Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie kolumny do stereo i jaki sprzęt??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam czystego dźwięku i w miarę mocnego jak trzeba będzie sobie łupnąć trochę :decayed:

stereo + ewentualnie sub

jaki wzmacniacz

szukam w firmie wzmacniaczy Denon

cena za głośniki i wzmacniacz to 5000zł

znajdę coś ciekawego??

jakieś propozycje i sugestie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stawiasz na dobry dźwięk to Denon :good: nie wiem jakie głośniki bierzesz pod uwagę :mysli:

sprawdź co HK ma w ofercie ale cenowo może być podobnie

mam do czynienia z Denonem 1911 i w stereo gra bardzo miło z Jamo 400/450, zainwestuj też w kable, ja mam Chord Carnival Silverscreen podłączone w bi-ampingu i sub Jamo 200 mam na Profigold

duże znaczenie ma oczywiście akustyka wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój jest połączony z kuchnią i przedpokojem i całość ma 32m

sam pokój gdzie będzie TV i sprzęt jest mały ma jakieś 12m

łupania nie będzie ale czysty bas mile widziany

nie wiem właśnie jakie głośniki wybrać

jeśli chodzi o wzmacniacz to ten model jest ok??

http://denon.pl/pl/Product/Pages/Product-Detail.aspx?Catid=HiFiComponents&SubId=Amplifiers&ProductId=PMA710AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cris masz podobne parametry pokoju, tylko u mnie dźwięk idzie zlekka w górę bo mam antresolę, bas jest konkretny ale nie dudniący

dlaczego nie zainwestujesz w 5+1 Denona ? serio w stereo daje czadu 1911 albo 2311

jak już się upierasz w stereo to celuj w http://denon.pl/pl/Product/Pages/Product-Detail.aspx?Catid=HiFiComponents&SubId=Receivers&ProductId=DRA700AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce 5+1 bo nie mam gdzie rozstawić głośników za bardzo na tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieszasz na ścianie, mogę Ci wstawić fotki jak u mnie to wygląda

za plecami sofy mam ściane z kamienia tzn. barek wysokości 1.40cm a za barkiem kuchnie i nie dam radę ;(

jedynie co to stojące głośniki na jakiś cienkich nóżkach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Ciebie tylko nowy sprzet czy też używany? Za 5000 zł w używkach można zbudować naprawdę fajne stereo. 5.1 do muzyki sie nie nadaje. Denon czy nowsze Harman/Kardon z niższej półki to jest masówka i dobrego dźwięku się po tym nie spodziewaj, celuj w bardziej wyrafinowane marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukam niczego profesjonalnego bo mnie nie stać

też wolałbym stereo i do ogladania filmów nadaję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a miał ktoś do czynienia z nowymi zestawami Tonsila? Gra to jakoś czy zeszli z jakością w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stojaków pod kolumny jest full

co do stereo to masz wybór ten co wkleiłeś i ten co ja wkleiłem

nic więcej Ci nie podpowiem

majkel Denon może działać w trybie Dolby ew. stereo jak już się orientujesz w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Tonsil Pulse otrzymały dość dobre oceny, nie wiem jak inne modele. Sam nie słyszałem, ale sądzę, że poziom zbliożony do innych kolumn z tego przedziału cenowego czyli pograć można ale cudów nie ma sięco spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łupać w bloku nie będę więc ma być klasyczny i czysty dźwięk :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel Denon może działać w trybie Dolby ew. stereo jak już się orientujesz w temacie

Może i może, ale dla mnie to co się wydobywa z tych wszystkich naszpikowanych bajerami amplitunerów to nie jest solidny dźwięk, chociaż gusta w tej materii są różne.[br]Dopisany: 12 Maj 2011, 22:21_________________________________________________

łupać w bloku nie będę więc ma być klasyczny i czysty dźwięk :wink4:

Ja bym na twoim miejscu skompletował jakieś fajne stereo z lepszych używanych klocków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmak do 2000zł

głośniki do 2500zł

sub do 500zł

wyjdzie coś z tego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak do 2 tys. ok, można przebierać. Suba bym sobie odpuścił, porządne kolumny podłogowe zapewnia aż nadmiar basu i to dobrze kontrolowanego. Jeżeli nie potrzebujesz źródła to na kolumny przeznaczyłbym resztę kwoty, zostawiając jakiś drobiazg na kable. Sam nie jestem zwolennikiem inwestowania Bóg wie jakich sum w kable, ważne tylko żeby to nie był sznurek za 5 zł/metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jak podłączysz Sub do stereo ? chcesz iść po wysokim sygnale? dla mnie to nonsens

kilkanaście lat temu tak się podłączało Suby ale nie teraz[br]Dopisany: 12 Maj 2011, 22:31_________________________________________________50 PLN za metr wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jak podłączysz Sub do stereo

Suba myślę, że można odpuścić, zwłaszcza że Kolega mieszka w bloku. A dobra podłogówka przecież potrafi zejść z basem tak nisko, że jeszcze będzie ujmował na regulacji tonów :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub to ostateczność może być bez niego

jakieś linki do podłogówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.koris.pl jak by co to mogę rabat załatwić, kupowałem u nich też z rabatem, kontaktuj się w razie czego z Kamilem Lampe, doradzi coś ciekawego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...