Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zielony osad na rurce


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś zauważyłem, ze rurka idąca do tej mniejszej (cieńszej) chłodniczki ma jakiś dziwny bardzo jaskrawo-zielony osad. Co to może być ??

zdjcie039rf.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us[br]Dopisany: 08 Maj 2011, 22:26_________________________________________________Odpowiem sobie sam :tongue4:

To zielone coś, to czynnik. I jego pojawienie się "na zewnątrz" układu, oznacza nie mniej nie wiecej tyle, że mam nieszczelny układ. W sobotę podjadę do jakiegoś magika żeby to obejrzał. Mam nadzieję, że mocno nie zbankrutuję :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzies na rurce dziurka się zrobiła. Pewnie do pospawania. No chyba, że bedzie duża to tylko wymiana. a koszta sprawdzenia około 30zł. Wpuszczają specjalny gaz/płyn i wtedy wiadomo gdzie jest "przeciek":) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mogą być koszta wymiany rurki ? bo pospawanie to pewnie pół biedy. Czy taką rurkę powinni mieć na miejscu czy trzeba czekać na sprowadzenie ? miał ktoś już doświadczenie z likwidacją nieszczelności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gaz/płyn jak piszesz już właśnie wyciekł i będzie widać gdzie jest nieszczelność.

A to zielone, to nie czynnik, tylko specjalny olej do smarowania sprężarki i dzięki któremu w świetle UV widać gdzie jest :dziura:, a "czynnikiem" jest freon :naughty:

Nie wiem czy jest możliwość wymiany samej rurki, ona chyba jest z chłodnicą, więc będziesz musiał poszukać jakiegoś spawacza aluminium. Ale szukaj dobrego fachmana, bo jak mi kiedyś jeden zaczął spawać chłodnicę, to mało co żeberek w niej zostało :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro to zielone to olej do smarowania sprężarki to pewnie też trzeba wymienić/dolać i lepiej nie próbować włączać klimy póki co ? Spoko poszukam jakiegoś fachury, mam nadzieję że lipy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał małą dziurkę to pospawają tobie to za 20 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie duże ubytki, to klima i tak będzie słabo :JC_fan:, Jedź do kogoś od klimy, może mają jakiegoś zaprzyjaźnionego spawacza, którego mogą polecić. I jak będziesz nabijał, to powiedz, że trochę oleju uciekło, żeby więcej dolali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zrobić tak że tam gdzie klimę robią to sprawdzą szczelność azotem i będą wiedzieli gdzie jest jeszcze nieszczelność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ewidentnie widać gdzie jest przeciek. Szanujący się zakład zajmujący się klimatyzacją spawa aluminium na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności lepiej sprawdzić gdzie jeszcze ucieka.. Szkoda żeby gaz uleciał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jak pospawają rurkę to przed napełnieniem układu sprawdzą szczelnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zielone coś, to czynnik. I jego pojawienie się "na zewnątrz" układu, oznacza nie mniej nie wiecej tyle, że mam nieszczelny układ. W sobotę podjadę do jakiegoś magika żeby to obejrzał. Mam nadzieję, że mocno nie zbankrutuję :wallbash:

Jak masz niedaleko do Wawy, to polecam http://climateam.pl. Ogarnęli mi temat wycieku czynnika z osuszacza za bardzo rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na Forum, rzucił Sobczak Auto Serwis w Markach. Na sobotę jestem umówiony na oględziny. Jak coś "większego" to w tygodniu mam się umówić. Jak coś "małego" to zrobią na miejscu. Przy okazji skorzystam z ozonowania i napełnienia.

Może słyszeliście coś o tym Sobczak Auto Serwis ?

Do tego Clima Team bym podjechał, ale czemu nie pracują w soboty :wallbash::thumbdown:[br]Dopisany: 10 Maj 2011, 19:47_________________________________________________Byłem w Sobczak Auto Serwis. Okazało się, że poluzowała się nakrętka przy czujniku, tam gdzieś przy rurce :P nie wiem co to za czujnik ;) Wymienili oring tam, dokręcili, nabili klimę i jest OK :good:

Mimo tej nieszczelności odciągnęli 350gr czynnika ;) więc za mocno się nie rozszczelniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skończyło się na małym problemie.. Teraz chłodnego powiewu przez całe lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...