałem pomiaru. Było ciężko bo same śruby od kół były tak gorące, że w rękawicach było trudno to zrobić. Pomiar nie wykazał większył odchyłek niż 0,09 mm co wg rozpiski na forum mieści się w tolerancji.

Sprawdziłem też tarcze z tyłu i tam było max 0,06mm. Koła nie mają luzów nie słychać też żadnych szumów co eliminuje łożyska. Co teraz sprawdzić? Co wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie nowy temat, a jak to sprawdzić ? Tak jak pisałem drgania czuć na całej budzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...