Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny problem z immo.


mariuszsmietana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakis czas temu mialem problem z immo. zastosowalem sie do porad na forum. tzn rozebralem obudowe stacyjki... wypielem kabel spod stacyjki i zadzialalo. bylo ok... az do dzis... znow problem z nim... po przekreceniu stacyjki miga kontrolka immo... zastosowalem znow manewr rozebrania i wypiecia kabla.... ale nie pomoglo... co ciekawe gdy wyciagne kluczyk ze stacyjki i odepne akumulator na kilka sekund auto zapali... ale tylko raz.... po ponownym odpaleniu gasnie po paru sekundach?co radzicie?? oczywiscie vag pokazuje blad immo.... kasowanie nic nie daje poniewaz blad powraca....

prosze o pomoc.... dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn mam tylko jeden kluczyk niestety. zakodowac kluczyka nie potrafie ( nie czytalem o tym). bledy zaraz podam. ide podpiac jeszcze raz vag i spisze wszystko[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2011, 15:04_________________________________________________Odczytalem wlasnie bledy :

immobilizer:

1177 Moduł sterujący silnikiem

A0953234 IMMO AUZ9Z0S9522904 D76 - BŁĄD SPORADYCZNY

silnik:

18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17978 Moduł sterujący zablokowany

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2011, 15:19_________________________________________________dodam jeszcze ze dzis w pracy dokladnie jeszcze raz oczyszcilem styki specjalnym srodkiem i takze nic....[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2011, 15:21_________________________________________________ma ktos jakis pomysl? podzwonilem troche...

naprawa ok 150zl....

wywalenie immo ok 250zl...

jakis emulator 350zl...

ceny usrednione, tylko rozmowa telefoniczna z 3 punktami zajmujacymi sie elektronika samochodowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założysz jakieś obejście immo, to nie będzie później komunikacji VAGiem z elektroniką silnika, to idzie właśnie przez immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chce nic kombinowac... chce zeby bylo fabrycznie... ostatecznosc to jechanie do szpeca od tego. narazie poszukam pomocy tutaj... moze ktos cos uradzi jak juz nie raz bywalo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak dla mnie to problem z zaciskiem 30 tak jak wskazuje opis błędu.

Sprawdź ten gruby przewód który jest podkręcony do dodatniej klemy, odkręć i wyczyść i dobrze dokręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz sprawdzał ten styk to jeszcze włóż kluczyk do stacyjki i poruszaj na boki i zobacz czy nie rusza się za dużo. Czasami jest taki luz na wkładce że cewka się nadmiernie rusza i nie styka kostka od pętelki co czyta kluczyk i wtedy świeci immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak w octawi że przekrecałem zapłon i migało imo czasami musiałem 3 razy przekrecać zeby zaskoczyło ale tem problem pojawiał mi się raz do roku a potem uspokajało sie , z ciekawosci pojechałem do mechanika powiedział ze w skodzie niema problemu wymienia jakąś tam tasiemke te czujniki w kluczyku koszt 150 zł części a w audi trzeba wymieniać cała stacyjke :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec blad

18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

znikl... po oczyszczeniu klem i dokreceniu wszystkiego.

poza tym zadnych znian. pozostale dwa bledy wywala. immo miga, auto gasnie :kwasny:[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2011, 10:50_________________________________________________witam ponownie. z ciekawosci dalem ogloszenie na oferi w sprawnie naprawy immo.... zglosil sie serwis z katowic.... facet stwierdzil ze na 99,9 wyklucza immo :shocked: obstawia awarie alarmu ktory jest zamontowany w samochodzie :mysli:[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2011, 12:20_________________________________________________inny majster tym razem z Piekar Slaskich:

alarm może mieć wpływ na błędne działanie immo ponieważ może

odcinać

jakiś obwód, natomiast nie widzę błędu immobilizera tylko zablokowany

sterownik co jest następstwem błędnego działania immo. Podsumowując

trzeba odczytać jeszcze błędy z immobilizera i z licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...