Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jak sprawdzic czy rozrzad był wymieniany?


Czitos

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

nie dawno sprowadziłem z wloch a4 z silnikiem 1,8 ADR. auto ma zrobione 115tys km i nie bardzo wiem czy rozrząd był wymieniany. z wlochem się niestety nie dogadam a sam nie bardzo wiem jak to sprawdzic. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z makaroniazem to bym uwazał.mechanik moze ocenić rozrząd w jakim jest stanie np. pasek, napinacze,rolke prowadząca itd.jesli nawet to dobrze wygląda to i tak ci radze zmienić. to jest podstawowa czynność przy kupnie autka jeśli chcesz sie cieszyć z jazdy.bo zerwanie paska moze cie bardzo drogo kosztować,wiec na tym nie oszczedzaj.polecam firme RUVILL-montują to takze w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o tą ocenę... nie bardzo mam komu oddac zeby mi tam zaglądnął dlatego wolalbym sprawdzic to sam i prosze o dobrą rade jak to zrobic? :]

moze byc tak ze jest juz wszystko wymienione wtedy tylko się cieszyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupowałem to też mówili ze nie trzeba nic robić i rzeczywiście paseczek wyglądał idealnie wrecz bym powiedział nówka a tu niespodzianka amortyzatorek który kosztuje 250 zeta sie zacinał i rolka była do wymiany.wole nie myśleć co by było gdyby to pierdykło.kilka tysiączków w plecy.wiedz radze sie dobrze upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czitos , nie czaj sie na nic tylko jak najszybciej wymieniaj , nie oceniaj po wygladzie.

napewno wyniesie cie to mniej hajsu niz gdyby ci pekł pasek lub rolka sie rozleciała.

na tym sie nie oszczedza, naprawde[br]Dopisany: 05 Styczeń 2008, 06:49 _________________________________________________a tak własciwie w ksiazce serwisowej nic nie ma na temat rozrzadu???? sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polegaj na ksiazce i na stanie optycznym. moj byl wymieniany (dokladnie sprawdzone) przy 118 k km a kupilem autko jak mialo 150 i byl sprawdzany przez mechanika z ASO a i tak przy 173 mi strzelil. na szczescie nie do konca i nic sie nie stalo. nie przeskoczyl nawet o 1 zabek. pasek byl wymienialy ale jakosc jego byla chu... dlatego jak najszybciej zmieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem sprawdzenia jest wyciągnięcie tego paska i założenie nowego.

Wtedy masz pewność że jest zrobione.

Wymieniałem pasek u siebie i po 90 tyś km były jeszcze napisy na pasku, więc organoleptycznie nie sprawdzisz takich części.

TYLKO WYMIANA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, wszyscy proponuja wymiane to chyba tak zrobię, ale co wedlug Was powinienem wymienic po takim przebigu i jakich firm najlepiej?

a jeszcze jedno gdzie znajde w ksiązce serwisowej na ten temat? poprzedni wlasciciel odiwedzal ASO takze moze oni tam juz cos zaznaczyli. dodam ze jest ona tez wlosku takze prosilbym jak dla dziecka z podstawowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacze rolki i jakis amortyzatorek załozyłem firmy RUVILL a pasek nie pamietam jakiej firmy

wymien pasek klinowy i jego napinacz i rolke prowadzająco olej w silniku i w skrzyni, płyn w chłodnicy (ewentualnie termostat) sprawdz pompe wody.wymien filtr oleju, paliwa,powietrza, kabinowy jak jest usyfiony,świece to sa podstawowe eksploatacyjne sprawy i wtedy szerokiej drogi :a4fan:

[br]Dopisany: 05 Styczeń 2008, 12:38 _________________________________________________nie wiem jak jest u ciebie czy pompa wody jest napedzana za pomocą paska rozrzadu ale chyba bedziesz miał tak jak umnie jest napedzana paskiem klinowym to jest radosna wiadomość lepiej niż 80 b4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...