Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z odpalaniem (rozwiazany)


Stig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku miesiecy samochod ma problemy z odpalaniem. Nie dzieje sie tak za kazdym razem. Rano lub po dluzszym postoju najczesciej odpala od strzala. Raz na 10 odpalen cos mu nie pasuje. Zauwazylem ze problem z ponownym odpaleniem ma po przejechaniu kilku kilometrow, zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu np. po 10-15min. W takiej sytuacji "zajakniecie" zdaza sie czesciej.

A tak to wyglada - pierwsze 2 sekundy nagrania: Odpalanie

Silnik AWX. Rok temu wymienialem pompki na BQ. 6 miesiecy nie bylo zadnych problemow.

Brak bledow, kat synchronizacji OK. Filtr paliwa wymieniony.

Mi to wyglada jakby sie zapowietrzal.

Jakies propozycje co sprawdzic, jak to ugryzc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z okolic tandem pompy nie cieknie ropka??

spróbuj odpalić auto na włączonych światłach i daj znać czy jest poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z okolic tandem pompy nie cieknie ropka??

wlasnie nie zauwazylem, pompa jest delikatnie spocona ale to chyba troche oleju z kurzem.

spróbuj odpalić auto na włączonych światłach i daj znać czy jest poprawa

A jaki to ma wplyw? Bo od jakiegos czasu mam automatyczne wlaczanie swiatel wyzwalane sygnalem z regulatora napiecia alternatora. Ale sprobuje takiego patentu.

Dzieki za odpowiedz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly tydzien odpalalem auto z zapalonymi swiatlami i ani raz sie nie zajeknal - palil na dotyk!! O co chodzi z tymi swiatlami? Co jest uwalone?

Dzieki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwalony jest włącznik

Kup nowy w ASO ja tak zrobilem - z tej operacji masz dwa plusy;

1. Auto odpala od kopa

2. Masz nowy piękny włącznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki wplyw na zapalanie ma wlacznik swiatel?

PS: wlacznik juz mam piekny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze magia jakaś z tym wyłącznikiem :shocked: Juz parę postów czytałem na ten temat i za kazdym razem problem tkwi w wyłączniku. O co w tym chodzi? Jak to jest ze sobą powiazone.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik o którym piszecie to ten duży,przekręcany w desce rozdzielczej do włączania świateł z lewej strony kierownicy ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy też mam problem z tym odpaleniem i wygląda to identycznie jak na nagraniu z pierwszego posta. Vag nie widzi żadnego błędu mechanik twierdzi że wszystkie świece żarowe są ok. Podniósł dawkę startową ale nic to nie pomogło. Spróbuję jeszcze tego patentu ze światłami. Rozwiązał ktoś tajemnice powiązania wyłącznika świateł z odpalaniem?

I jeszcze jedno wyłącznik ustawić na światła postojowe czy mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku włączenie świateł nic nie zmienia. Sprawa wyglada nastepujaco:

Rano bądź też po dłuższym postoju odpala od strzała, natomiast juz po kilku - kilkunastu km, gdy auto sie zagrzeje przy odpalaniu musze zakrecic z 1,5 sekundy (wbrew pozorom to długo) a samochod odpala jakby najpierw łapał jeden gar i szybko za nim reszta. Czytałem gdzies, że wpływ na to ma któryś z czujników temperatury.

Dodam, że pompki w bardzo dobrym stanie - korekcje bliskie zero.

Czekam na wskazówki bo gdy wspomne mojego poczciwego AFNa, który zawsze na dotyk odpalał to uswiadamiam sobie, ze ewidentnie jest "coś nie halo" .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Z tego co rozmawiałem z specem od Audi problem jest w przełączniku, elektryka jest zależna od prawidłowego funkcjonowania odpalania. Z tego co wiem przełacznik musi posiadać wszystkie te same liczby które sa na starym:)

.... tylko, że u mnie włączenie świateł nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam ale mi trik z wyłącznikiem pomógł. Od poniedziałku ani raz się nie zająkną. Ja mam wymieniany wyłącznik bo oryginalny był wytarty. Ten był kupiony używany i nie działają w nim wszystkie diody podświetlające. Może to, to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...