Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Prośba o pomoc w diagnozie i wykonaniu logów


silver multitronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wie moze ktos w ktorej grupie testuje sie sonde przed katalizatorem? testowalem ta za w grupie 43 i wyszlo ze OK.

i prosze o podpowiedz jak wykonac logi dynamiczne przy multitronic-u.

i bardzo dobrze zrobiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie robilem test na kilku grupach i wyszlo

34 - not ok

36 - ok

37 - not ok

43 - ok

czy 43 to napewno sonda przed a nie za katem?[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 15:17_________________________________________________Robilem test gotowosci sond i takie cos wychodzi:

http://vaglog.rtnet.pl/plachtakamil.kp_46110.html[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 15:27_________________________________________________tam sie chyba nie powinno nic zmieniac.

[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 15:28_________________________________________________czy jazda z tym bledem mogla uszkodzic sonde lub kata:

1 Fault Found:

17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean

P1128 - 001 - Upper LImit Exceeded

mialem troche przeciekow w dolocie ale juz "zalepione"

i jezeli ktos wie moze jak resetowac ECU za pomoca VAG-COM 311-2 i czy ten reset nie kasuje IMMO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie robilem test na kilku grupach i wyszlo

34 - not ok

36 - ok

37 - not ok

43 - ok

czy 43 to napewno sonda przed a nie za katem?[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 15:17_________________________________________________Robilem test gotowosci sond i takie cos wychodzi:

http://vaglog.rtnet.pl/plachtakamil.kp_46110.html[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 15:27_________________________________________________tam sie chyba nie powinno nic zmieniac.

[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 15:28_________________________________________________czy jazda z tym bledem mogla uszkodzic sonde lub kata:

1 Fault Found:

17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean

P1128 - 001 - Upper LImit Exceeded

mialem troche przeciekow w dolocie ale juz "zalepione"

i jezeli ktos wie moze jak resetowac ECU za pomoca VAG-COM 311-2 i czy ten reset nie kasuje IMMO?

ten blad nie zniszczyl ci sondy swiadczy o usterce albo w przeplywmomierzu albo we wtryskiwaczach albo w sondzie lambda

reset dokladnie czego w ecu chcesz zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset ecu silnika bo mialem podobny problem z ecu skrzyni. Blad niby sie kasowal ale jak chcielismy przeprowadzic adaptacje skrzyni to nie zezwalalo na nic. Znajomy mial przycisk reset na swoim malym komputerku. Potem wywalilo mi inny blad i wtedy wiedzialem co mam naprawic. Ale znajomy jest w polsce I nie mam z nim kontaktu. Wtryski niby dobrze pracuja, chyba zmienie przeplywke bo jak zrobilem test sond podczas jazdy I wyszlo ze OK. Tylko w grupie 46 caly czas jest TEST OFF .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset ecu silnika bo mialem podobny problem z ecu skrzyni. Blad niby sie kasowal ale jak chcielismy przeprowadzic adaptacje skrzyni to nie zezwalalo na nic. Znajomy mial przycisk reset na swoim malym komputerku. Potem wywalilo mi inny blad i wtedy wiedzialem co mam naprawic. Ale znajomy jest w polsce I nie mam z nim kontaktu. Wtryski niby dobrze pracuja, chyba zmienie przeplywke bo jak zrobilem test sond podczas jazdy I wyszlo ze OK. Tylko w grupie 46 caly czas jest TEST OFF .

wchodzisz w engine, zakladke 10, kanal 00, robisz reset i save

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za instrukcje.

a mozesz spojrzec na te logi? robilem je na 3 biegu prawie do zmiany biegu ale drogi mi juz brakowalo :confused4:

http://vaglog.rtnet.pl/plachtakamil.kp_46122.html

jezeli zle zrobione to zrobie jeszcze raz na autostradzie.

[br]Dopisany: 18 Maj 2011, 08:22_________________________________________________a ten reset nie pop****oli mi IMMO? bo cos takiego kiedys slyszalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za instrukcje.

a mozesz spojrzec na te logi? robilem je na 3 biegu prawie do zmiany biegu ale drogi mi juz brakowalo :confused4:

http://vaglog.rtnet.pl/plachtakamil.kp_46122.html

jezeli zle zrobione to zrobie jeszcze raz na autostradzie.

[br]Dopisany: 18 Maj 2011, 08:22_________________________________________________a ten reset nie pop****oli mi IMMO? bo cos takiego kiedys slyszalem

kolego miales dac z grupy 031 to jest bardzo wazne grupa 033 nic nie daje...

poza tym z tego co widac - zmarl przeplywomierz - zobacz jego max wskazania to 60.92

reszta do oceny dopiero po zmianie przeplywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzieki. zaraz pojade kupic. ale pewnie jutro bede mial. jak zmienie to wstawie logi tak jak trzeba. :wink4:

zamow sobie w intercarsie - obowiazuje zwrot starej bedzie szybciej i taniej niz w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj tez trzeba zwracac inaczej musisz wiecej zaplacic. pamietam jak pytalem o uklad sprzegla do skrzyni to powiedzieli mi 800 a jak oddam stare to 700. i to mnie zastanowilo czemu oni biora stare czesci. oczywiscie regeneracja. sprzeglo sam zrobilem i kosztowalo mnie to 50 funtow i dwa dni pracy. ale bylo warto :cool1:[br]Dopisany: 18 Maj 2011, 10:26_________________________________________________dzieki. jade pytac. przy okazji zmienie filtr. niedawno zmienialem ale on mi sie wydaje niepewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj tez trzeba zwracac inaczej musisz wiecej zaplacic. pamietam jak pytalem o uklad sprzegla do skrzyni to powiedzieli mi 800 a jak oddam stare to 700. i to mnie zastanowilo czemu oni biora stare czesci. oczywiscie regeneracja. sprzeglo sam zrobilem i kosztowalo mnie to 50 funtow i dwa dni pracy. ale bylo warto :cool1:[br]Dopisany: 18 Maj 2011, 10:26_________________________________________________dzieki. jade pytac. przy okazji zmienie filtr. niedawno zmienialem ale on mi sie wydaje niepewny

wymien jeszcze filtr paliwa tylko kup knechta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno. ja auta do konca nie dociagnolem jak juz pisalem. zabraklo drogi :confused4: musialem zwolnic. spoko :good:[br]Dopisany: 18 Maj 2011, 10:31_________________________________________________jak sprawdzalem wtryski to ladnie "psikaja" ale pewnie wymienie

przy 6200 masz 61

ja przy 6200 mam 96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a BOSCH gorszy? bo nie wiem czy znajde tego knechta na tej wyspie :disgust:

no to padniety. [br]Dopisany: 18 Maj 2011, 10:39_________________________________________________ no na eBay-u niema do audi. popytam po sklepach[br]Dopisany: 18 Maj 2011, 10:42_________________________________________________a jeszcze jedno. ty masz manuala czy automata. jak masz manuala to czy masz "kick down sensor"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a BOSCH gorszy? bo nie wiem czy znajde tego knechta na tej wyspie :disgust:

no to padniety. [br]Dopisany: 18 Maj 2011, 10:39_________________________________________________ no na eBay-u niema do audi. popytam po sklepach[br]Dopisany: 18 Maj 2011, 10:42_________________________________________________a jeszcze jedno. ty masz manuala czy automata. jak masz manuala to czy masz "kick down sensor"?

manuala

w manualu nie ma knock sensor chociaz w vagu jest taka podgrupa

knecht ma symbol KL79

bosch tez moze byc - 0 450 905 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. zamowilem przeplywke. o 2:30 mam juz ja miec. musze poszukac tych filtrow knechta bo boscha mam i jakies inne podrobki. mozesz mi powiedziec ile orginalna przeplywka boscha kosztuje w polsce?[br]Dopisany: 18 Maj 2011, 12:29_________________________________________________nie "knock sensor " tylko "kick down sensor" pod pedalem gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. zamowilem przeplywke. o 2:30 mam juz ja miec. musze poszukac tych filtrow knechta bo boscha mam i jakies inne podrobki. mozesz mi powiedziec ile orginalna przeplywka boscha kosztuje w polsce?[br]Dopisany: 18 Maj 2011, 12:29_________________________________________________nie "knock sensor " tylko "kick down sensor" pod pedalem gazu

tak myslalem o kick napisalem knock:)

nie ma tego czujnika w manualu

w Polsce przeplywka bosch okolo 370 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...