Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Touareg 5.0 V10 TDI --- Czip ??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie ile sie wycisnie z tego potworka czipem/programem ?? Maxymalnie ile da sie z tego wycisnac , przy zachowaniu rozsadku i zeby szybko sie nie skonczyl motorek?? :)

I pytanie do panow fachowcow przede wszystkim Rogal , jakie koszty ??

Opublikowano

W tym samochodzie są dość słabe turbosprężarki, dlatego po modzie należy liczyć na "tylko" 350-360KM

Opublikowano
  • Autor

W tym samochodzie są dość słabe turbosprężarki, dlatego po modzie należy liczyć na "tylko" 350-360KM

Az tak kiepsko ???

Opublikowano

W tym samochodzie są dość słabe turbosprężarki, dlatego po modzie należy liczyć na "tylko" 350-360KM

Az tak kiepsko ???

Przyrost rzędu 80-100Nm w użytecznym zakresie obrotów to wcale nie aż tak kiepsko.

Opublikowano
  • Autor

W tym samochodzie są dość słabe turbosprężarki, dlatego po modzie należy liczyć na "tylko" 350-360KM

Az tak kiepsko ???

Przyrost rzędu 80-100Nm w użytecznym zakresie obrotów to wcale nie aż tak kiepsko.

No 100 niutkow to juz cos , ale od takiego silnika by sie spodziewalo cos wiecej , czyz nie ?? :P

Opublikowano

W tym samochodzie są dość słabe turbosprężarki, dlatego po modzie należy liczyć na "tylko" 350-360KM

Az tak kiepsko ???

Przyrost rzędu 80-100Nm w użytecznym zakresie obrotów to wcale nie aż tak kiepsko.

No 100 niutkow to juz cos , ale od takiego silnika by sie spodziewalo cos wiecej , czyz nie ?? :P

Niby tak, ale nie sądze że ktokolwiek chciałby mieć problemy ze sprężarkami w tym samochodzie... Procedura wymiany obejmuje albo demontaż zawieszenia albo wyciągnięcie silnika więc koszty samej robocizny są duże. Pozatym mając dużego pecha można uszkodzona turbina może uszkodzić coś więcej w silniku a wtedy koszty są już masakryczne.

Sam silnik jest wytrzymały, marek w audi na dużych turbinach uzyskał dużo więcej, a połówka tego silnika czyli 2.5PD z T5 który ma seryjnie turbine GT2052 chipuje się już na ponad 200KM.

Opublikowano

Panowie ile sie wycisnie z tego potworka czipem/programem ?? Maxymalnie ile da sie z tego wycisnac , przy zachowaniu rozsadku i zeby szybko sie nie skonczyl motorek?? :)

I pytanie do panow fachowcow przede wszystkim Rogal , jakie koszty ??

Panowie opisany przyrost to sporo

Pamiętajcie, że silnik jest dosyć oprzyrzadowany i to nie technologia z przed 10lat jak nasze dieselki. Do tego odbiorca jest także całkiem inny, mało kiedy robi się duże TDiki bo ludzie którzy jeźdzą nimi to Panowie w krawatach i mało kiedy chodzi im po głowie modyfikowanie ECU.

Kolejna rzecz to fabryczne parametry, projektując silnik montuje sie takie turbosprężąrki które dadzą pewien niewielki zapas (przecież w pierwszej kolejnosci turbiny wymieniamy) ale mają dużą skuteczność w jak najszerszym zakresie obrotów. Do tego oni martwią się o ekologię z którą każdy tuner ma na bakier. Więc szukają jak najlepszych rozwiązań tak aby zrobić mocny i ekologiczny silnik. Nikt tam nie włoży dużego turbo tylko po to aby za chwile "przelać" nadmiernie motor aby to turbo szybko wstało.

A na modyfikacje zapraszam :)

Pozdrawiam

Opublikowano

a po co takiego potwora chipować ? ;)

Opublikowano

Ten silnik to niezle pole do popisu dla szwabskich inzynierow,np brak w nim paskow klinowych :)

Opublikowano
  • Autor

Znajomemy mowi , ze juz mu brakuje mocy i chcialbym czipa walnac :kox: :kox:

Opublikowano

Jak to kumpel mówi-dopóki szyja mu się w karku nie łamie , to auto jest słabe :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.