Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDH] Zmiana skrzyni biegów


bartekw2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Posiadam Audi A4 B6 quatrro 2,5 tdi 2004 rok i chciałbym wymienić skrzynie biegów w swoim pojeździe. Wymieniam ją ponieważ drugi bieg całkowicie siadł, pierwszy wchodzi tylko po całkowitym zatrzymaniu samochodu. Nie wiem tylko jaką powinienem kupić. Poniżej przedstawiam zdjęcie nalepki na której podobno kod skrzyni występuje. Czy to jest ten kod ETS?

Zdj_cie0411.jpg

Czy ta skrzynia będzie pasowała bez problemu? Proszę o pomoc

http://moto.allegro.pl/skrzynia-biegow-audi-a4-2-5-tdi-quattro-b6-heq-i1577852156.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A czy to pewna diagnoza? - ze skrzynia do wymiany? Ja mialem takie objawy jak rozlecial mi sie dwumas i sprzeglo bo zona ruszala z 4 na ostro wcisnietym gazie. :wallbash: 1 i wsteczny tylko po wylaczeniu silnika, 2 z ostrym zgrzytnieciem dopiero po calkowitym zatrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnozy jako takiej nie przeprowadziłem ale sądzę że mógł siąść synchronizator i dlatego myślałem o zakupie skrzyni.

Muszę podjechać do mechanika żeby ocenił sytuację.

Ogólnie to zaczęło się tak że drugi bieg zgrzytał mi przy redukcji z trzeciego na drugi lub gdy zmieniałem z jedynki na dwójkę przy większych obrotach. No i teraz jest tak ze zgrzyta cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym aucie mam podobny objaw przy zmianie z 1 na 2 przy duzych obrotach - musze zmieniac powoli. ale przy redukcji z 3 na 2 nic zlego sie nie dzieje. byc moze tez za jakis czas zacznie mi sie cos walic. Orientowales sie moze jaki jest koszt wymiany synchronizatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientowałem sie ile kosztuje wymiana synchronizatora, myśle o zakupie całej skrzyni z tego względu że nie chce żeby zaraz znów coś wysiadło. Słyszałem tylko że koszta wymiany synchronizatora jest nieopłacalna i lepiej wymienić całą skrzynie. [br]Dopisany: 03 Maj 2011, 20:27_________________________________________________Zaczęły sie pojawiać nowe objawy, drgania samochodu przy ruszaniu. Wyczuwalne drgania także na sprzęgle. Dziś udaję sie do mechanika bo kompletnie nie wiem co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to objawy zaczynaja coraz bardziej przypominac to co bylo u mnie - wymiana kola dwumasowego i sprzegla pomogla. te drgania podczas ruszania to juz efekt walnietego sprzegla. zycze aby na tym sie skonczylo i zebys nie musial wymieniac skrzynii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u znajomego mechnika i stwierdził że skrzynia na pewno jest do wymiany. Remontować się nie opłaca bo koszty będą zbliżone. Mówił że drgania mogą być spowodowane uszkodzeniem poduszki skrzyni. [br]Dopisany: 05 Maj 2011, 17:19_________________________________________________Mam jeszcze jedno pytanko, jeżeli mam skrzynie biegów ETS to czy będzie pasowała skrzynia HEQ. Przypomne że mam oznaczenie na nalepce ETS HEQ tak myśle że to HEQ bo nalepka jest częściowo zdrapana.

Może ktoś ma na sprzedaż taką skrzynie po atrakcyjnej cenie?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jaki masz dyferencjal, jakie ma przelozenia i w ten sposob dobierz skrzynie.

ETS jest troche na rynku wtornym, wiec nie powinienes miec problemu ze znalezieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wymieniłem skrzynie oraz łożysko oporowe na sprzęgle gdyż zatarło się. Teraz śmiga aż miło.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...