Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tani serwer ftp


Rekomendowane odpowiedzi

Do wymiany plików jak już wcześniej pisałem :)

Myślę, że jakiś QNAP by się do tego nadał:) Tutaj przykładowy screen co można włączyć: http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/3858_domowy_NAS/Kreator2D.png

Wąskim gardłem będzie tutaj łącze internetowe. Ważne też aby oprócz downloadu miało odpowiednio duży upload(wyjście od Ciebie).

Przydało by się również stałe IP bo jak ktoś wyżej pisał będzie problem z połączeniem i trzeba kombinować z dynamicznym DNS(patrz np: http://www.no-ip.com/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj coś zamula, normalnie jest dwa razy szybciej:

32395536

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.5mbit to 62.5KB/s przy tej prędkości ściąganie pliku o wielkości ~1GB to czas rzędu 4.5 godziny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof kolega podał wartości w mb, a nie megabitach - UPC rządzi pod tym względem tylko nie wiem czemu ma taki mały upload.

A wracając do pytania w wątku to wydaje mi się, że te rozwiązanie które podałem było by dobrym rozwiązaniem. Do dysku netgear'a loguje się przez www i z tego co wiem to dają też jakieś konto na serwisach udostępniających ddns. Pytanie tylko takie czy tego dysku będzie używał sam dla siebie czy będzie chciał to udostępniać większej rzeszy ludzi. Kolega który stosuje to rozwiązanie z netgear'em podczas rozmowy przez skypa wyłącza dysk bo mu strasznie łącze zapycha, aż do tego stopnia że tnie rozmowę (ciągnie torrenty), a łącze jakie ma to 150mbit/s download/upload.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wysyłanie będzie tyle trwało bo ściąganie przy pełnej prędkości 1 gb wyjedzie koło 15 minut to będzie 1,2 m/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof kolega podał wartości w mb, a nie megabitach - UPC rządzi pod tym względem tylko nie wiem czemu ma taki mały upload.

A wracając do pytania w wątku to wydaje mi się, że te rozwiązanie które podałem było by dobrym rozwiązaniem. Do dysku netgear'a loguje się przez www i z tego co wiem to dają też jakieś konto na serwisach udostępniających ddns. Pytanie tylko takie czy tego dysku będzie używał sam dla siebie czy będzie chciał to udostępniać większej rzeszy ludzi. Kolega który stosuje to rozwiązanie z netgear'em podczas rozmowy przez skypa wyłącza dysk bo mu strasznie łącze zapycha, aż do tego stopnia że tnie rozmowę (ciągnie torrenty), a łącze jakie ma to 150mbit/s download/upload.

Mb to megabit a nie megabajt[br]Dopisany: 09 Grudzień 2011, 11:17_________________________________________________P.S. gdzie są symetryczne łącza 150/150Mb??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Panowie pytanie było proste i rozwiązanie jest proste bo jak rozumiem potrzebne jest miejsce do współdzielenia zasobów po sieci. Dyskusja całkowicie zaczyna odbiegać od tematu. jarko jeśli chcesz pisz na priv pomogę Ci chętnie z tym ftp-em. Wydaje mi się że tak będzie szybciej niż rozwodzenie się nad nie wiadomo czym :). Po co szukać dziwnych rozwiązań skoro można to bez żadnych kosztów i w ciągu 30min odpalić lokalnie na kompie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Panowie pytanie było proste i rozwiązanie jest proste bo jak rozumiem potrzebne jest miejsce do współdzielenia zasobów po sieci. Dyskusja całkowicie zaczyna odbiegać od tematu. jarko jeśli chcesz pisz na priv pomogę Ci chętnie z tym ftp-em. Wydaje mi się że tak będzie szybciej niż rozwodzenie się nad nie wiadomo czym :). Po co szukać dziwnych rozwiązań skoro można to bez żadnych kosztów i w ciągu 30min odpalić lokalnie na kompie.

Pozdrawiam

A ciekawe jak chcesz przeskoczyć 0.5mbit/s uploadu :mysli: Jak Jarek ma wysłać od siebie duży plik jak jego łącze jest wąskim gardłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy pokazało mi 1,5Mb/s. Teraz wgrywam coś na ftp i leci 80KB/s...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie gdzie znajdę tani serwer ftp. posiadam teraz serwer w nazwa.pl lecz jest on powiem dość drogi a ja dużo nie potrzebuję:)

takie było pytanie, a nie o szybkości. Wiadomo, że jeśli im zależy na szybkim wysyłaniu plików to trzeba zwiększyć upload jeżeli się zdecyduje na odpalenie jakiegoś ftp-a u siebie w domku. Wysłać wyśle tylko wolniej.

Do niego należy wybór czy wystarczy mu taki transfer jaki ma czy chce szybko i dużo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie gdzie znajdę tani serwer ftp. posiadam teraz serwer w nazwa.pl lecz jest on powiem dość drogi a ja dużo nie potrzebuję:)

takie było pytanie, a nie o szybkości. Wiadomo, że jeśli im zależy na szybkim wysyłaniu plików to trzeba zwiększyć upload jeżeli się zdecyduje na odpalenie jakiegoś ftp-a u siebie w domku. Wysłać wyśle tylko wolniej.

Do niego należy wybór czy wystarczy mu taki transfer jaki ma czy chce szybko i dużo.

Pozdrawiam

Pomieszałeś zupełnie.. jarko ma słaby UP i podpiął się pod posta czarnego, który napisał go dnia 26 Kwiecień 2011.

Reasumując: chodzi o to, że można oczywiście zrobić to w domowym zaciszu i użyć do tego swojego kompa na zew. IP a można użyć gotowego rozwiązania opartego o home NAS w obu przypadkach wymagane szybkie łącze od i do serwera aby takie przesyłanie nie zabiło nas czasowo. Jeśli Jarek ma na tyle czasu to spokojnie można się bawić w domowego FTP'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...