Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Rejestratory trasy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zacząłem się ostatnio interesować tematem kamer samochodowych służących jako rejestratory trasy i chciałbym zasięgnąć opinii o takim sprzęcie. Nie ukrywam że interesuje mnie raczej dolna półka cenowa, bez gps, diod, itp. Coś w tym stylu:

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-rejestrator-trasy-monitor-2-5-i1596994847.html

Sporo jeżdżę samemu, głównie w nocy i w razie jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia nagranie mogło by mieć kluczowe znaczenie. Do tej pory takiej sytuacji nie miałem i wolałbym żeby kamerka się nigdy nie przydała ale chyba każdy się zgodzi że nasze drogi nie są zbyt bezpiecznym miejscem, a i nie rzadko zdarza się sytuacja że winnym uznaje się nie tą osobę (bo kolega-świadek, bo plecy, bo policjant tak twierdzi, itp.) Sytuacja "standardowa" ktoś stacza się lub cofa Ci w maskę bo nie zauważył że już ktoś za nim stoi po czym twierdzi że to Ty w niego wjechałeś, świadka nie masz a ludziom dookoła nie chce się być świadkiem.

Jeśli są na forum użytkownicy czegoś takiego to będę wdzięczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam rozwiazania opartego na telefonie nokia e66. Nada sie do tego pewnie kazdy nowszy/starszy telefon z kamera.

Gdy wsiadam do auta wkladam tel do uchwytu na szybie (polecam "oryginalny" nokii za ok 20 zl) podlaczam ladowarke do zapalniczki i w droge.

Nagrywanie ustawione jest na najwyzsza jakosc z wylaczonym dzwiekiem. Karte czyszcze raz na tydzien. Jakosc jest naprawde ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobre rozwiązanie ale ma taką wadę że wymaga ciągłej obsługi, ja myślałem nad tym żeby zamontować taką płaską kamerkę np. na rzepy pod daszkiem przeciwsłonecznym, doprowadzić jakoś elegancko zasilanie żeby tego nie było widać i po ustawieniu byłaby praktycznie bezobsługowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tez zalezy gdzie parkujesz auto. U mnie na ulicy debile zakosily by takie urzadzonko w ciagu kilku godzin. Telefonik zabieram ze soba bo i tak musze z niego dzwonic a samo podlaczenie i uruchomienie trwa do 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja dlatego napisałem że na rzepie, żeby w razie czego gdyby samochód miał nocować w dziwnym miejscu to łatwo było wyjąć, poza tym pod daszkiem chyba wcale by się w oczy nie rzucało.

Daje rade telefon w nocy? Bo zastanawiam się czy jest sens kupować w razie czego te wersje z diodami IR, nie wydaje mi się żeby były potrzebne ale po coś je montują, przydała by się opinia kogoś kto miał okazję z takim czymś jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jezdzilem jeszcze z tel w nocy poza miastem, wiec nie napisze Ci jak to jest z jakoscia . Natomiast w miescie dziala calkiem fajnie. Co prawda swieci sie z przodu dioda doswietlajaca, ale raczej wiecej swiatla dostarczaja latarnie niz ta pchelka. Z diodami bym uwazal, bo to nie zrodlo swiatla bez homologizacji, wiec mozesz zaplacic mandacik jak przykuja one uwage niebieskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z diodami bym uwazal, bo to nie zrodlo swiatla bez homologizacji, wiec mozesz zaplacic mandacik jak przykuja one uwage niebieskich.

Jeśli świecą w podczerwieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że jest tego sporo ale nie chcę wydawać na to tysiąca złotych (pierwszy link - 660zł, drugi - 2000zł), w pierwszym poście prosiłem o opinie na temat tych w okolicach 200 zł (jest wysyp na allegro), żeby dowiedzieć się czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy kwoty 200zł zawsze jest sens :hi:

Skontaktowałem się z jednym zorientowanym użytkownikiem takiej kamerki i okazuje się że chyba nie, polecił wystrzegać się tych z allegro po 160-200 zł. Sprzedawcy wykorzystują to że jest kilka identycznie wyglądających modeli, nie podają nazw, wklejają foty i parametry wyższych modeli a przychodzi shit straszny. Przejrzałem chyba wszystkie te aukcje i faktycznie bałagan niemiłosierny, kupowanie kota w worku. Szkoda że na forum nie znalazł się żaden użytkownik, ale to też chyba może świadczyć o tych kamerkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje rade telefon w nocy?

Kiedyś sprawdzałem tel w nocy..... w mieście nawet nie dał sobie rady :thumbdown:

Pozostaje chyba zakup kamerki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odświeżę bo zastanawiam sie nad kupnem, cos sie pozmieniało czy nadal nie warto kupować tych kamerek po 150-200?

np cos takiego:

http://allegro.pl/rejestrator-trasy-hd-car-dvr-1280x720-wysylka-24h-i1971579446.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem informacji w Maju to żadnych konkretów nie znalazłem, ogólne użytkownicy odradzają te najtańsze. Od siebie mogę dodać że nie kupowałbym kamerki na allegro, nie wiem jak teraz ale wtedy gdy szukałem na polskich aukcjach był taki bałagan że głowa mała. Pomieszane modele, pomieszane zdjęcia, czasem wprost przekłamane dane, nie ma pewności co kupujesz bo model niby jest napisany, ale w aukcji zdjęcia dwóch różnych a parametry jeszcze innej. Czasem w ogóle nie podają oznaczenia modelu więc na dobrą sprawę mogą przysłać Ci cokolwiek.

Sam kupiłem z tej aukcji:

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280540479357&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Sprzedawcę polecił mi inny kupujący i ja też mogę polecić. Jest jasno napisane jaki model kupujesz, jest w treści aukcji tabelka jak wyglądają i czym się różnią cztery podstawowe modele z tej rodziny. Na innej aukcji tego sprzedającego możesz zobaczyć też tą którą zaproponowałeś (http://www.ebay.com/itm/2-5-Color-LCD-Car-Vehicle-HD-DVR-270-Monitor-Camera-/130511168748?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e631264ec), są dwie wersje w takiej samej obudowie, ta z allegro to ta sprzętowo słabsza.

Dodam jeszcze że diody IR bym odpuścił, chyba że będzie też kręcić coś np. w pomieszczeniach. Na drodze nie ma szans żeby coś pomogło, są filmiki porównawcze na youtubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odswierze temat.

Jesli kogos interesuje zastosowanie, ktore u siebie mam to napisze, ze obecnie dzialam na nokii n8 z aplikacja specjalnie do tego celu stwozona.

Nazywa sie ona SymDVR i jest dostepna za free w OVI shopie. Po zamontowaniu telefonu w uchwycie na gps uruchamia sie aplikacje, ktora od razu zaczyna dzialac w tle. Dzieki temu na pierwszy plan mozna wlaczyc sobie GPSa. W aplikacji mozna ustawic rozmiar dostepnej dla aplikacji pamieci oraz wielkosc poszczegolnego pliku. Dzieki temu po wykorzystaniu zdeklarowanej pamieci aplikacja kasuje stare niepotrzebne zapisane filmiki. Jedzez juz na tej aplikacji okolo miesiaca i jest bezoblugowa oprocz wlacz/wylacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...