Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po włączeniu klimy piszczy spod maski


zib0l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 dni zauwazylem ze jak wlacze klime wydobywaja sie piski jakby pasek jakis byl luzny. Klime nabijalem w lutym 2011, i dzisiaj podjechalem do serwisu gdzie mi nabijali z reklamacja by sparwdzili czy czasem jakis plyn z klimy nie uciekl, sprawdzili i mowia ze wszytsko ok (nabili od nowa klime by sparwdzic czy cos sie poprawi), tak samo dalej piski, wedlug Pana od klimy to piszy napinacz klimy i pasek, teraz pytanie ile co kosztuje i z jakiej firmy kupic, mam nadzieje ze tylko to a nie ze sprezarka poszla, a tak poza piskami klima dobrze chłodzi i dziala prawidlowo... Co radzicie jechac jeszcze do innego mechanika? Bo ten stwierdzil ze tego paska sie nie naciaga ze w moim aucie jest "samonaciagalny": cos takiego powiedzial....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etka nie pokazuje żeby coś się zmieniło w 99 roku, a ja mam taki co trzeba napinać, wygląda tak:

http://allegro.pl/audi-a4-b5-1-8-5v-napinacz-paska-klimatyzacji-i1533610323.html

więc twoi mechanicy ściemniają

można dokupić samą rolkę do tej trójkątnej podstawki i też będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste za mało naciągnięty pasek. Pasek się naciąga ręcznie rolką napinającą. Jeśli chcesz rolke porządną to tylko INA lub Ruville a pasel Continentala conti tech koszt nie wiem dokładnie ile ale to nie majątek raczej. Wymień rolke razem z paskiem jak stary tyle.

Mechanicy coś ci lipe cisną

link do rolki;http://allegro.pl/rolka-napinajaca-klima-audi-a4-a6-vw-passat-skoda-i1540486997.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trzeba bedzie zrobic, dopiero po swietach wjade na kanal w garazu i zobacze czy da sie tam cos naciagnac. Pytanie czy jak kupie napinacz i ten pasek czy sam to wymienie czy to trzeba juz sie znac :), a robota i czesci czekaja z autka : kata wywalic i tlumik przelotowy - A.Gruchot, wahacze przednie, czyszczenie dolotu i egr zaslepic, czyszczenie przepływki a na koniec wiruska mu zapodam w maju:), ale zawsze cos mi dochodzi roboty:P ale jak tu nie dbac o autko :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz luzu na rolce napinacza to ściągnij plastikowy dekielek pod którym będziesz miał dostęp do krytego łożyska. Małym śrubokrętem zdejmij boczna osłonkę i sprawdź czy łożysko ma w ogóle smar. Często ludzie wymieniają te rolki a wystarczy łożysko w nich posmarować. Miałem taki przypadek, że po kupnie nowego napinacza firmy INA w łożysku nie było smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz luzu na rolce napinacza to ściągnij plastikowy dekielek pod którym będziesz miał dostęp do krytego łożyska. Małym śrubokrętem zdejmij boczna osłonkę i sprawdź czy łożysko ma w ogóle smar. Często ludzie wymieniają te rolki a wystarczy łożysko w nich posmarować. Miałem taki przypadek, że po kupnie nowego napinacza firmy INA w łożysku nie było smaru.

jutro kolego zdejme ten dekielek i sprawdze czy jest smar, dzisiaj jedynie zobaczylem czy jest luz noi niewiem czy ma byc bardzo sztywny pasek czy lekko moze sie ugiąc pod nacisniem palca...

a pomozszscie ktora sruba sie reguluje-naciaga pasek klimy??

napinaczklimy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popuszczasz śruby oznaczone jako nr 1 i 2 natomiast naciągasz za ten sześciokątny element znajdujący się po lewej stronie śruby nr 2. Na zdjęciu widać łożysko o którym ci wspomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po swietach:P

dzieki koledzy za pomoc :), tak jak napisal rikardo zdjelem dekielek na srubokret smar posmarowalem w srodku rolke napinacza i na pasek wd40 psikłem i juz pare dni zero szumów, nic nie piszczy, wiec zaoszczedzona wymiana napinacza i paska:) pozdrawiam....[br]Dopisany: 30 Kwiecień 2011, 23:38_________________________________________________Czy z kanału poradze sobie sam z wymiana tej rolki napinacza klimy + pasek czy to zadanie dla mechanika?, poniewaz nasmarowanie smarem w tym dekielku + wd40 pomoglo na 2 tyg. i dalej popiskuje...dzisiaj popsikalem samym wd40 z góry na pasek i rolki i piski ucichły w połowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po swietach:P

dzieki koledzy za pomoc :), tak jak napisal rikardo zdjelem dekielek na srubokret smar posmarowalem w srodku rolke napinacza i na pasek wd40 psikłem i juz pare dni zero szumów, nic nie piszczy, wiec zaoszczedzona wymiana napinacza i paska:) pozdrawiam....[br]Dopisany: 30 Kwiecień 2011, 23:38_________________________________________________Czy z kanału poradze sobie sam z wymiana tej rolki napinacza klimy + pasek czy to zadanie dla mechanika?, poniewaz nasmarowanie smarem w tym dekielku + wd40 pomoglo na 2 tyg. i dalej popiskuje...dzisiaj popsikalem samym wd40 z góry na pasek i rolki i piski ucichły w połowie...

wd40 to nie cudo do smarowania łozysk :gwizdanie: śmiem twierdzić, że tym można tylko zaszkodzić

kup sobie smar regenerujacy do łożysk (w sprayu) firmy xado. Naprawdę polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem u siebie tez problem. pisk jak cholera. podłaczyłem maszyne do klimy nabiłem klime, potem sprawdzałem skutecznosc dziłania- cisnienia. na gorącym zegarze rosło cisnienie i jednocześnie temperatura czynnika ,zauważylem wtedy ze nie włącza mi sie wentylator elektryczny na chłodnicy. morał z tego ze jeżeli chłodnica nie jest chłodzona rośnie temp. co powoduje zwiekszenie cisnienia co powoduje blokowanie sie sprezarki klimatyzacji co powoduje masakryczny pisk pod maska. wymieniłem wentylator problem znikł. ani pisnie ani skwierknie klima tak ładnie daje ze pazury mrozi... :wink4: wentylator ma sie właczyc odrazu jak tylko nasniesz przycisk płatka sniegu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki pisk ale dopiero jak wyłączę auto i po 2 minutach mi zaczyna coś z pod maski piszczeć :blink: ale trwa to może 30sekund ?co to może być ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączę się pod temat ,mam A6 silnik AWX , mam pytanie do Was , jak włączę klimatyzację to zaczyna delikatnie popiskiwać , słuchałem skąd to dobiega i raczej z okolice sprężarki , byłem u fachowca od klimy czy mogę na razie załączać klimę bo dzisiaj jadę zostawić auto na wymianę rozrządu a potem się zajmę klimatyzacją , fachman od klimy powiedział ,że raczej pasek , ja myślę oby nie sprężarka , powiedział jeszcze ,że mam przemyć chłodnicę od klimy bo jest zatkana i wentylator chodzi na drugim biegu , to wentylator od klimy ma kilka zakresów prędkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...