Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Klima zdechła... nie reaguje sprężarka...


Detter

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiło się ciepło i człowiek zapragną chłodu... pyk w econ i .... pupa....

Sprężarka w ogóle nie reaguje...

Na vagu zero błędów,

u prawie zaufanego mechanika zostało sprawdzone:

na kompie: zero błędów, wiatrak chodzi, jakiś tam czujnik też, klapy itp: ok.

ciśnienie gazu było "mało, ale powinno chodzić"....

Oczywiście układ szczelny....

podejrzenie padło na kompresor: koszty: podali olbrzymie.....

(nowy kompresor, płukanie całego układu itp...).

ale jak powiedziałem że może w przyszłym roku bo za drogo to rozpoczęli kombinackie gadki: na tym się utnie, na tamtym się utnie itp...

Czuje że mnie w balona próbują robić....

Przeglądam forum... zastanawiam się nad sprzęgiełkiem...

Jak można to zdiagnozować czy to ono czy sprężarka?

W zimę robiłem rozrząd, przy okazji poszły paski wieloklinowy i od klimy - również napinacz od paska od klimy...

Czy mogli przy tym coś uwalić?

Bo prawdę mówiąc to nie pamiętam czy po rozrządzie klima chłodziła... ale było już dość chłodno i nie używałem na chłodzenie....

Jutro jeszcze jadę do człowieka który klimami się zajmuje... ale też nie mam do niego pełnego zaufania....

Możecie polecić jakiś serwis w Warszawie lub okolicach??

Ps. silnik AWX - ale jaki kompresor to nie jestem pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże prawdopodobieństwo że to sprzęgiełko,

jak chcesz to spr to wejdź pod auto i złap za to sprzegiełko jak będzie się kręciło to do wymiany bo nie powinno się go ręką ruszyć

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81803.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci robili rozrząd i odpinali chłodnice, to najpewniej po prostu układ został rozszczelniony i jest brak gazu, jedz najpierw podłączyć pod maszynę niech sprawdzą ilość czynnika jaka jest w B6 wchodzi 480-500 g.

jeżeli po uzupełnieniu dalej będzie brak chłodu to sprawdz sprzęgiełko i dyszę rozprężną czy nie jest zasyfiona opiłkami metalu to będziesz przy okazji wiedział w jakim stanie jest srodek kompresora. sprzęgiełko jak jest niesprawne to jest rozsypana guma, widać to z dołu, sprawdz to.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej miałem ten sam problem rok temu nie wiem jak u Ciebie się skończy bądź skończyło (data postu)mianowicie mechanik orzekł: wymienić panel klima-tronik -koszt kosmos , podpiąłem inny nie działa również ,wiec ten sam mechanik orzekł sprężarka do wymiany wiec się skusiłem pod warunkiem ze wymieni jak będzie dobra o dziwo się zgodził. Wymienił znowu nie działa wiec doszedłem do wniosku ze musi to być coś prostego:] wymieniłem czujnik klimy koszt w aso nie taki duży klima śmiga do dziś (zaznaczam ze sprężarka została ponownie zmieniona na stara:])daj znać na priv czy zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...