Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Moduł domykania szyb


piteras

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

mam problem kupiłem na allegro moduł domykania szyb przeznaczony niby do b6, według instrukcji którą dostałem należy podłączyć ten modu do pompki centralnego zamka-ktoś mi tu na forum napisał że nie ma pompki w b6, zdjąłem prawą osłonę bagażnika bo niby tam miała się znajdować ta pomka i kiszka nie ma pompki :confused4:,

tak wygląda ten moduł:

220420111232.jpg

a to instrukcja podłączenia:

220420111234.jpg

wydaje mi się że ten sposób podłączenia jest do b5 a nie b6.

może wiecie jak to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..tak sie zastanawiam po kiego grzyba Ci ten moduł :mysli:

poczytaj tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129290.0 i ustaw to sobie w module komfortu (odpowiednio zakoduj moduł wraz z adaptacjami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie pewnie koledze chodzi o to żeby po zamknięciu auta szyby domykały się same automatycznie bez trzymania przycisku :tongue4: no i tego przekodować raczej się nie da chyba że się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.Sam kiedyś myślałem nad takim modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 nie spotkałem z pompka centralnego :gwizdanie:( a do tego jest niby ów element domykania szyb) chyba dużo za to nie dałeś :mysli:. B6 można przekodować ale trzeba sobie przyciskiem przytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje domykania szyb z kluczyka czy z zamka to ja mam, ale tak szczerze mowiac po co to komu jezeli musisz nacisnac i przytrzymac?!

przytrzymac to ja sobie wole co innego :polew:

ja chce by sie okna zamykaly same po zamknieciu auta,

http://w908.wrzuta.pl/film/0R99qbyGGZO/domykanie_szyb_opel-cichy55

kilka razy mi sie zdarzylo ze zapomnialem zamknac okna - po co ma kogos skusic...

szwagier w bmce ma taka funkcje po zamknieciu zamka zamykaja sie okna i szyberdach, tak tez jest w opisie tego modulu ktory kupilem (40pln) ale jak widac to do wersji b5 :confused4:

wiec co teraz, czy jest opcja ustawienia tej funkcji w module komfortu czy jednak musze zamontowac ten nabyty modul? jezeli tak to gdzie to mam podlaczyc by dzialalo?

Po udanym modzie obiecuje ze zrobie dokladny opis i fotosy montazu, bo zapewne wielu bylo by zainteresowanych .

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest opcja ustawienia tej funkcji w module komfortu

seryjny moduł komfortu nie posiada takiej opcji-trzeba rezać :wink4: gdzie się wpiąć? jest opis na forum,o domykaniu szyb z kluczyka-tylko moduł ,o którym jest tu mowa-musi się uaktywnić sam,po np minucie od zamknięcia auta,lub uzbrojenia alarmu-więc trzeba się podpiąć do czegoś,co ma napięcie przez jakiś czas po zamknięciu/uzbrojenia alarmu,zakładając,ze moduł,który kupiłeś zadziała właśnie tak,jak napisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oplu robiłem taki układ składał sie z kilku kondensatorków i itp, u nas można by zrobić dodatkowy układ że po zamknięciu zamka obwód zamykania jest z mostkowany tak długo jak potrzeba na zamknięcie szyb ( działało by to na zasadzie jak z kluczyka domykamy). Mały układ czasowy załatwił by sprawę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie jest mi obojetne czy beda sie odrazu zamykac czy po minucie, wazne by dzialalo,

mysle ze chyba nalezaloby sie podlaczyc do alarmu, ale jak!? ;(

w miedzy czasie poszperam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś mój szefuncio miał tak w A6 z 2000r że nie trzeba było przyciskać tylko zamknąć auto i szyby same zajeżdżały do góry, ale na jakiej zasadzie to działało to nie mam pojęcia może w A6 fabrycznie to jest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a6 to wyzsza polka, tam wiele rzeczy jest juz w standardzie - np. nie spotkasz korb z tylu, a w a4 i owszem jak u mnie :confused4:[br]Dopisany: 10 Maj 2011, 16:35_________________________________________________

W oplu robiłem taki układ składał sie z kilku kondensatorków i itp, u nas można by zrobić dodatkowy układ że po zamknięciu zamka obwód zamykania jest z mostkowany tak długo jak potrzeba na zamknięcie szyb ( działało by to na zasadzie jak z kluczyka domykamy). Mały układ czasowy załatwił by sprawę :hi:

a dasz radę zrobić taki moduł?? jak tak to ja się piszę - to ten odeslę w chol.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja domykania szyb do wybranej wysokości ,przez przytrzymanie przycisku jest po to żeby mozna np. zostawić w samochodzie psa. Jeśli kierowca się nauczył zamykać samochód to chyba nie problem zapamiętać o zamknięciu szyb.Po prostu wyrobić w sobie nawyk przytrzymania przycisku nie na 0,5 sek , ale np 3 sek. Ale oczywiście każdy może mieć swoje wymagania w tym względzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/offtop/: No ja mam domykanie razem z alarmem i.. jeszcze ani razu nie wykorzystałem tej opcji bo jak jest klimatronic to nie jeździ się z otwartymi szybami a w b6 zapewne masz klimę, co innego w oplu na filmiku w nim to może nawet nadmuch nie działać ;]. /koniec offtop/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bulwersujcie sie :)

jeden potrzebuje drugi nie,

jeden chce miec podswietlanie skarpetek ja uwazam to za bezsens - rzec gustu,

a to ze klime mam to nie znaczy ze musze z klima jezdzic-moze chce powdychac "swiezych" spalin :polew:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę PITERAS temat zapewne nie jest po to żeby wnosić głupie uwagi tylko pomóc w sprawie domykania szyb która mnie też interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa z pomocy....

znalazlem na allegro taki modul domykania:

http://allegro.pl/modul-automatycznego-domykania-szyb-domykanie-szyb-i1607196051.html

mam jednak pytanie, czy jest jakas opcja podlaczenia tego modulu ale tak by nie rozbierac polowy wnetrza?

np podpinajac sie pod wiazke w drzwiach kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa z pomocy....

znalazlem na allegro taki modul domykania:

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

mam jednak pytanie, czy jest jakas opcja podlaczenia tego modulu ale tak by nie rozbierac polowy wnetrza?

np podpinajac sie pod wiazke w drzwiach kierowcy?

Przewód znajduje się w wiązce która idzie do drzwi kierowcy, wystarczy "zewnętrznym" 3 kablowym sterownikiem wydłużyć impuls (do 30s z szyberdachem). Jeśli "dokładany" sterownik nie jest na przekaźniku to dla bezpieczeństwa można zastosować diodę w kierunku zaporowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...