Skocz do zawartości

bubbba

Pasjonat
  • Postów

    135
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bubbba

  1. No chyba aż tak drastyczna ingerencja nie jest potrzebna ? Czy w nowych czujnikach nie występuje jakiś system samoregulacji, który załatwia takie sprawy ?
  2. Czy przed montażem nowego czujnika pedału sprzęgła trzeba go jakoś przygotować/wyregulować ? Spotkałem się z jakimiś informacjami, że np czujnik pedału stopu należy najpierw wyciągnąć całkowicie popychacz co powoduje wyregulowanie wyłącznika. Czy przy czujniku pedału sprzęgła też należy coś takiego zrobić ?
  3. Dzięki kolego za odpowiedź. Odnośnie pierwszego pytania o tym trzymaniu temperatury przy mrozach rzędu -15 st C coś ktoś wie ? Bo na forum można spotkać różne opinie, jedni twierdzą, że silnik AWX ma prawo trochę się słodzić inni powątpiewają w tę teorię i tak na prawdę to sam już nie wiem
  4. Witam Silnik 1,9 TDI AWX, czy przy temp. zewnętrznej -15 st C i spokojnej jeździe w trasie, temperatura pokazywana na desce rozdzielczej po osiągnięciu 90 st C ma trzymać jak "dzwon", czy może lekko spadać (gdzieś około do 80 st C) jak np. jedzie się z góry hamując silnikiem i potem znów dobijać do 90 st ?. Po zatrzymaniu się i pracy na wolnych obrotach przy tych mrozach też lekko spada poniżej 90 st C. Podejrzewam lekko przepuszczający termostat, ale dzieje się to tylko przy mocnych mrozach stąd moje pytanie. I drugie pytanie, czy jeżeli jest napisane, że termostat ma się otworzyć przy 87 st C, to przy tej temperaturze on dopiero zaczyna się otwierać, czy może jest to temperatura już pełnego otwarcia ?
  5. Czy dobrze rozumiem, że na rozgrzanym silniku temperatura panująca w komorze silnika powoduje, że regulator obniża napięcie ładowania ?Jeśli tak to kolejna koncepcja do wyjaśnienia U mnie zauważyłem jedną prawidłowość, że czy odpalam zimny silnik w temp 20 st C czy w temp 2 st C to na początku zawsze jest napięcie ładowania 14,3 V. Czyli niższa temperatura nie wpływa na podwyższenie napięcia ponad 14,3 V
  6. To koledzy jak to w końcu jest ? A4 B6 ma zawsze trzymać napięcie ładowania akumulatora na poziomie 14,3 - 14,4 V, czy tak jak u mnie i u kolegi Gregorski3 po pewnym czasie (po doładowaniu aku ?) ma schodzić do napięcia 13,9 V ?
  7. Dzięki kolego za odpowiedź. Kolejny fragment wiedzy o wozidle nabyty
  8. Witam Mierzyłem napięcie ładowania akumulatora i robiąc pomiar na zaciskach akumulatora na wolnych obrotach, po nocnym postoju było 14,3 V, a robiąc taki sam pomiar ale na rozgrznym silniku po powrocie z drogi napięcie ładowania było 13,9 V. Jak włączyłem wszystkie odbiorniki prądu (światła, radio, grzanie szyby i lusterek, grzanie przednich foteli) to napięcie spadło do 13,65 V ale tym się nie przejmuję bo nigdy nie włączam tylu odbiorników na raz. Czy to normalne, że jak silnik popracuje i prawdopodobnie doładuje akumulator to napięcie ładowania spada, oraz czy te 13,9 V jest wystarczające ?
  9. Witam Czy ktoś mógłby mnie poratować i napisać ile czynnika wchodzi do klimatyzacji do A4 B6 silnik AWX 2001 rok sedan ? Oraz ile oleju do klimy ?
  10. Nic nie dorzucam, po prostu pojawił się problem z otwieraniem centralnego za pomocą pilota. Muszę kilkakrotnie naciskać na przycisk pilota aby za którym razem załapało i otworzyło centralny. Potem przez jeden dzień jest o.k. otwiera za każdym razem, po czym na drugi dzień znowu centralny nie reaguje. Adaptacja i programowanie vagiem nic nie daje, więc pomyślałem że pozostaje wymiana modułu komfortu. A co oprócz zaprogramowania pilotów w nowym module trzeba jeszcze zaprogramować ?
  11. Na logikę tak by wyglądało, ale jak wiadomo niezbadane są myśli konstruktorów więc wolałem się zapytać, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii
  12. Witam Potrzebuje kupić moduł komfortu do A4 B6 z 2001. Mam możliwość kupić w dobrej cenie moduł od sprzedawcy, który handluje też różnymi częściami z angielskich wersji. Moduł ma numer katalogowy taki jaki potrzebuję. Czy gdyby okazało się, że moduł pochodzi z rozbiórki "anglika", to będzie on pasował do "normalnej" wersji ???
  13. Dźwigienka przy zacisku odbija do ogranicznika. Po zaciągnięciu dźwigni na pierwszy ząbek, dźwigienka przy zacisku nie rusza się, dopiero po zaciągnięciu na drugi ząbek dźwigienka wykonuje ruch. Potem każdy następny ząbek oczywiście skutkuje tym, że dźwigienka przy zacisku odchyla się coraz bardziej. Czy dźwigienka przy zacisku powinna wykonać już ruch przy zaciągnięciu na pierwszy ząbek ? Czy kotwicę, do której zaczepione są ucha linki, można jakoś wyregulować aby linki były bardziej napięte ?
  14. Po rozebraniu tunelu środkowego są widoczne tylko linki zakończone uszami które zaczepione są o tą "kotwicę". Jakiś śrubek regulacyjnych nie ma.
  15. Opis regulacji ręcznego w B5 znalazłem jak w szukajce na tym forum wpisałem zwrot: regulacja ręcznego. Jest nawet, post gdzie ktoś daje obrazki z rysunkami i opisem regulacji
  16. Dość dawno temu miałem wymieniane linki hamulca ręcznego. Po wymianie za bardzo się nie interesowałem jak mocny jest ręczny, ale ostatnio stojąc autem z górki zauważyłem, że aby się nie staczało muszę ręczny zaciągnąć na ostatni ząbęk. Czy regulacja ręcznego, którą się wykonuje po wymianie np. linek, tarcz, klocków pomoże, że ręczny bedzie dobrze trzymał już np 4-5 ząbku, czy może ta regulacja dotyczy czego innego i nie zmieni mi wysokości na którą muszę podciągać dźwignię ręcznego ?
  17. Sie wie :-) Dzięki za odpowiedź
  18. Witam Potrzebuję odłączyć akumulator, a chcę mieć podtrzymanie napięcie w aucie. Czy podłączenie drugiego akumulatora (mały, żelowy z UPS-a komputerowego) przez gniazdo zapalniczki jest bezpiecznym rozwiązaniem, czy lepiej podpiąć się pod klemy od akumulatora ? Podpięcie się pod klemy od akumulatora jest dla mnie bardziej kłopotliwym rozwiązaniem, więc pytam się o to gniazdo zapalniczki. Jak to jest jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dla całego układu elektryczno-elektronicznego samochodu ?
  19. Dzięki devastation za cierpliwe odpowiadanie na moje pytania :-) Jeśli byłbyś uprzejmy to do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze takich informacji: 1. Skąd będę wiedział, że procedura odpowietrzania vagiem ABS-u przebiegła pomyślnie ? 2. Czy robić to na zapalonym czy na zgaszonym silniku ? 3. Czy jest ona konieczna, jeśli ABS działa na śniegu i szutrze ? 4. Reasumując całe te dywagacje, to czy dobrze zrozumiałem, że niezależnie od podłoża (nawet suchy asfalt) przy sprawnych hamulcach i mocnym hamowaniu zawsze ABS będzie kopał w pedał hamulca ? Jak będę to wiedział to już dam Ci spokój :-)
  20. Sprawdzę, mam też kupiony nowy ten gumowy łącznik (czeka tylko na wymianę). Czy konieczne jest przeprowadzenie vagiem odpowietrzania bloku ABS (skoro na śniegu i szutrze ABS kopie w pedał hamulca ? Jeśli tak to gdzie znajdę procedurę jak to się robi ?
  21. Nie było to przeprowadzane. Mam vaga jak to zrobić (czy jest to bezpieczne tzn czy nie można czegoś spieprzyć) ? Czy przyczyną powyższych problemów może być ten słynny gumowy łącznik, który łączy przewody podciśnienia przez ściankę grodziową ?
  22. Wymiana płynu hamulcowego za pomocą maszyny ciśnieniowej, wymiana wężyka giętkiego przy tylnym kole. Zbiorniczek wyrównawczy nie opróżnił się przy tym. Ale objawy opisywane powyżej występowały już dawniej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...