Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Nie działa zamek centralny z pilota


ozi_wells

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zaznaczam ze przeglądnąłem forum i nie znalazłem wątku odpowiadającego mojemu problemowi. mianowicie, zakupilem autko bez fabrycznego radia i centralny zamek z pilota działał. pilot to klasyczny scyzoryk z zamykaniem i otwieraniem. po zamontowaniu nieseryjnego radia do fabrycznej instalacji bosse wszystko pięknie gra ale przestał dzialac centralny, tzn z kluczyka działa a z pilota nie. nie jestem pewny czy wynika to z tego radia poniewz nie stało sie to odrazu, a po kilku dopiero otwarciach i zamknieciach. dodam jeszcze ze bateryjka jest ok bo wymieniłem, a kodowanie poprzez przekręcenie kluczyka i przycisnięcie przycisku nie działa. jezeli miał ktos taki przypadek i wie jak to rozwiązac bardzo prosze o pomoc. moze wystarczy przemienic jakies kabelki przy radiu. z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc kolego znalazłem ten wątek ale raczej sie mnie nie tyczy poniewaz ja nie mam takiego oczka na słupku a kluczyk nie jest na podczerwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, nie doczytalem, czyli masz dolozony alarm albo samo sterowanie zamkiem centralnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie wydaje mi sie bo kluczyk jest oryginalny, nie dam rady zrobic zdjęcia ale potocznie nazywają go scyzorykiem jest taki rozkładany :). a centralny i sterowanie wygląda na fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, skoro wymieniles bateryjke to moze byc przyczyna twoich problemow, moj pilot sie rozkodowuje za kazdym razem jak wyjme baterie, wez dwa kluczyki, jeden wloz do stacyjki i wlacz zaplon, drugim zamnkij drzwi od zewnatrz i wyjmnij go z zamka. teraz nacisnij na pilocie guzik otwarcia ( jezeli masz kilka pilotow, jedno nacisniecie odpowiada przypisaniu 1 pozycji w pamieci, dwa drugiej itd az do 4) powinnna sie odezwac syrena (lub nie u mnie nie dzialala) potem otwierasz auto, wylaczasz zaplon i sprawdzasz czy dziala. u mnie dziala to w 100%. mam alarm firmy cobra. Powodzenia, pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko ok tylko niestety dostalem do autka tylko jeden kluczyk ;( a alarmu raczej nie mam bo syrenki pod maską nie widziałem. zy jest mozliwosc zrobienia tego jakos inaczej z jednym kluczykiem, a i centralny przestał dzałac przedtym jak wyciągnąłem bateryjke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o syrenke to jesli jest alarm montowany seryjnie to powinienes miec syrenke w tylnej lewej przestrzeni nad kolem,mozesz ja zobaczyc odslaniajac w bagazniku lewa czesc wykladziny,montowana jest dlatego w srodku zeby byl utrudniny dostep do niej przy ew.kradziezy,nastepna wskazowka na posiadanie alarmu jest blysniecie kierunkow przy zamykaniu,a takze kontrolki na drzwiach,migaja na czerwono,ale najprosciej to otworz okna ,zamknij central i po ok. 30 sek powinien sie uzbroic alarm ,wloz reke albo sprobuj wejsc do srodka i bedziesz wiedzial co jest co.. :wink4:jeszcze cos z tego co widze to autko jest 1997 rok to tak jak moje ja mam wszystko byc moze to tylko jakas zwara na stykach i nie laczy[br]Dopisany: 04 Styczeń 2008, 01:41 _________________________________________________jesli juz bedziesz pewien ze alarm masz to najlepiej jest sie dostac do zamka od kierowcy strony od srodka, albo do pompki centralnego,kolo wlewu paliwa, analogicznie jak do syreny,przez bagaznik,powinny byc dwa kable jakos poprowadzone na zewnatrz auta w razie jakby akumulator calkiem zdechl ,to wymaga czasu bo moga byc wszedzie i tylko serwis :audi: wie ,gdzie montuja to seryjnie,na dowod tego zapytaj kogos ,kto byl w serwisie i jak szybko otwieraja auta ;),bez kluczykow... tropienie po kablach jest trudne ,bo seryjnie sa we wiazkach a w niej jest ich wiele...latwo sie pomylic i walisz od poczatku :rant:..br]Dopisany: 04 Styczeń 2008, 01:57 _________________________________________________koncowki kabli sa zalaminowane ,po zdjeciu tego podlaczasz bateryjke i otwierasz tylko drzwi kierowcy,lub maske.... jesli jest jakis dodatkowy to moze miec osobne zasilanie ,dodatkowa syrene,ale przewaznie jest kilka kluczy i instrukcja ktora powinien ci dac poprzedni wlasciciel razem z homologacja ,chyba ze robil to sam ,ja tez mam tylko jeden klucz bez pilota i szukam pilota ktory moglbym dopasowac, jesli nie znajde to kupie nowy alarm i taniej mnie to wyniesie, niz wizyta w salonie i dopasowanie przez serwis, bo w serwisie dadza mi jeden pilot do kluczyka ,za kolejne trzeba placic a w poanglii jest to koszt ok 100 f,za 100 mam dobry alarm z jilkoma kluczami... :dance:

pozdrowienia ,napisz jak cos bedziesz wiedzial wiecej, sam jestem ciekaw jak sie z tym uporasz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki domjenick ale jesli chodzi o centralny to on działa z kluczyka otwiera sie wszystko :) problem jest tylko z pilotem oryginalnym który przestał dzialac. alarmu nie mam na 100% sprawdziłem, ani syrenki, ani centralki. migały tylko kierunki. autko jest z niemiec i nie dostałem zadnej homologacji a w instrukcji nic nie znalazłem. sterowanie z kluczyka wygląda na oryginalne. sam juz nie wiem ;( a wszystko zaczęło sie od włozenia nieoryginalnego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie ,zeby to byla wina radia ale dla pewnosci wypnij je i sprawdz kostki czy nie ma jakis podejrzanych polaczen,jesli sa ok ,to sprobuj znalezc centralke od zamka (male,plastikowe pudelko,wielkosci paczki papierosow,podpiete jest kilka kabelkow)moze to jest przyczyna,mozliwe ze cos sie odlaczylo i po prostu prad nie dochodzi,szukaj jej pod kiera,albo z tylu auta,kolo wlewu,moze byc tez w drzwiach -musisz miec cos ,co sterowalo centralnym radiowo,sprawdz najpierw to, nie bedziemy wybiegac w przyszlos za daleko,kazdy kto to czyta poszuka i moze cos znajdzie i wklei komentarz ,moze ktorys ci pomoze.

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestesmy razem ozi_wells dzis podpinalem radio i jak skonczylem ,stwierdzilem brak blysniecia kierunkow przy alarmie,no i szyberdech nie otwiera sie po przekreceniu kluczyka i przytrzymaniu,szyby opadaja normalnie,kontrolki swieca ale bylo juz ciemno i padalo wiec nie chcialo mi sie juz bawic.

Podpialem vaga i wyszly jakies bledy w centralnym w drzwiach i bagazniku,problem polega na tym ze chcialem je skopiowac i potem sprawdzic , ale omylkowo je skasowalem :rant:,teraz nie wiem co to bylo ,a male szanse sa ze sobie je przypomne

chwilowo nie mam czasu ale jak cos znajde o co tu chodzi to dam ci znac moze u ciebie jest to samo,czasem tak jest jak cos sie robi przy kablach i mala zwara wali bezpiecznik ,nie wiem jak to sprawdze dam znac moze to tylko bezpiecznik[br]Dopisany: 05 Styczeń 2008, 00:19 _________________________________________________siemka ozi_wells dzis moje :audi: zaskoczylo mnie ponownie ,mianowicie pojechalem do kolesia i pokazalem mu moj problem z alarmem itp,popatrzylismy,ale on nie bardzo wiedzial co poradzic wiec pojechalem do domu. Przed chata stoje i zamykam auto. Pomyslalem ze sprawdze raz jeszcze co jest z tym szyberdachem i alarmem no i otworzylem auto,opuscilem szyby,zamknalem autko od zewnatrz kluczykiem siedzac w srodku ,wychodze otwierajac klamka drzwi ,-zamykam i przytrzymuje klucz bo chcialem sprawdzic czy sie zamkna i otworza i alarm blysnal przy zamykaniu , zamknalem,i otworzylem ponownie ,opuscilem szyby do polowy i zamknalem ponownie,standardowo sie uzbroil i zawyl jak ruszylem kiera...dziwne,bo szyber dalej sie nie otwiera z klucza-zamyka sie normalnie...sprobuj tak moze z twoim centralnym bedzie podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam pytanie...wszystko dzialalo ok, do moementu jak brat szdl kupic baterie do zegarka, powiedzialem kub do mojego pilota tez bo juz slabna, wyciagnol z pilota i poszedl, nie bylo go ok 30min, pozniej juz nowe nie dzialaly ani stare, poszperalem na necie i prawdopodobnie to jest rozprogramowany kluczyk tak? problem jest taki ze mam tylko jeden! co robic? w serwisie w katowicach musze sie umawiac na minimum 24 stycznia i koszta sa 300zl. wczesenij chodzilo wszystko ok wiec przypuszczam ze to wina bateri. Nie znam tez kodu

ps. auto odpala normalnie,kluczyk na stacyjce nie swieci (ten zolty) alarm wyje juz caly czas odkad pilotem nie otwarlem tylko kluczykiem wlaczyl sie alarm, wiec nawet nie podjade nim bo wyje jak glupi:/

pozdraiwam i dziekuje za ewentualna pomoc z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak ,zeby zaprogramowac pilota potrzebujesz podpiac vaga, ale nie zrobisz tego z zewnatrz, musisz go otworzyc i wejsc do srodka (jocker mial podobny problem) a co do wycia alarmu to ja widze jedno wyjscie musisz go jakos rozlaczyc,,moze uruchom alarm wpierw i posluchaj ,gdzie jest syrena potem szybko jak mozesz dostan sie do niej i ja rozlacz, przynajmniej nie bedzie wyl jak wsciekly,a dalej juz po cichu rozlacz centralke.wydaje mi sie ze nie powinien wyc przy kazdym otwarciu dobrze by bylo zebys skontaktowal sie z kims ,kto to instalowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick no ok, wejsc do srodka potrafie, kluczykiem otworze zamek, alarm narazie nie wyje bo klema sciagnieta,ale wiem gdzie ta skrzyneczka z alarmu i centalnego (kolo wlewu w bagazniku), wiec porozlaczam...ale co dalej? Czy to rozprogramowany kluczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rozprogramowanym pilocie nie powinien wyc alarm,po prostu nie moglbys otworzyc auta pilotem,wydaje mi sie ze to jest cos z alarmem, moze masz gdzies jakies zwarcie ktore wysyla impuls do centralki i jak otwierasz kluczykiem,alarm odbiera to jako "probe wlamania"

zaprogramowac pilota mozesz vagiem,jak wczesnij napisalem ,dobrze by bylo ,zebys skontaktowal sie z kims ,kto instalowal alarm,moze poprzedni wlasciciel wie cos na ten temat,jesli nie, to podjedz do jakiegos elektryka,zeby to sprawdzil,

napisz czy wczesniej ,przed wymiana baterii tez ci alarm wyl, jak otwierales kluczem drzwi,i sprawdz czy na wszystkich zamkach jest tak samo,

nie wiem czy wszystkie alarmy tak maja,ale wiekszosc uruchamia sie m.innymi poprzez spadek napiecia np. podczas otwarcia drzwi zapala sie lampka na drzwiach i to powoduje uruchomienie alarmu, moze centralny otwierany recznie powoduje uruchomienie alarmu,bo cos jest zle polaczone

odpisz i bedziemy myslec dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ale...auta nie moge otworzyc pilotem i to jest glowny problem, otwarlem go dlatego kluczykiem co spowodowalo wycie...dalej, nie moge skontaktowac sie z poprzendim wlascicielem bo auto jest sprowadzone, wlasciciel nieznany..dalej, zamek mam jeden, i otwierajac go zalaczyl sie alarm...wczesenij mialem problem z wyjacym samo zalaczajacym sie alarmem i pisalem tu na forum, aku byl podladowywany w nocy i pozniej juz bylo wsyztsko ok, moze to spowodowalo wycie alarmu gd oswiecila sie lampka, mozliwe...ale zanim to sie stalo probowalem auto otworzyc z pilota i to jest glowny problem z jakim sie tu do was zwrocilem...wczesniej bateri nie wymienialem wiec nie moge powiedziec nic na temat poprzendiej wymiany, a wymienialem je ponad pol godziny bo nie wiedzialem ze potrzeba do 3min...nie wiem dalej czy to jest problem rozkodowanego kluczyka czy nie? Dalej nie dziala, baterie nowe, alarm wyje (klema sciagnieta) i nie wiem co zrobic :kwasny:

pozdrawiam [br]Dopisany: 08 Styczeń 2008, 22:20 _________________________________________________grzanek85 (dzieki ci ziomek) z tego foum poradzil mi wsadzic kluczyk do zamka, nacisnac otwieranie na pilocie i trzymajac otwierac auto, wzystkie drzwi sie otwarly trzymajac spowrotem mklem auto...pilot dziala juz normalnie alarm nie wyje :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje koledze :th:, ale niestetu u mnie w autku to nie działa i dalej pilot nie otwiera ani nie zamyka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chata stoje i zamykam auto. Pomyslalem ze sprawdze raz jeszcze co jest z tym szyberdachem i alarmem no i otworzylem auto,opuscilem szyby,zamknalem autko od zewnatrz kluczykiem siedzac w srodku ,wychodze otwierajac klamka drzwi ,-zamykam i przytrzymuje klucz bo chcialem sprawdzic czy sie zamkna i otworza i alarm blysnal przy zamykaniu , zamknalem,i otworzylem ponownie ,opuscilem szyby do polowy i zamknalem ponownie,standardowo sie uzbroil i zawyl jak ruszylem kiera...dziwne,bo szyber dalej sie nie otwiera z klucza-zamyka sie normalnie...sprobuj tak moze z twoim centralnym bedzie podobnie

a probowales tak,moze zadziala :audi:[br]Dopisany: 10 Styczeń 2008, 19:44 _________________________________________________to moj cytat,wyrwany z kontekstu, wiec moze zabrzmiec dziwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...