Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyciek ubytki płynu chłodniczego, mokra podłoga, brak ogrzewania?!


wacek_l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ostatnim czasem zauważyłem że ubywa mi płyn chłodniczy, średnio na 500km zbiornik?! Zauważyłem też że po ostatnich zimnych dniach moje ogrzewanie nie działa prawidłowo, jak ustawiam klima tronik na 30stopni to dmucha max jak 19- po prostu takim chłodnym powietrzem i co gorsza pod fotelem kierowcy jest wilgoć?! I mam problem bo nie wiem co to może być czy to nagrzewnica cieknie czy możne jest jakaś inna przyczyna, dodam jeszcze że silnik grzeje się prawidłowo i dobrze trzyma temperaturę, termostat i pompa wody były wymieniane z rozrządem w zeszłym roku. Pod autem nie widać żadnych plam z wody- czyli leje się do środka pod fotelem pasażera sucho? Cały dzień szukałem wątków na ten tema ale nic konkretnego nie znalazłem POMOCY[br]Dopisany: 10 Maj 2011, 21:30_________________________________________________dodam ze poziom oleju jest Ok, nie ma białych nalotów na korku i zbiorniku, nie widać żeby coś kapało czy ciekło po silniku- brak śladów wycieku?? Znalazłem kilka podobnych tematów został tam wymienione jakieś trójniki za głowicą, czy o ringi były za ciasne ale goście nie pisali nic o tym czy lało im pod fotel i nie było wzmianki o niskiej temp nagrzewania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może puszczać nagrzewnica, ukłąd się zapowietrza i słabo grzeje :gwizdanie: Szyby nie parują wewnątrz, nie ma zapachu płynu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli puszcza nagrzewnica to raczej do wymiany. Sam zakup nagrzewnicy to pikuś w porównaniu z robocizną przy jej wymianie :gwizdanie:

Ale może to być wyciek pod maską co się częst zdarza przy lpg i płyn odparowywuje albo uszczeleczka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka

Ale może to być wyciek pod maską co się częst zdarza przy lpg i płyn odparowywuje albo uszczeleczka

nie rozumiem wyciek w którym miejscu?? która uszczelka??[br]Dopisany: 10 Maj 2011, 22:40_________________________________________________Gdyby było przez lpg to raczej do środka by nie ciekł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nagrzewnica jest do wymiany.

A po czym to sugerujesz można ją w jakiś sposób sprawdzić, zanim zacznie się demontaż, bo na forum czytałem ze nie jest to łatwa i szybka sprawa, więc nie chciał bym robić sobie nie potrzebnego problemu. Jak sprawdzić czy poszła nagrzewnica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nagrzewnica jest do wymiany.

A po czym to sugerujesz można ją w jakiś sposób sprawdzić, zanim zacznie się demontaż, bo na forum czytałem ze nie jest to łatwa i szybka sprawa, więc nie chciał bym robić sobie nie potrzebnego problemu. Jak sprawdzić czy poszła nagrzewnica??

Płyn chłodzący ma zapach, smak, jest tłusty i jeśli to on jest pod dywanikiem czy fotelem to masz nagrzewnice do wymiany!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chłodzący ma zapach, smak, jest tłusty i jeśli to on jest pod dywanikiem czy fotelem to masz nagrzewnice do wymiany!!!

Nie, po prostu jest mokro, nie tłusto, nie pachnie a lizać tego nie będę?? Jeśli to nagrzewnica jaki to może być koszt wymiany w oklicach nowego sącza, czy możecie polecić fachowca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chłodzący ma zapach, smak, jest tłusty i jeśli to on jest pod dywanikiem czy fotelem to masz nagrzewnice do wymiany!!!

Nie, po prostu jest mokro, nie tłusto, nie pachnie a lizać tego nie będę?? Jeśli to nagrzewnica jaki to może być koszt wymiany w oklicach nowego sącza, czy możecie polecić fachowca??

moze nie powiem ci dokładnej ceny , ale powiem ci ze napewno nie mało ...

roboty jest w pip , zwalać całą dechę itp robota masakra :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ale czy opisane objawy wskazują na nagrzewnice?? Bo chciałby to potwierdzić 100% zanim udam się do warsztatu, bo nie chciał bym ze by się okazało że to jednak nie ona, i jak ktoś zna koszty związane z tą usługą to podajcie proszę bo chciał bym wiedzieć czy mnie nie wyrzeźbi?? Podjadę dzisiaj do mechanika i zapytam jego po zdanie i cenę usługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez palec przyluz do tego dywanu i pozniej powochaj i wez na jezyk nie umrzesz od tego a organizm bakteri tez potrzebuje jezeli nie bedzie to tak jak w/w wskazania plynu to szukaj dalej ale popatrz pod oring pod pompa wody :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś wymieniałem nagrzewnicę w escorcie koszt 600pln raczej będzie podobny w Audi nie licząc samej nagrzewnicy to cała szychta roboty i lepiej jedź do kogoś co się zna bo Ci połowę plastików połamie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn nie ma smaku, nie jest tłusty, nie śmierdzi zostawiłem auto u mechanika i ma zlokalizować ten wyciek. Mówi że że jak auto jest na lpg to nagrzewnice słabiej grzeją, a poza tym ona już trochę ma więc jest też trochę zakamieniała, co też wpływa na temp. On ma też zagazowane audi i że to normalne że ucieka trochę wody bo jest powiększony obieg itd i ze on też dolewa na jakiś czas. a że pod dywanikiem to nie z nagrzewnicy tylko możne być pozostałość z zimy bo z nagrzewnicy toi by tego więcj było. I nie prawdą jest to że jest płyn który się wlewa do układu i ze jak klimatyzację się sprawdza ultrafioletem tak też można zrobić z wodą, nie mogę tego wątku znałeś ale któryś z użytkowników komuś tak doradzał :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest podejrzenie, że to woda po zimie weszła w dywanik to powinno ją być lekuchno czuć stęchlizną.

Zacznij od wysuszenia dywanika. :gwizdanie:

Zanim rozwalisz całą dechę obejrzyj stan węży układu. Sprawdź też czy na chłodnicy nie ma plam. Może zaczęła już puszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w swoim aucie czy udało się znaleść rozwiązanie problemu? Mokro pod nogami kierowcy słychać czasami bulgotanie, ubywa 0,5 l na 2 tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...