Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pompa wtryskowa cieknie po kompletnym uszczelnieniu. Pomocy!


sobol_20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Proszę o pomoc w dość nie komfortowej dla mnie sytuacji. Zauważyłem że po bloku silnika kapie ropa z pompy wtryskowej. Więc pojechałem do mechanika stwierdził że pompa do uszczelnienia. Więc kupiłem komplet uszczelek ori BOSCH (przynajmniej była naklejka BOSCH'a). Zaprowadziłem auto. Wyjął pompę, założył nowe uszczelki. Wszystko ładnie pięknie odpalam na drugi dzień auto a tu efekt identyczny jak przed wymianą uszczelek. Pojechałem znów do niego tym razem biedniejszy o 300zł bo tyle wziął. Mówi że nie możliwe bo jak się leje to tylko z oringu a on wymienił prócz tego jeszcze pod sterownikiem, pod pokrywa nastawnika itp, itd(komplet). Mnie już ręce opadają.

Panowie skąd może być jeszcze wyciek?

I czy po takim zabiegu powinno się ustawiać kąt wtrysku?

Z góry dziękuję za wszelkie cenne informacje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kijowe uszczelki

lub

kijowy mechanik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Proszę o pomoc w dość nie komfortowej dla mnie sytuacji. Zauważyłem że po bloku silnika kapie ropa z pompy wtryskowej. Więc pojechałem do mechanika stwierdził że pompa do uszczelnienia. Więc kupiłem komplet uszczelek ori BOSCH (przynajmniej była naklejka BOSCH'a). Zaprowadziłem auto. Wyjął pompę, założył nowe uszczelki. Wszystko ładnie pięknie odpalam na drugi dzień auto a tu efekt identyczny jak przed wymianą uszczelek. Pojechałem znów do niego tym razem biedniejszy o 300zł bo tyle wziął. Mówi że nie możliwe bo jak się leje to tylko z oringu a on wymienił prócz tego jeszcze pod sterownikiem, pod pokrywa nastawnika itp, itd(komplet). Mnie już ręce opadają.

Panowie skąd może być jeszcze wyciek?

I czy po takim zabiegu powinno się ustawiać kąt wtrysku?

Z góry dziękuję za wszelkie cenne informacje. Pozdrawiam

Może wcale nie wymienił a teraz zgrywa niewinnego. Zresztą masz gwarancję, więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjal pompe to kąt wtrysku trzeba ustawiac,

moze ustawił jak auto biega , sam uszczelnialem pompe ale po jakiego kija on ją wyjmował przeciez tam sie wymienia dwie uszczelki pod głowiczką i pod deklem nastawnika i pompy sie nie wyjmuje tylko robi na aucie a potem vag i nastawienie i po zabawie operacja z 2 h ,pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...