Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykres z hamowni 3.0 TDI dziwna sprawa


ono

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na hamowni i tu sie troche zdziwiłem, oczywiście bryka zapina ostro i wszystko oki ale dziwi mnie wykres Nm , na stronie Audi podają zakres obrotów w ktorym jest max moment czyli od 1400 do 3250 obr/min a na wykresie widać ze max Nm jest od około 2300 obr/min do katalogowych 3250. Czyli Audi kłamie czy coś nie halo ? Czy ja źle rozumiem opisane parametry?

onoos7.th.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz Kunio i tak robie program to sobie zrobie co chce :) Chodzi mi tylko o sam fakt bo troche to dziwne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile było stopni na dworzu i czy na Boga klime wyłączyłeś!!??

[ Dodano: 2006-09-18, 22:37 ]

Te moce o których pisze fabryka to przy 15 st celsjusza, myślę, że w takiej temp. miałbyś gratisa jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima Off jasne, z tego co wiem hamownia bierze pod uwage wszystkie parametry jak temp czy cisnienie i sobie wylicza , wiec teoretycznie nie ma roznicy w pomiarach przy 10 stopniach czy 30 :) Ale jak to jest naprawde to uj wie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj sie wykresowi!!! od kiedy to moc i moment zaczynają się od ok. 1350 obr/min ... poporstu wykres jest jakby przesunięty względyem osi obrotów. Jak sobie to ustawisz względem obrotów jałowych to wszystko jest OK chyba co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, sadze, ze zle myslisz bo i te wartosci momentu i mocy tez sie nie zaczynaja od zera wiec autko juz sie zaczynalo krecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryki podają przeważnie zakres obrotów w jakim moment osiąga 80% max ;) a nie max, bo max jest jak widzisz tylko dla konkretnych obrotów i ciżko było by zrobić momnet płaski jak od linijki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, sadze, ze zle myslisz bo i te wartosci momentu i mocy tez sie nie zaczynaja od zera wiec autko juz sie zaczynalo krecic.

Ogólnie zaczął bym od sprawdzenia skalowania tego wykresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...