Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Mrugająca kontrolka akumulatora


bubbba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie taka sprawa jest: co kilkanaście sekund, nieregularnie zaświeca mi się kontrolka akumulatora na kilka sekund, najczęściej dzieje się to w zakresie obrotów od jałowego do ok 1100 obrotów. Zmierzyłem napięcie ładowania na zaciskach akumulatora i na jałowym oraz na tych 1100 jest w granicach 13,6 V do 13,8 V. Co jest przyczyną tej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kończy się alternator i daje po sobie znac by zajrzeć do niego :rolleyes:

ja tak kiedyś miałem w B5 migała, migała i w końcu świeciła na stałe no i co za tym idzie alternator nie ładował więc to sprawdzaj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe (na alternatorze )napięcie oscyluje od 13,8 Volta do 14.4 Volta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kończą się szczotki /zawieszają/ , albo przepuszcza któraś dioda prostownicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie taka sprawa jest: co kilkanaście sekund, nieregularnie zaświeca mi się kontrolka akumulatora na kilka sekund, najczęściej dzieje się to w zakresie obrotów od jałowego do ok 1100 obrotów. Zmierzyłem napięcie ładowania na zaciskach akumulatora i na jałowym oraz na tych 1100 jest w granicach 13,6 V do 13,8 V. Co jest przyczyną tej sytuacji ?

Zdecydowanie za niskie napięcie ładowania - powinno być powyżej 14V. Najprawdopodobniej do wymiany regulator napięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobną sytuację w b7 (1.9 tdi, BKE), tylko że bardzo sporadycznie - zazwyczaj w dłuższej trasie, szczególnie jak pada deszcz. Jak byłem na przeglądzie w ASO sprawdzili napięcie alternatora i powiedzieli że ok, ale że jest w dolnej granicy, więc pewnie to. Może jakaś szczotka.

Gdzie takie coś najlepiej naprawić w Wawie (nieASO:)) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...