Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Bi-xenon - parowanie - jak temu zapobiec ? i jaki % zaparowania u Was ?


miron78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - jakiś czas temu wymieniłem ( jak zreszta niejeden z Was ) xenon na bi-xenon i oczywiście z możliwością parowania się liczyłem ale jak to jest do końca i co jest normą a co nie.Oczywiście jedna lampa u mnie jest OK a druga niestety paruje, raczej nigdy nie odparowuje do końca a w najgorszym przypadku zaparowuje 70% wysokości lampy - patrząc od dołu ( wygląda to delikatnie mówiąc brzydko ) i mam kilka pytań:

1. Do jakiego stopnia Wam parują lampy ?

2. Czy u mnie będzie tak cały czas, czy tylko porą zimową ?

3. Czy jest jakiś sposób sprawdzenia przyczyny parowania i czy można to jakoś wyeliminować ( jakieś sposoby uszczelnienia lampy lub cokolwiek innego ? )

Xenony jeszcze mam i zastanawiam się czy lepszy dobry xenon czy zaparowany bi-xenon ( jeżeli da sie jakoś ograniczyć parowanie to dylemat rozwiązny ) - dzięki za Wasze opinie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron78[/color][/b] sprawdz czy odpowietrzenie nie jest zatkane..

jak to wygląda i w jakiej części lampy tego szukać ?

a jak u Was - ile Wam zaparowuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij klapkę tam gdzie siedzi przetwornica i niech przez noc się przewietrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij klapkę tam gdzie siedzi przetwornica i niech przez noc się przewietrzy

Tak ale najlepiej jak lampa będzie w suchym miejscu np w domu. W garażu może być wilgoć i nic nie pomoże.

Ostatecznością są takie woreczki co dają w pudełkach do butów żeby wilgoć wyciągały :D żart oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie wyciągnąć i wysuszyć to nie problem ale jak ja spowrotem zamontuje to do 12 godzin znowu będzie zaparowana - już to praktykowałem

dlatego pytanie czy jest jakis sposób żeby po wymontowaniu i wysuszeniu jej coś z nią zrobić aby już nie zaparowała ?

a pozatym lampa jest w stanie idealnym - nówka od wewnątrz jak i na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypsikać sprayem anty coś tam ??

:polew:

moze anty fog??

dokładnie tak :P co ja bym bez ciebie zrobił Murzynku :kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może anty frog, a tak poważnie to ciekawe w którym miejscu są nieszczelne :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpowietrzenie nie jest zatkane, a i tak parowaly. Od paru dni mam nawet spokoj i nic sie nie dzieje, ale pewnie niedlugo to zapewne wroci. Podobno wystarczy uszczelnic lampy na laczeniach (patrzac od gory), ale nie probowalem tego jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Tak jak obiecałem na spocie znalałem prosty/mam nadzieję/sposób na parujące bixenony :gwizdanie:

Na razie zrobiłem u siebie i jest OK.Jeszcze przed publiczna prezentacją sprawdzę u kolegi,który ma oba doś mocno zaparowane. :)

Ale mam nadzieję że bedzie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waskipl, no jestem ciekaw... bo mi tez paruja. Wystarczy odrobina deszczu i jedna lampe mam cala zaparowana, a druga raz jest raz nie...

malik rozwiazal problem kupujac nowa... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waskipl, no jestem ciekaw... bo mi tez paruja. Wystarczy odrobina deszczu i jedna lampe mam cala zaparowana, a druga raz jest raz nie...

malik rozwiazal problem kupujac nowa... :D

Ja już miałem trzy lewe i każda parowała.U mnie znikło wszystko,a też do połowy parowała.

Takie to proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie paruje ale tylko jak jest sucho :decayed:

Aha sprawdzę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi parowały biX'y w Fordzie to wymontowałem lampy - obleciałem wszystkie zgrzewy bezbarwnym siliconem ( cieniutka warstwa - chodzi o to żeby tylko w szczeliny powłaził ) , wysuszyłem i przez kolejne 2,5 roku nawet mgiełka się nie pokazała :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...