Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Jak wyjąć panel sterownika klimatronik po II lifcie


lukasz271186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar wymienić panel klimatronik na drugi bo w starym zacinają się przyciski ale nie mam pojęcia jak go wyjąć. Druga sprawa to taka czy panel o takim samym wyglądzie bedzie pasował czy jest jakaś różnica w kodowaniu między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demontaż to:

1. wyjęcie radia(będą potrzebne klucze) (jeżeli nie masz to stara karta kredytowa lub coś podobnego)

2. odkręcenie plastiku osłaniającego

2 wykręcenie, a następnie odpięcie klimatronika

taki sam wygląd nie wystarczy musi nieć takie same symbole jak ten twój, a symbol znajdziesz od góry naklejkę widoczną dopiero po odkręceniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się zacinają przyciski to spróbuj użyć WD w celu wypłukania syfu (np. wylanej kawy lub innego napoju z uchwytu na kubek), miałem tak samo, później rozruszaj przyciski, użyłem potem płynu do szyb w rozpylaczu, żeby wypłukać ten syf, wytarłem o odessałem wszystko odkurzaczem, jak wyschło psiknąłem silikonem (olejem) w sprayu i przyciski działają idealnie

Witam

Mam zamiar wymienić panel klimatronik na drugi bo w starym zacinają się przyciski ale nie mam pojęcia jak go wyjąć. Druga sprawa to taka czy panel o takim samym wyglądzie bedzie pasował czy jest jakaś różnica w kodowaniu między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy zeby nie zakladac nowego tematu, mi po odpaleniu samochodu caly czas cos buczy w climatronicu, wyglada to jak by ten maly wiatrak. Tak sie zastanawiam czy by troche nie popsikac tam wd albo czyms. Moze ktos cos doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale buczy tylko na wysokich obrotach niskich czy jak coś zmieniasz opisz to dokładniej mniej więcej z którego miejsca to dobiega??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to buczy z panelu climatronica. Sprawdzalem wiele razy, przykladalem ucho itd :D. Jak auto zgasze to slysze jak te buczenie pomalutku ustaje, cos podobnego jak jak masz wiatrak w kompie i go wylaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze byc, tak myslalem jeszcze zeby tam psiknac wd w ta kratke w panelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w kratkę bo za nią jest czujnik temperatury tylko za panelem i radiem jest taki siłownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również występuje problem z przyciskami w klimatroniku. Nie zacinają mi się tylko brak jest reakcji na wciśnięcie. Czasami nie działa góra, raz dół przycisków. Nie mam kluczy do radia żeby je wyjąć. A niewiem czy WD w moim przypadku pomoże. Słyszałem że to wina "zimnych lutów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucze do radia to nie problem włóż tam pilniczki lub kartę kredytową pocięta na małe paski ścięte na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro jade do mojego mechanika, zobaczy mi ten panel bo ja wole nic juz nie dotykac bo co dotkne to bardziej popsuje :D hehehe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...