Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFC] dziwne dzwięki dochodzące ze skrzyni


stypa

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem ze skrzynią (manual) a raczej z 1 i 2 biegiem - podczas jazdy słychać głosny metaliczny dzwięk obojętnie w jaki sposób sie rusza, na pozostałych biegach wszystko jest ok. biegi chodzą idealnie więc zastanawiam się w czym jest problem, prosze o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba łożyska skrzyni kół I i II biegu. a jak sie zachowuje podczas włączania biegów?[br]Dopisany: 08 Styczeń 2008, 22:55 _________________________________________________a sprzegło nie ma poslizgu? moze trze po nitach :mysli:

może mało oleju jest i sie zaciera...

tak czy inaczej czeka ciebie wyciągnięcie skrzyni wtedy będzie można ocenic co jest nie tak.

im szybciej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przebiegu to nie jestem pewien ale jest ok. 220 tyś., ale to nie jest powód bo w moim jest 263 tyś. i pracuje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mimo wszytsko chyba warto wydać stówe i wynienić olej w skyrzyni nie...........

od kiedy w manulanych skrzyniach wymienia się olej?? chyba że po remoncie......

niedługo będzie robione zawieszenie więc i sprawdzimy poziom oleju w skrzyni, atak w ogóle to zastanawia mnie mit o zarżniętych manualach z US - czy się potwierdzi w tym przypadku.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.......wiekszość pisze ze po zmianie oleju skrzynia lepiej pracuje...czy to prawda ? Fakt że na zimnym silniku skrzynia nie chodzi jak szwajcarski zegarek, ale po rozgrzaniu jest idealnie. Nie wiem do konca czy ma to wpływ olej ? Jak już tak to napiszcie ile kosztuje i jaki wlać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...